Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polka sprzedaje swój medal choremu dziecku, a kupujący jej go zwraca

Polka sprzedaje swój medal choremu dziecku, a kupujący jej go zwraca

W ostatnich dniach polska biegaczka Maria Andrzejczyk (25 l.) wystawiła na sprzedaż swój srebrny medal, który zdobyła dzięki zawodom w rzucie oszczepem, podczas ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Celem tej akcji jest ufundowanie dużej części datków na operację serca dla potrzebującego ośmiomiesięcznego dziecka. Polska firma była tak poruszona tą historią, że kupiła medal przed zwróceniem go sportowcowi, chwaląc go jako „wspaniały gest”.

Polska miotarka Maria Andrzejczyk, srebrna medalistka w rzucie oszczepem na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 r., zyskała w ostatnich dniach sławę głośnym gestem. Sportowiec sprzedał swój medal na aukcji, chcąc sfinansować operację serca ośmiomiesięcznego chłopca cierpiącego na rzadką chorobę serca.

Firma, która wygra aukcję zwróci swój medal

Jej gest nieuchronnie inspirowany był osobistą historią Marii Andrejczyk, która po Igrzyskach Olimpijskich w Rio w 2016 roku walczyła z rakiem kości, gdzie zajęła czwarte miejsce. Po powrocie do Polski w ostatnich dniach oszczepniczka chciała zaoferować pomoc nieznajomemu w potrzebie. W końcu natrafiłam na historię młodego Polaka o imieniu Milošek, który w Stanach Zjednoczonych musi przejść kosztowną operację.

„Długo się nad tym zastanawiałem” – powiedział Andrzejk o swoim wyborze. „To była pierwsza zbiórka, którą widziałem i wiedziałem, że to ta właściwa”. Milošek ma poważną wadę serca i potrzebuje „operacji. Jest już o krok przed innym chłopcem, który nie przeżył, ale jego zaskoczeni rodzice postanowili przekazać zebrane pieniądze Miloškowi”.

W ramach kampanii zbierania funduszy Miloška zebrano około 330 000 euro. Maria Andrzejczyk chciała poprzez swoją aukcję sfinansować około połowy tej operacji. Ale aukcję wygrała sieć sklepów Żabka, która przekracza kwotę, na jaką liczył sportowiec. „Prawdziwa wartość medalu zawsze pozostaje w sercu” – skomentowała gwiazda Javelin. skarbiec.”

Chwaląc ten „wspaniały i bardzo szlachetny gest”, Żabka wyraziła chęć niezwłocznego zwrotu medalu Marii Andrzejczyk. We wtorek rano pozostało zaledwie kilka tysięcy euro, aby Milošek mógł sfinansować operację serca.

READ  Polska to nie Wielka Brytania, nie będzie prowadzić własnej polityki Polexit

Najważniejsze artykuły