Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

CCIFP na Forum Ekonomicznym w Karpaczu 2023

CCIFP na Forum Ekonomicznym w Karpaczu 2023

Francusko-Polska Izba Przemysłowo-Handlowa w Karpaczu

Tam Francusko-Polska Izba Przemysłowo-Handlowa, Posiadając 23 firmy partnerskie tworzy silną reprezentację na Forum uczestnicząc w licznych okrągłych stołach, organizując jedną z największych stref partnerskich CAFE FRANCE, a także prowadząc szeroką komunikację gości Forum z mediami.

Strefa CAFE FRANCE tegorocznego Forum Ekonomicznego w Karpaczu stała się jednym z najpopularniejszych miejsc forum, gdzie wszyscy goście mogli przy pysznej kawie i gorących rogalikach dyskutować o wyzwaniach stojących przed Polską. W trzy dni serwowaliśmy ponad 2000 kaw i 1700 wypiekanych na miejscu rogalików, a goście Café France mogli skosztować ponad 130 kg francuskich serów i grillowanych mięs oraz ogromnego ciasta.

W tym roku uczestnicy dyskutowali na temat transformacji energetycznej, inwestycji w zieloną gospodarkę, innowacyjnych rozwiązań, finansowania inwestycji i opieki zdrowotnej. Prelegenci: dr Piotr Arac, Adam Ponniestra, Adam Dąbkowski, Andrzej Szumowski, Julia Tapela, Jesper Rosencrans, Fredrik Farosz, Paweł Boris, Thierry Dechow, Magorzata Galazka-Sobotka, Magdalena Konarska, Katarzyna Masłowska, Grzybowska-Zalewska Agnieszka i Joanna Drew La, Valerie Gaucherand, Piotr Wachowiak, Adam Alexander Nittycki i Donata Wolińska.

Podczas dyskusji na temat zielonych inwestycji, w której uczestniczyli Adam Poništyra (DATA 4), Julia Tapela (L'Oréal), Fabrice Audin (Wiporo Pernod Ricard) i dr Piotr Arac (Polski Instytut Ekonomiczny), padły ważne stwierdzenia dotyczące konieczności aby wszyscy partnerzy współpracowali w celu dalszego uatrakcyjniania polskiej gospodarki dla nowych inwestorów i reinwestowania spółek już działających w kraju. Dla firm przy wyborze lokalizacji pod nową inwestycję nie liczy się już tylko koszt pracy czy dostęp do wykwalifikowanych pracowników. Uczestnicy dyskusji stwierdzili, że istotne stały się także kwestie ochrony środowiska i klimatu. Paneliści stwierdzili, że jeśli chodzi o zrównoważony rozwój, konsumenci oczekują więcej od firm niż od rządów. Transformacja energetyczna zapewniająca neutralność klimatyczną jest koniecznością i obowiązkiem, ale jest też szansą. W ten sposób można opracować nowe przepisy, nowe systemy i nowe technologie, na przykład w celu zmniejszenia zużycia energii. Uczestnicy podkreślali jednak, że bez udziału sektora prywatnego transformacja energetyczna nie powiedzie się.

READ  Handlarze diamentami z Antwerpii boją się pozbawić ich rosyjskich kamieni - Wyzwolenie

W ramach dyskusji na temat dywersyfikacji miksu energetycznego przedstawiciele francuskich spółek energetycznych w Polsce, w tym: Frédéric Faroš, dyrektor generalny Grupy Veolia w Polsce i Jesper Rosencrans, dyrektor generalny Total Energies w Polsce, dyskutowali o wyzwaniach stojących przed partnerstwami publiczno-prywatnymi . O procesie zmian i o tym, jak można je wdrożyć, aby wspierać się nawzajem w zielonej transformacji i maksymalizować potencjał przedsiębiorstw w zwiększaniu odporności całej gospodarki.

Podczas dyskusji panelowej na temat finansowania dużych inwestycji rozmawialiśmy o współpracy publiczno-prywatnej i szukaliśmy wzajemnych inspiracji we Francji i w Polsce. Prelegentami byli Paweł Burris (PFR), Laurent Zilberberg (Caisse des Dépôts), Adam Dabkowski (Nexity), Adam Bonishtera (Data4) i Thierry Decho (EDF Polska).

Goście CAFE FRANCE mieli także okazję wysłuchać debaty zorganizowanej przez L'Oréal w Café France na temat innowacji na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz wziąć udział w inspirującej prezentacji Jacka Łukaszewskiego z Schneider Electric na temat Elektryczności 4.0.

Podczas forum my i nasi partnerzy promowaliśmy francuskie inwestycje w Polsce oraz wymienialiśmy się doświadczeniami w obszarach inwestycji, nowych technologii czy zrównoważonego rozwoju.

Francuska muzyka, atmosfera oraz możliwość spotkania przedstawicieli naszych partnerów i innych znamienitych gości określiły wyjątkowy charakter naszej przestrzeni CAFE FRANCE. Wieczór francuski, któremu towarzyszył koncert Marcina Wyrostka i jego zespołu oraz wieczór alpejski, przyciągnął do Café de France setki gości.