Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Stuttgarcie rozpoczyna się pierwszy proces spisku „Obywatele Rzeszy”.

W Stuttgarcie rozpoczyna się pierwszy proces spisku „Obywatele Rzeszy”.

Jeszcze nie nadszedł 7 grudnia 2022 roku, kiedy niemiecka policja przeprowadziła jedną z najbardziej spektakularnych obław w swojej historii. Tego ranka w jedenastu z szesnastu stanów kraju aresztowano dwadzieścia pięć osób, w tym byłych oficerów armii niemieckiej i byłego członka skrajnie prawicowej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD), starej rodziny wywodzącej się z arystokracji Turyngii.

Wszyscy należą do ruchu Reichsbergera („Obywatele Cesarstwa”), mgławica, która wyłoniła się w latach 80. XX w. i której zwolennicy – ​​według Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji, krajowych służb wywiadowczych Niemiec szacowanych na 23 000 osób – nie uznają legalności Cesarstwa . Niemieckie instytucje federalne i marzenia o odbudowie imperium z 1871 r. Jak wynika z komunikatu prokuratury opublikowanego 7 grudnia 2022 r., przygotowywały się one do „Brutalny szturm na Bundestag małą grupą zbrojną” I uruchom „Zbrojny atak na organy konstytucyjne”. Inaczej mówiąc, dokonanie zamachu stanu.

Półtora roku później spiskowcy mieli rozprawę. oskarżony o „Udział w organizacji terrorystycznej”Nie wszyscy jednak pojawią się razem, gdyż władze, ze względu na ich liczebność, zdecydowały się zorganizować tylko jeden proces, a nie trzy.

Przeczytaj nasze informacje: Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów W Niemczech plan zamachu stanu zaplanowany przez skrajnie prawicową siatkę terrorystyczną został udaremniony

Pierwsza, która rozpocznie się w poniedziałek 29 kwietnia w Stuttgarcie (Badenia-Wirtembergia), skupia członków „wojskowego ramienia” komórki. Druga, która rozpocznie się 21 maja we Frankfurcie (Hesja), zgromadzi twórców spisku. Trzecia runda, która odbędzie się w Monachium (Bawaria) od 18 czerwca, będzie dotyczyć drugich noży. Początkowo przed sądem miało stanąć dwadzieścia siedem osób: dwadzieścia pięć aresztowanych 7 grudnia 2022 r. oraz dwie inne osoby aresztowane później. Ponieważ jeden z nich zmarł, ostatecznie pojawiło się tylko dwadzieścia sześć osób.

READ  O czym pamiętać od piątku 16 września

Z trzech procesów najbardziej oczekiwany jest proces we Frankfurcie, ze względu na status społeczny oskarżonych i rolę, jaką odegrali w udaremnionym spisku. Szczególnie oceniany będzie przez lidera grupy, 72-letniego arystokratę z Turyngii, znanego jako Heinrich Od końca 2021 i początku 2022 roku w domku myśliwskim byłego biznesmena z branży nieruchomości i win musujących odbywały się spotkania poświęcone planowaniu zamachu stanu.

Pozostało Ci do przeczytania 67,78% tego artykułu. Reszta jest zarezerwowana dla abonentów.