Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Druk 3D i recykling — Aborygeni 3D

Druk 3D i recykling — Aborygeni 3D

Z okazji Światowego Dnia Recyklingu zapraszamy do powrotu do niektórych projektów, które opierają się na produkcji addytywnej do recyklingu naszych odpadów. Rozumiesz, że technologie 3D umożliwiają obecnie zmniejszenie zużycia materiałów, dostosowanie części do zamówienia i skrócenie naszych obiegów logistycznych. Wpływa na nasze środowisko a priori bardziej pozytywnie niż tradycyjne metody. Ale to nie wszystko: druk 3D może również zwiększyć wartość naszych odpadów, na przykład plastiku lub żywności. Niektóre inicjatywy w tym kierunku już się rozwinęły: z tych odpadów powstają materiały drukarskie, które są wykorzystywane do budowy wszelkiego rodzaju obiektów i konstrukcji. Światła, budynki, meble i buty: Poniżej znajduje się niewyczerpująca lista części wydrukowanych w 3D z materiałów pochodzących z recyklingu.

New Raw zachęca do recyklingu poprzez druk 3D

Holenderskie stowarzyszenie The New Raw stoi za kilkoma projektami związanymi z drukowaniem 3D i recyklingiem. Jego celem jest przekształcenie odpadów z tworzyw sztucznych w przedmioty codziennego użytku za pomocą zautomatyzowanych maszyn. Być może słyszeliście już o jego inicjatywie Print My City, która polega na recyklingu wszystkich odpadów domowych dla mieszkańców Amsterdamu w celu wydrukowania mebli miejskich w 3D. Stąd mieszkańców zaproszono do poznania nawyków związanych z recyklingiem i ich zmiany w razie potrzeby. The New Raw stoi również za projektem „Second Nature”, w którym sieci rybackie są poddawane recyklingowi i przekształcane w drukowane w 3D muszle. Celem jest tu również podniesienie świadomości na temat poważnych problemów środowiskowych, które zagrażają naszym oceanom.

Recykling druku 3D

Kredyty obrazkowe: The New Raw

Drukowany trójkołowy elektryczny

Jedziemy teraz do Austrii, a dokładniej do Wiednia, gdzie w zeszłym roku studio projektowe EOOS zrealizowało autorski projekt. Zebrał już odpady z kilku supermarketów w stolicy, aby zaprojektować trójkołowiec 3D! Odzyskał 70 kilogramów odpadów, które przerobił na materiał do druku 3D. To było następnie osadzane warstwa po warstwie, tworząc podwozie pojazdu trzykołowego. Rower trójkołowy będzie wystarczająco mocny, aby pomieścić dwie osoby dorosłe.

Kredyty obrazkowe: EOOS

Odzyskuj maski i folię z tworzywa sztucznego

Noszenie maski spowodowało wiele niedogodności na świecie, a jednym z najważniejszych punktów jest jej recykling. Ile masek chirurgicznych widziałeś na chodnikach i na naszych ulicach? We Francji Lorraine Fab Living Lab (LF2L) uczestniczy w europejskim projekcie INEDIT, którego celem jest projektowanie mebli z plastiku pochodzącego z recyklingu. Aby odpowiedzieć, fabryka postawiła na produkcję addytywną: od masek chirurgicznych pochodzących z recyklingu i folii z tworzywa sztucznego, umieszcza materiał do drukowania na maszynie granulującej Gigabot X.

Kredyty obrazkowe: University of Lorraine – Laboratorium ERPI – LF2L

Rzeczywiste i poddane recyklingowi donice

ten Hodowcy małży Sabato Są to farmy zaprojektowane i wydrukowane w 3D przez holenderską pracownię architektoniczną Aectual. We współpracy z DUS Architects obie organizacje postanowiły połączyć drukowanie 3D i recykling przy opracowywaniu tych donic. W szczególności wykorzystali plastik w 100% z recyklingu, który został przekształcony w materiał produkcyjny do użytku w 4 drukarkach 3D zamontowanych na zrobotyzowanych ramionach. Największa szpula ma wymiary 98 x 40 x 29 cm, a najdłuższa 55 x 45 x 49 cm. Hans Vermeulen, współzałożyciel i dyrektor generalny Aectual mówi: Musimy pozbyć się negatywnego przekonania, że ​​plastik to produkt jednorazowy”, pokazując zainteresowanie społeczności dalszym wykorzystywaniem druku 3D do promowania recyklingu.

