Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kompaktowe drukarki 3D z Polski SLS rewolucjonizują rynek

Kompaktowe drukarki 3D z Polski SLS rewolucjonizują rynek

Niemal całkowity brak granic fizycznych i inżynierskich (wydruki wytwarzane przez drukarki SLS nie wymagają konstrukcji podporowych, w przeciwieństwie do technologii FDM czy SLA), wysoka rozdzielczość i trwałość wydruków sprawiły, że SLS stało się niezbędnym narzędziem pracy dla inżynierów i działów R&D. Niestety w przeciwieństwie do drukarek FDM i SLA, Cień bariery to wysoka cenaco stanowiło nie mniej niż 100 000 euro za najmniejsze dostępne drukarki.

Wraz z wygaśnięciem patentu w 2014 r. firmy takie jak Sinterit wykorzystały okazję do wprowadzenia na rynek bardziej dostępnych rozwiązań.

W 2015 roku Lisa modelkanajmniejsza na świecie drukarka SLS, wprowadzona do drukarki Nagroda 5000 euro. Umożliwiło to małym firmom na całym świecie odkrywanie innowacyjnych technologii. Za 5% wartości najtańszej przemysłowej drukarki 3D SLS otrzymali tę samą technologię i jakość. Jedynym minusem był długi czas drukowania i mały obszar roboczy. Były to jednak tylko oczywiste słabości. W przypadku firm, które wcześniej musiały zlecać drukowanie 3D firmom zewnętrznym, czas drukowania za pomocą drukarki Lisa był wielokrotnie krótszy, a niezależny proces nie wymagał nadzoru, dzięki czemu inżynierowie mogli wykorzystać weekendy do drukowania w 3D modeli, nad którymi pracowali podczas tydzień. W ten sposób były gotowe do testów i ewentualnych poprawek w następny poniedziałek.

Trzy lata później większa drukarka, Lisa BroughTrafia na rynek, umożliwiając firmom drukowanie większych modeli. Ten rozwój umożliwił również Sinterit oferowanie szerokiej gamy nowych materiałów.

Do tej pory większość producentów drukarek SLS dedykuje swoje rozwiązania jednemu lub dwóm rodzajom materiałów. Lisa PRO posiada zintegrowaną komorę azotową, która modyfikując środowisko drukowania, pozwala na eksperymenty z pełną gamą materiałów. Oferty Sinterit Dziewięć różnych proszków. Dodatkowo, wraz z premierą Lisa PRO, firma dała swoim klientom możliwość drukowania z własnych materiałów. To unikalne rozwiązanie jest szczególnie popularne na uczelniach, gdzie dotychczas nie było możliwe testowanie nowych materiałów na tak dużą skalę i przy tak niskim koszcie.

READ  Procedury wzywania ambasadora RP w Czechach

O ile do ubiegłego roku Sinterit był niekwestionowanym światowym liderem w segmencie kompaktowych drukarek SLS, to nad swoją odpowiedzią od wielu lat pracuje amerykańska firma Formlabs, znana z produkcji drukarek SLA. Zapowiedziany w 2016 r. Fuse 1 zajęło pięć lat, aby dostarczyć swoim pierwszym klientom w marcu 2021 r.

Prawdziwa rewolucja nastąpiła jesienią, kiedy na rynku pojawiły się dwie długo wyczekiwane drukarki Sinterit – Lisa XA najszybsza i największa wbudowana drukarka firmy, A brak 480 – Pierwsza drukarka SLS polskiej firmy przemysłu. Obserwatorzy branży uznali to za odpowiedź na FUSE 1, który został wydany kilka miesięcy temu. Ale prawda jest bardziej skomplikowana. Przed pojawieniem się nowych drukarek Sinterit zainstalował na całym świecie ponad tysiąc swoich rozwiązań, dzięki czemu mógł zebrać informacje zwrotne od użytkowników, które wspierały proces tworzenia nowych drukarek.