Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

BMZ Poland ogłasza udany rok biznesowy 2019 – AVEM

BMZ Poland ogłasza udany rok biznesowy 2019 – AVEM

BMZ Poland, drugi zakład produkcyjny Grupy BMZ International, podwaja powierzchnię produkcyjną i odnotowuje 10% wzrost sprzedaży oraz rekordowe wyniki za rok obrotowy 2019.

Pomimo spowolnienia globalnego wzrostu…

Rok 2019 przyniósł bardzo pozytywny wynik dla spółki zależnej BMZ Poland, zwłaszcza pod względem wzrostu zysków operacyjnych. Sytuacja gospodarcza stała się bardziej niestabilna, a globalny wzrost gospodarczy znacznie spowolnił. Pomimo coraz trudniejszego otoczenia rynkowego, BMZ Poland pozostaje na dobrej drodze.

…ciągły rozwój Grupy BMZ

Jest to potwierdzenie ciągłego wzrostu Grupy BMZ w tempie 30% rocznie. W każdym miesiącu minionego roku działania koncentrowały się na sprzedaży, a w szczególności na wynikach, co przełożyło się na znacząco wyższą marżę zysku brutto na poziomie 11% na koniec 2019 roku, co oznacza wzrost o prawie 50% w porównaniu do roku poprzedniego, co potwierdza zaufanie klientów do marki Commercial BMZ.

Nowi główni klienci

Te dobre wyniki są efektem zastosowanej optymalizacji i równoważenia zmian w procesach produkcyjnych. Nowi główni klienci – wszyscy główni europejscy producenci sprzętu, od sektora autobusów elektrycznych po sektor elektronarzędzi – dają BMZ dostęp do szybko rozwijających się rynków. Klienci ci zapewniają stabilną sytuację popytową przez cały 2020 rok.

Nowa jednostka produkcyjna

Determinacja i zaangażowanie całego zespołu, od produkcji po kierownictwo, pozwoliły na osiągnięcie tych wyników. W ubiegłym roku rozpoczęły się prace budowlane nad nowym zakładem produkcyjnym, które wkrótce zostaną zakończone. Podwoją powierzchnię produkcyjną do 9 000 metrów kwadratowych i zapewnią klientom większe moce produkcyjne akumulatorów.

Doskonała lokalizacja na całym świecie

„Koncentracja firmy na projektowaniu i produkcji dużych baterii (tzw. Big Pack) stale zwiększa swój udział w rynku autobusów elektrycznych Oprócz Polski, równolegle pracujemy nad realizowanymi projektami ekspansji w trzech innych lokalizacjach całkowicie z naszych środków własnych. Idealnie pozycjonujemy się na całym świecie w roku 2020 i później, aby zapewnić bardziej stabilne przychody i zyski.– podsumowuje rzecznik prasowy i dyrektor marketingu Christian Adamczyk.

READ  Planet Sushi wymyka się spod kontroli ze swoim bieżącym planem

O Grupie BMZ

Grupa BMZ to globalny gracz i lider rynku w produkcji systemów akumulatorów litowo-jonowych oferujących kompleksowe rozwiązania, od pakietów jednoogniwowych po duże modułowe i ustandaryzowane pakiety wysokiego napięcia. Siedziba grupy znajduje się w Niemczech, a inne zakłady produkcyjne znajdują się w Chinach, Polsce i Stanach Zjednoczonych, a także biura w Japonii i Francji. Ponadto na całym świecie istnieją ośrodki badawczo-rozwojowe. W Grupie BMZ na całym świecie pracuje około 3000 pracowników.