Recykling druku 3D

Kredyty obrazkowe: Rzeczywiste

Zastawa stołowa wydrukowana w 3D z odpadów spożywczych

Kilka miesięcy temu studio projektowe Barbara Gollackner zaprezentowało bardzo oryginalny zestaw sztućców. Jego komponenty zostały wydrukowane w 3D, w tym niektóre talerze, sztućce, a nawet talerze. Kolekcja o nazwie Wasteware została opracowana z odpadów spożywczych zarówno przemysłowych, jak i osobistych. W tym celu odpady są przekształcane w pastę, która jest następnie wytłaczana na drukarkę żywności 3D FDM. Dzięki temu projektowi studio projektowe zamierza walczyć z marnowaniem żywności i produkować „jednorazowe” naczynia i sztućce, które mają negatywny wpływ na nasze środowisko.

Kredyty obrazkowe: Barbara Gullakner

Recykling odpadów PLA przez tatuaż

Matt Harkness, student Uniwersytetu Nowej Południowej Walii, wpadł na pomysł połączenia tatuaży na ludzkim ciele z recyklingiem odpadów PLA z procesu drukowania 3D. W szczególności opracował maszynę do biorecyklingu zdolną do przekształcania granulek odpadów z druku 3D w atrament polimerowy PLA, który można wszczepić w skórę za pomocą specjalistycznego urządzenia. Kiedy PLA wniknie w warstwę skóry człowieka, rozpoczyna się proces hydrolizy, w którym organizm „przetwarza” cząsteczki PLA i wydala składniki poprzez mocz lub oddychanie. Chociaż pomysł może wydawać się głupi, Harkness chciał udowodnić możliwości tej substancji, poddać ją recyklingowi i zintegrować z ludzkim ciałem. Możesz dowiedzieć się więcej o tym procesie w poniższym filmie:

READ  Uśmiechy wywołują uśmiech na twarzy Prowansji

Liściaste, skrzydło drukowane z butelek pochodzących z recyklingu

Architektura jest jednym z głównych obszarów, w których obserwujemy wzrost świadomości zrównoważonego rozwoju. Podczas gdy wiele projektów zadowala się wykorzystaniem wytwarzania przyrostowego w celu zmniejszenia ilości odpadów, studio architektoniczne Middle East Architecture Network (MEAN) poszło dalej. Stworzył zestaw o nazwie Liściasty z 30 000 przetworzonych plastikowych butelek po wodzie. Biorąc pod uwagę ich obfitość na świecie (według Programu Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska w ciągu minuty kupuje się na świecie milion plastikowych butelek), ten projekt jest bardzo logiczny. Pawilon został wystawiony w Międzynarodowym Centrum Finansowym w Dubaju (DIFC) i pozwolił odwiedzającym zastanowić się nad charakterem i ilością odpadów wytwarzanych na całym świecie.

Kredyty obrazkowe: NAARO

Trampki drukowane Phoenix 3D z odpadów plastikowych

Kolejnym projektem poświęconym recyklingowi plastikowych butelek są sneakersy Olivera Cabella Phoenix. Zaprojektowana jako sposób na rozwiązanie rosnącego problemu zaśmiecania na całym świecie, strona internetowa stwierdza, że ​​”każdego roku produkuje się 300 milionów ton plastiku, z czego tylko 9% podlega recyklingowi. But jest drukowany w 3D z 7 butelek po wodzie z recyklingu i jest całkowicie zmywalny”. W pralce plastikowe butelki na wodę są kruszone, a następnie przekształcane w knot, który jest wytłaczany przez maszynę FDM w celu stworzenia cholewki buta. Buty są dostępne na stronie internetowej Olivera Cabella w cenie od 59 dolarów.

Recykling druku 3D

Kredyty obrazkowe: Oliver Capel

Ekrany drukowane 3D z materiałów biodegradowalnych

Polska firma GREENFILL3D projektuje i produkuje materiały marketingowe i reklamowe, a także przedmioty codziennego użytku, przydatne gadżety i elementy wyposażenia wnętrz. Wszystkie projekty wykonujemy z materiałów kompostowalnych lub biodegradowalnych. Korzystając z druku 3D, GREENFILL3D produkuje indywidualne elementy dostosowane do każdego klienta. W tym celu wykorzystują przędze z trzech różnych materiałów: GF3D Branfill3d (materiał wytwarzany z otrębów pszennych), BioWOOD (materiał wytwarzany z proszku drzewnego) oraz BioCREATE (materiał kompostowalny).

