Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zakazy, ograniczenia w ruchu drogowym… szczegółowe informacje na temat obszaru bezpieczeństwa ceremonii otwarcia

Zakazy, ograniczenia w ruchu drogowym… szczegółowe informacje na temat obszaru bezpieczeństwa ceremonii otwarcia

Laurent Nunez przedstawił w czwartek, 25 kwietnia, Inne środowisko bezpieczeństwa Ceremonię otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu zaplanowano na 26 lipca. Będą obowiązywać od 18 lipca, osiem dni przed wydarzeniem, i zostaną wzmocnione w D-Day. System i różne zmobilizowane środki (policja, żandarmeria itp.) zostaną ogłoszone później w porozumieniu z Ministrem Spraw Wewnętrznych, powiedział komendant paryskiej policji podczas konferencji prasowej.

Dlatego w czwartek chodziło po prostu o „plany zagospodarowania przestrzennego”, czyli tereny, po których poruszanie się po przedmiotowych ulicach stolicy będzie utrudnione lub wręcz niemożliwe. Laurent Nunez ostrzegł, że aby wejść, konieczne będzie okazanie danych uwierzytelniających. Prace będą prowadzone na dwóch obwodach nad brzegiem Sekwany. Nakaz policji szczegółowo określił zakres działań antyterrorystycznych, który dotyczy warunków ruchu na terenach zawodów, pod koniec listopada, a następnie na początku marca został złagodzony w obliczu gniewu mieszkańców i lokalnych handlarzy.

Konkretnie, od 18 lipca wpuszczani będą wyłącznie piesi i rowerzyści, po monitoringu, a także pojazdy mechaniczne korzystające ze zwolnienia: okoliczni mieszkańcy posiadający parking, pojazdy dostawcze, służby ratunkowe itp. Lista została ograniczona do pojazdów służbowych i uprzywilejowanych dopiero od godziny 13:00 w dniu ceremonii. Kolejnym warunkiem jest to, że każdy, kto chce wejść na teren ochronny, musi posiadać bilet na koncert lub przepustkę cyfrową (w formie kodu QR) uzyskaną po postępowaniu administracyjnym, w formularzu platformy internetowej, która będzie czynna od 10 maja .

Obwód antyterrorystyczny zostanie poszerzony i obejmie wszystkie budynki wzdłuż Sekwany. „Ci, którzy mają wizualny widok na Sekwanę”– dodał Laurent Nunez. i dotyczące „Około 20 000 lokalnych mieszkańców i kupców”Rozpoznała burmistrz Paryża Anne Hidalgo, która również wzięła udział w konferencji prasowej wraz z Markiem Guillaume, prefektem regionu Ile-de-France, i Tonym Estanguette, przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Paryż 2024.

READ  Ohm: Klaus, nadszedł głupi program!

Paryż został podzielony na dwie części na osiem dni

Drugi obwód bezpieczeństwa (zwany „czerwonym”) będzie mniej restrykcyjny. Nadal będzie obowiązywać zakaz ruchu zmotoryzowanego – piesi i rowerzyści będą mogli swobodnie się poruszać – ale policja na punktach kontrolnych będzie prosić jedynie o przedstawienie dokumentów potwierdzających, a nie o kod QR. Od 26 lipca, od godziny 13:00, zwolnienia nie będą już dozwolone, z wyjątkiem przypadku pojazdów zatwierdzonych i pojazdów uprzywilejowanych.

Pozostało Ci do przeczytania 62,22% tego artykułu. Reszta jest zarezerwowana dla abonentów.