Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Polsce Suprema kontynuuje podbój Wschodu

W Polsce Suprema kontynuuje podbój Wschodu

Większościowy pakiet udziałów w spółce Termo Organika posiada firma Soprema, specjalizująca się w hydroizolacjach i termoizolacjach. Z tej okazji wzmocniono jej obecność w Polsce. Nie podano kwoty operacji.

Dzięki czterem fabrykom w Mielcu, Główce, Siedlcach i Rybinie polska firma reprezentuje czołowego gracza w branży budowlanej. Jak wynika z komunikatu prasowego, Termo Organika: „Największy producent płyt styropianowych (EPS).„Kraj. Produkcja tworzyw sztucznych wynosi 2 miliony metrów sześciennych. W 2018 roku firma osiągnęła obrót na poziomie 82 milionów euro. Wśród swoich aktywów znajduje się także zakład produkcji klejów i powłok do systemów dociepleń zewnętrznych zlokalizowany w Berzis Termo Organica zatrudnia 250 osób.


Inwestycje strategiczne

Dla Supremy proces ten ma na celu rozwój jej zakładów w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2010 roku grupa inwestowała już w tym kraju Europy Wschodniej. W Plónach pod Warszawą powstał najnowocześniejszy zakład zajmujący się produkcją systemów hydroizolacyjnych i rolek bitumicznych.

Soprema Polska, dostawca wysokiej jakości systemów hydroizolacji stałych i płynnych dla obiektów budowlanych i infrastrukturalnych, eksportuje swoje produkty do Szwecji, Finlandii, Rumunii i Chin. W 2018 roku grupa osiągnęła sprzedaż na poziomie 2,75 miliarda euro. Obejmuje 67 zakładów produkcyjnych w Europie, Ameryce Północnej i Azji.

Określony dla Ciebie

READ  Polscy pracownicy fabryki PSA zastąpią pracowników tymczasowych w zakładzie w Hordain