Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Oszałamiająca zorza polarna uchwycona na zdjęciach z kosmosu przez Międzynarodową Stację Kosmiczną

Oszałamiająca zorza polarna uchwycona na zdjęciach z kosmosu przez Międzynarodową Stację Kosmiczną

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) wykonała oszałamiające zdjęcia zorzy polarnej widzianej z kosmosu. Praca została wykonana w ubiegłą środę (17) i została opublikowana przez astronautę NASA Boba Haynesa. Zjawisko to jest spowodowane burzą słoneczną, która uderzyła w Ziemię w tym tygodniu.

„Dzisiaj bardzo fajny zmierzch!!! Astronauta pisze w tweecie towarzyszącym obrazom płyt. „Dziękuję za ostatnią aktywność słoneczną, która zaowocowała tymi wspaniałymi widokami” – odpowiedział.

Zjawisko to występuje w pobliżu biegunów w wyniku wysyłania cząstek ze Słońca w kierunku naszej planety. L’énergie de ces particules est attirée par le champ magnétique terrestre et les morceaux circulent le long de lignes magnétiques près des pôles de notre planète et sole génèrent une lueur comme les molécules des lignes du lignes Planeta świeci, gdy cząsteczki atmosfery „zderzają się” z aktywnością elektryczną.

Burza słoneczna przed świtem

Podczas tych zjawisk pole magnetyczne Ziemi jest lekko kompresowane przez fale wysokoenergetycznych cząstek, które krążą wzdłuż linii pola magnetycznego w pobliżu biegunów i wzbudzają cząstki w atmosferze, uwalniając energię w postaci światła, tworząc zorze polarne.

To, co wydarzyło się w tym tygodniu, to klasa G2, uważana za umiarkowaną. Silne burze geomagnetyczne mogą zakłócić pole magnetyczne naszej planety na tyle, aby uderzyć w satelity Ziemi. Nauka na żywo. Według ekspertów intensywne burze geomagnetyczne mogą zniszczyć Internet.

Według SWPC szczątki odlatujące ze Słońca lub koronalne wyrzuty masy (CME) zwykle potrzebują około 15 do 18 godzin, aby dotrzeć do Ziemi.

Od 1775 roku astronomowie wiedzą, że aktywność słoneczna słabnie i słabnie w cyklach. Jednak Słońce było ostatnio bardziej aktywne niż oczekiwano, z prawie dwukrotnie większą liczbą plam słonecznych niż przewiduje Narodowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna (NOAA).

Czy widziałeś nasze nowe filmy? youtube? Subskrybuj nasz kanał!