Kredyty obrazkowe: GREENFILL3D

OHMIE: Pierwsza na świecie lampa wykonana ze skórki pomarańczowej

Poznaj Omi, pierwszą na świecie lampę wykonaną ze skórki pomarańczowej. Jest elegancka, elegancka i zapewnia ciepłe światło. Idealny do salonu, biura lub sypialni, OHMIE doda inny akcent Twojemu domowi, jednocześnie pomagając planecie. Każdego roku na całym świecie wyrzucane są tony materiałów. Dlaczego nie wykorzystać tych materiałów ponownie do tworzenia nowych, wysokiej jakości produktów, unikając w ten sposób wykorzystania nowych zasobów i negatywnego wpływu na środowisko? Do wykonania tych innowacyjnych lamp wystarczy skórka pomarańczowa… a efekt końcowy jest wart objazdu!

READ  Małe reaktory, Stany Zjednoczone, rola Rosji... Nowa geopolityka atomu

Skrzydło wydrukowane w 3D z przetworzonego materiału PET

W sektorze budowlanym, usługa druku Royal3D wyprodukowała rodzaj wiaty, która może pełnić funkcję przestrzeni roboczej do druku 3D. Do jej budowy użyto PET, popularnego tworzywa sztucznego, z którego wykonane są butelki na wodę i opakowania do żywności. Ten pakiet nazywa się R-IGLO i został zbudowany na CFAM Prime firmy CEAD. Dzięki pracom projektowym i inżynieryjnym R-IGLO jest wyposażone w wentylację, ogrzewanie, oświetlenie elektryczne i LED. Jego zaletą jest to, że można go wyprodukować w wybranym przez Państwa rozmiarze i kolorze, a czas produkcji nie przekracza kilku tygodni. Jest to opcja, która dostosowuje się zarówno do różnych wymagań klientów, jak i lokalizacji, dzięki czemu może pełnić funkcję zarówno przestrzeni roboczej, jak i platformy ekspozycyjnej!

Kredyty obrazkowe: Royal3D

Lazurowe domy z nadrukiem: zrównoważony dom

Azur Printed Homes to amerykańska firma, która poprzez produkcję addytywną chce wprowadzać innowacje w całej branży budowlanej. Mając plany otwarcia fabryki o powierzchni 15 000 metrów kwadratowych w Kalifornii, firma chce produkować domy z plastiku pochodzącego z recyklingu. Wyobraziłem sobie koncepcję Accessory Housing Units (ADU), rodzaju małej, jednoczęściowej kabiny, która jest montowana i mieszana zgodnie z potrzebami. Każdy z tych ADU można skonfigurować za pomocą narzędzia online firmy, które następnie zajmie się ich drukowaniem 3D zgodnie z własnymi upodobaniami, a wszystko to w mniej niż 24 godziny.

Recykling druku 3D

Kredyty obrazkowe: Azure

R3direct daje nowe życie marnotrawstwu

Włoska firma R3direct postawiła sobie za misję produkcję przedmiotów wykonanych w 100% z przetworzonego plastiku poużytkowego, które są w pełni drukowane w 3D. Wykorzystując produkcję addytywną i dużą kreatywność, firma wyobraża sobie wszelkiego rodzaju części. R3direct drukuje plastik z plastikowych granulek, co oznacza, że ​​nie jest on przekształcany w włókno, a zatem wymaga mniej energii i wytwarza mniej dwutlenku węgla. Firma jest wynikiem stowarzyszenia projektantów Stefano Giovacchini i Cresco Lab, firmy kreatywnych inżynierów. Razem mogą już drukować obiekty o wielkości do jednego metra sześciennego, a obecnie pracują nad przyszłą produkcją znacznie większych obiektów za pomocą druku 3D.

Recykling druku 3D

Kredyty obrazkowe: R3direct

Yuma Labs, od festiwali po drukarki 3D

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co dzieje się z odpadami z największych festiwali? Jeśli weźmiemy pod uwagę wyprodukowaną ilość, zdajemy sobie sprawę z nadmiernej konsumpcji wszelkiego rodzaju produktów. Yuma Labs nawiązała współpracę z Tomorrowland Festival, znanym i cenionym na całym świecie, aby stworzyć oprawki do okularów przeciwsłonecznych z nadrukiem 3D. Są one wykonane w 100% z przetworzonego plastiku. 50% użytych materiałów pochodzi z przetworzonych plastikowych butelek i kubków zebranych w Tomorrowland. Butelki i kubki są sortowane, myte i kruszone. Materiały są następnie podawane do drukarek 3D, aby stworzyć wyjątkowe, trwałe okulary przeciwsłoneczne.

Źródło obrazu: Yuma Labs

Co sądzisz o tych projektach, które łączą druk 3D i recykling? Podziel się z nami swoją opinią w komentarzach do artykułu. Znajdź wszystkie nasze filmy na naszym kanale youtube lub śledź nas pełne wyżywienie gdzie Świergot !

READ  Podsumowanie dnia: Dolar wycofuje się po wzrostach na zapasach paliw! 💲