Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Premier Humza Yousaf podaje się do dymisji kilka dni po zakończeniu koalicji z ekologami

Premier Humza Yousaf podaje się do dymisji kilka dni po zakończeniu koalicji z ekologami

Premier Szkocji ds. Niepodległości Humza Yousaf ogłosił swoją rezygnację w poniedziałek 29 kwietnia podczas konferencji prasowej w Edynburgu, zaledwie kilka dni po zakończeniu koalicji pomiędzy jego Partią Niepodległości a działaczami na rzecz ochrony środowiska. Po tym rozwodzie partie opozycji złożyły w parlamencie dwa wnioski o wotum nieufności wobec Youssefa, a głosowanie miało odbyć się w tym tygodniu. Po ogłoszeniu przez Zielonych, że będą głosować przeciwko niemu, premier znalazł się w mniejszości i szukał nowych partnerów – ale bezskutecznie.

Przezwyciężenie obecnych podziałów politycznych „Może to zrobić tylko ktoś inny u steru”.W poniedziałek zapowiedział, że pozostanie na swoim stanowisku do czasu powołania następcy. Parlament ma teraz dwadzieścia osiem dni na znalezienie nowego premiera.

Pan Youssef stwierdził, że tak nie jest „Nie chce porzucić swoich zasad wyłącznie w celu kurczowego trzymania się władzy „A gdyby tak było, jak powiedział, „ Całkowicie możliwe » Dostaje wotum zaufania poprzez zawarcie umowy.

Przeczytaj także | A w Szkocji punkt końcowy koalicji pomiędzy rządzącymi separatystami i ekologami

Pozostałam w rozterce

Decyzja o zakończeniu porozumienia z Partią Zielonych zapadła tydzień po tym, jak szkocki rząd przyznał, że nie będzie w stanie zredukować emisji gazów cieplarnianych o 75% do 2030 r., nie rezygnując z obietnicy osiągnięcia neutralności emisyjnej w 2045 r.

Szkocka Partia Narodowa (SNP) dominuje w lokalnym parlamencie w Edynburgu od 2007 r., ale sprawuje władzę od 2021 r. dzięki koalicji z Partią Zielonych.

Panie Youssef Sprawował władzę od marca 2023 r., kiedy przejął władzę od Nicoli Sturgeon, która również podała się do dymisji, wprowadzając w partii chaos. Szkockiej Partii Narodowej toczy się śledztwo w sprawie defraudacji oskarżonej przez jej byłego dyrektora generalnego.

Na szczeblu krajowym partii liczącej 43 deputowanych w parlamencie w Londynie grozi silny powrót Partii Pracy w Szkocji podczas zaplanowanych na ten rok wyborów do parlamentu.

READ  Bracia Andrew i Tristan Tate wracają do więzienia – Wyzwolenie
Przeczytaj także | Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów Szkocja rezygnuje z celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych o 75% do 2030 r

świat

Wykorzystaj tę zawartość ponownie