Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Vitre: USA, Polska, Anglia, Quebec… 6 wycieczek zorganizowanych w 2024 roku

Vitre: USA, Polska, Anglia, Quebec… 6 wycieczek zorganizowanych w 2024 roku

Sprawdź moje wiadomości

Vitré (Ille-et-Vilaine), miasto z Osiem par W 2024 roku przygotowywane są wymiany ze Srotą (Polska), Canandaigua (USA), Dalmasiu (Rumunia), Terrebonne (Quebec), Lymington (Anglia) i wreszcie Helmstedt (Niemcy).

72 członków

Duet kierowany przez Odile Bouvet liczy 25 wybieranych członków. „Za każde miasto odpowiada jedna osoba” – przypomniał 72 członków W poniedziałek, 25 marca, wziął udział w publicznym posiedzeniu.

Niektórzy uczestniczą w kursach językowych języka angielskiego i hiszpańskiego, inni nawiązali lub będą nawiązywać kontakty z rodzinami z Miast Bliźniaczych.

Start w maju

Maj rozpocznie się od powitania dziewięcioosobowego zespołu z Canandaigua w dniach 1–5 maja. Menedżerka Yveline Jacob organizuje także wymiany uczniów szkół średnich Bertrand-d'Argentre z uczniami szkoły średniej w amerykańskim mieście.

W dniach 8–24 lipca 39-osobowa delegacja uda się do Sroty. Magali Garew potwierdziła pobyt, zaznaczając, że „wspaniałym znaleziskiem w Polsce jest nocleg z rodziną iw hotelu”.

Kontynuacją jest przyjęcie delegacji z Dalmasieu od 24 do 28 lipca, delegacji z Terrebonne od 20 do 24 sierpnia i z Lymington od 20 do 24 września.

Potrzebne są rodziny

„Nadal słuchamy Niewiele rodzin do pozostania „, wyjaśniamy. Od 1 do 7 grudnia 2024 r. tematem Jarmarków Bożonarodzeniowych będzie pobyt w Helmstedt, nocleg w drodze do Trewiru i zakończenie w drodze powrotnej do Bonn.

Filmy: obecnie w Actu

Przypominamy, że 35 uczniów z Sainte-Marie do Helmstedt, 24 uczniów z Bertrand d'Argentre w Srota oraz zespół dwuosobowy wezmą udział finansowo w wyjeździe autokarami w miastach bliźniaczych.

Wreszcie na podstawie członkostwa zweryfikowano podwyższenie składek dla rodzin z 20 do 22 euro. W 2023 roku było ich 182.

Śledź wszystkie wiadomości ze swoich ulubionych miast i mediów, subskrybując Mon Actu.