Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Francja – Świat – Polska: Rosjanin oskarżony o szpiegostwo skazany na dwa i pół roku więzienia

Francja – Świat – Polska: Rosjanin oskarżony o szpiegostwo skazany na dwa i pół roku więzienia

Obywatel Rosji oskarżony o szpiegostwo na rzecz Moskwy został skazany w Polsce na dwa i pół roku więzienia – poinformowała w czwartek gdańska prokuratura.

Jego działania skupiały się na anonimowości „Jednostki wojskowe zlokalizowane w północno-wschodniej Polsce” Tam wykonał odpowiednią pracę „Uznanie zasadniczych elementów Sił Zbrojnych RP”Pozew został złożony w komunikacie prasowym.

Powiedział, że oskarżony odebrał i wysłał „Rosyjskie służby wywiadowcze” Dokładne informacje o polskich jednostkach, w tym o ich rozmieszczeniu, wyposażeniu i używanych przez nie systemach łączności.

Zatrzymany w 2022 roku mężczyzna został skazany 15 kwietnia.

Od rozpoczęcia wojny w lutym 2022 roku Polska, niewłaściwie wspierając Ukrainę i będąc głównym krajem tranzytowym dostarczanej jej z Zachodu broni, stała się ulubionym celem rosyjskiego wywiadu.

Tydzień temu polska i ukraińska prokuratura ogłosiła aresztowanie mężczyzny podejrzanego o pomoc rosyjskiemu wywiadowi w przygotowaniu ewentualnego ataku na prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

W ubiegły piątek dwóch nauczycieli i jeden sponsor „Praca dla Rosjan” Aleksiej Nawalny został także aresztowany w Polsce w związku z napaścią na zmarłego w areszcie krewnego rosyjskiego dysydenta.

12 marca Leonid Wołkow trafił na krótko do szpitala po uderzeniu młotkiem przed swoim domem w Wilnie na Litwie, dokąd został zesłany.

READ  Niedaleko Erica Gemmore'a Marine Le Pen pozuje na prezydenta Polski