Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojna w Gazie: Izrael zatrudnia tysiące najemników

Wojna w Gazie: Izrael zatrudnia tysiące najemników

Od początku izraelskiego ataku lądowego na Strefę Gazy najemnicy różnych narodowości, otrzymujący wysokie pensje, dołączyli do szeregów armii okupacyjnej.

To, co było zwykłymi wątpliwościami, w ostatnich dniach zamieniło się w udowodnione fakty. Izraelska okupacja angażuje tysiące najemników w wojnę mającą na celu eksterminację ludności cywilnej w Gazie. Pochodzą z kilku krajów, przede wszystkim ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Niemiec, Albanii i Hiszpanii.

Od rozpoczęcia izraelskiego ataku lądowego na Strefę Gazy otrzymują wysokie pensje i dołączyli do armii okupacyjnej.

W rzeczywistości praktyka ta, potępiona kilka tygodni temu przez palestyński ruch oporu, została niedawno potwierdzona przez hiszpańską gazetę El Mundo, która przeprowadziła wywiad ze znanym hiszpańskim najemnikiem, w tym przypadku Pedro Díazem Floresem.

Ten ostatni, walcząc już u boku grup neonazistowskich na Ukrainie, twierdzi, że „dołączył do sił izraelskich”. Według niego „izraelska armia zwerbowała wiele grup najemników, za co bardzo dobrze im płacą”.

Ujawnia również, że oprócz atrakcyjnych zarobków ci najemnicy „korzystają z wysokiej jakości sprzętu i działają w stosunkowo cichym otoczeniu”. Mówi: „Doliczając inne dodatkowe zadania, wynagrodzenie wynosi 3900 euro tygodniowo”.

Pedro Díaz Flores wskazuje również, że „najemnicy zapewniają wsparcie w zakresie bezpieczeństwa konwojom broni i siłom zbrojnym Izraela obecnymi w Strefie Gazy”, zaprzeczając mimochodem „ich bezpośredniemu zaangażowaniu w operacje bojowe przeciwko Hamasowi”.

Kilka dni temu dochodzenie przeprowadzone przez „Europe 1” ujawniło, że 4185 obywateli francuskich zostało zmobilizowanych do izraelskiej armii okupacyjnej w Gazie. Wiadomość ta skłoniła posła Partii Dumnej Francji do reakcji, żądając, aby „ci bojownicy zostali osądzeni we Francji pod zarzutem popełnienia zbrodni wojennych”. „To największy zespół po Stanach Zjednoczonych.

Biorąc pod uwagę zbrodnie wojenne popełnione przez armię izraelską, zarówno w Gazie, jak i na Zachodnim Brzegu, niedopuszczalny jest udział obywateli francuskich.

READ  Nowy Jork. Serwer McDonald's między życiem a śmiercią na zimne frytki

Podczas gdy Organizacja Narodów Zjednoczonych za pośrednictwem wielu swoich specjalnych sprawozdawców ostrzega przed niebezpieczeństwem ludobójstwa i zabicia ponad 17 000 Palestyńczyków, obecność obywateli posiadających obywatelstwo francuskie jest dla Francji hańbą” – francuski parlamentarzysta jest wściekły.

Grupa śmierci

Wzywa także Francję, aby „z najwyższą surowością potępiła ten udział w zbrodniach wojennych”. „Proszę Ministra Sprawiedliwości o postawienie przed francuskim wymiarem sprawiedliwości osób posiadających obywatelstwo francuskie (w tym podwójne obywatelstwo) winnych zbrodni wojennych.

Dodaje, że kolonializm stanowi zbrodnię przeciwko ludzkości, a obywatele francuscy, którzy w nim uczestniczą na terytoriach palestyńskich, muszą zostać pociągnięci do odpowiedzialności przed sądami za swoje czyny.

Odkrycia te potwierdzają, że armia izraelska zamienia się w szwadron śmierci, którego celem jest eksterminacja Palestyńczyków w Gazie. W ostatnim czasie rząd Republiki Południowej Afryki został zmuszony do zdecydowanych działań, aby zapobiec werbowaniu swoich obywateli w szeregi armii izraelskiej.

Zagroził ściganiem sprawców i pozbawieniem naturalizowanych obywateli Republiki Południowej Afryki, którzy przyłączają się do izraelskiej armii okupacyjnej w Gazie.

W odpowiedzi na tę nową sytuację Omsac stanowczo potępia wykorzystanie przez armię izraelską zagranicznych najemników w ramach ataku na Strefę Gazy.

„Omsac wyraża głębokie zaniepokojenie wykorzystywaniem zagranicznych najemników w konfliktach zbrojnych i wzywa do przeprowadzenia pogłębionych międzynarodowych dochodzeń w tej sprawie. Kluczowe jest określenie, w jakim stopniu te operacje, w których biorą udział najemnicy, są zgodne z prawem międzynarodowym.

Organizacja stwierdziła w oświadczeniu, że oskarżenia o wykorzystywanie najemników w konflikcie zbrojnym rodzą pytania o legitymację i odpowiedzialność zaangażowanych stron.

Omsac potwierdza, że ​​będzie w dalszym ciągu uważnie monitorować tę sprawę i wzywać do podjęcia odpowiednich działań międzynarodowych, aby rzucić światło na te operacje i zapewnić, że sprawcy tych działań zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

„Walka z bezkarnością w konfliktach zbrojnych jest jednym z filarów misji Omsac, której misją jest promowanie przejrzystości, uczciwości i etyki na całym świecie” – definiujemy w tym samym dokumencie.

READ  Niemcy z kolei wystąpią z Paktu Energetycznego