Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Aya Nakamura zdobywa trzy nagrody na festiwalu Flames 2024, potwierdzając swoją dominację nad francuskimi „kulturami miejskimi”

Aya Nakamura zdobywa trzy nagrody na festiwalu Flames 2024, potwierdzając swoją dominację nad francuskimi „kulturami miejskimi”

Nie zamierza zrezygnować ze swojej korony: zgodnie z oczekiwaniami Aya Nakamura odeszła w czwartek, 26 kwietnia jako królowa, z trzema nagrodami na The Flames i dwiema nagrodami Urban Cultures. Jako symbol, to ona otworzyła występ w Chatelet w Paryżu składanką swoich piosenek. Z błyszczącą koroną, która rozświetla wystrój za nią.

Przeczytaj także | Przeżyj jeszcze raz koncert Flames 2024: Aya Nakamura i wykonawcy roku Jazzo

Mająca 28 lat najczęściej słuchana francuskojęzyczna piosenkarka na świecie, logicznie rzecz biorąc, zmiażdżyła konkurencję nagrodami w kategorii Artystka Roku, Nowy Album Pop i Międzynarodowy Wpływ. Zdobyła już nagrodę Artysty Roku 2023 za pierwszą edycję Les Flammes. W lutym Victoires de la Musique przyznało mu podobną nagrodę, wcześniej przyznając mu wyróżnienie w dziedzinie literatury faktu.

Wśród mężczyzn to Gazo, podobnie jak w zeszłym roku, został uhonorowany tytułem Artysty Roku. Trofeum, które zdobył także w lutym w Victoires. W przyszłości The Flames będą musieli uważać, aby się nie powtórzyć, a krytyka ta utkwiła w pamięci Victoires, oskarżanych o nagradzanie zawsze tych samych artystów.

Zwycięstwo Ayi Nakamury i tak nadchodzi, ponieważ skrajna prawica oczernia ją od czasu premiery magazynu Wyrazić Zaproponował jej, aby 26 lipca podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu zaśpiewała utwór Edith Piaf.

Przeczytaj także wywiad Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów „Wybór Ayi Nakamury na ceremonię otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. podnosi kwestie polityczne poza jej granicami”.

Ale przetłumaczone Poważnie – Prawie 960 milionów wyświetleń na YouTube – Ma genialnych obrońców. w Nowe operacje W czwartek zaprezentował się aktor Omar Sy „Bolesna świadomość, że jesteśmy tutaj, we Francji; Że w 2024 roku nadal będą kontrowersje wokół artystki takiej jak Aya Nakamura, której karierę i wielki talent podziwiam.

Udział artysty w igrzyskach olimpijskich nie został potwierdzony. W przypadku Prezydenta Republiki Emmanuela Macrona tak właśnie było w przypadku piosenkarza „Idealne na ceremonię otwarcia lub zamknięcia igrzysk.”. Dodać należy, że decyzja należy do dyrektora artystycznego tych obchodów, Thomasa Joly’ego.

READ  Anthony Delon: Tą „nieśmiertelną chwilą” podzielił się niedawno ze swoim ojcem Alainem Delonem
Przeczytaj także | Emmanuel Macron powiedział, że Aya Nakamura ma „pełne miejsce” na ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich

Z Gazy do Adamy

W tym 2H W edycji Les Flammes nagroda dla najlepszego koncertu została przyznana firmie SCH za występ na Vélodrome w jej rodzinnym mieście Marsylia w 2023 roku.

Potem wieczór przybrał polityczny obrót: raper Madian zadedykował swój koncert na żywo mieszkańcom Gazy, wykonując swoją piosenkę Piłka nożna plażowa w Gaziewydany w 2015 roku. „Na ścianach teatru nie ma wystarczająco dużo miejsca [du Châtelet] Abyśmy mogli zarejestrować nazwiska 35 000 ofiar”.Następnie oznajmił, a w tle pojawiły się pierwsze nazwiska.

Międzynarodowe warsztaty

Kursy online, zajęcia wieczorowe, warsztaty: rozwijaj swoje umiejętności

badać

Raperowi nie są obce kontrowersje, gdyż został szczególnie skrytykowany latem 2023 roku za tweeta, który uznano za antysemicki. „Nie tylko nie jestem antysemitą, ale od dwudziestu lat zaciekle walczę z antysemityzmem w terenie”.Medina bronił się.

Przeczytaj także: Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów Medina, kontrowersyjny raper pogrążony w politycznym zamieszaniu

Na scenie pojawiła się także Assa Traoré, siostra Adamy Traoré. Jego brat zmarł w lipcu 2016 r. w Val d'Oise, dwie godziny po aresztowaniu przez żandarmów. „Moje zaangażowanie ma imię, imię mojego brata i imię Adamy”.– powiedziała na scenie. Prokuratura przy Sądzie Apelacyjnym w Paryżu zwróciła się w lutym ubiegłego roku o potwierdzenie oddalenia sprawy na korzyść żandarmów, przyznając jednocześnie „związek przyczynowy” Między aresztowaniem Adamy Traoré a jego śmiercią. Decyzja zapadnie 16 maja.

Przeczytaj także | Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów Sprawa Adama Traoré: Decyzja w sprawie skargi na umorzenie sprawy zostanie wydana 16 maja

READ  „Zdałem sobie sprawę, że…”: Lionel Astaire ujawnia powody swojego odejścia z serii Alexa Hugo

Koncert The Flames został po raz pierwszy wyemitowany na żywo w czwartek na platformie W9, równolegle na Twitchu i YouTubie. Nominacje i zwycięzcy, w przypadku zdecydowanej większości nagród rozdanych tego wieczoru, wynikają z całkowitego głosowania publiczności i głosów jury.

Les Flammes narodził się jako odpowiedź na Les Victoires, który często ignorował rap i R'n'b. Ten nowy koncert jest wynikiem współpracy pomiędzy Yard, agencją medialną i komunikacyjną, której współzałożycielem jest Tom Brunet, oraz Boska-P, innym ośrodkiem medialnym. Z wydarzeniem od początku związany jest Spotify, wiodąca platforma do strumieniowego przesyłania muzyki.

Zwycięzcy Płomienia 2024

 • Producent Boumadgal
 • Ninho otrzymał nagrodę Flame Award w kategorii Piosenka Roku w wykonaniu rapowym
 • SCH otrzymuje ceremonię Pochodnia Roku
 • Merveille otrzymuje płomień kobiecego objawienia
 • Favé otrzymuje płomień męskiego objawienia
 • Shay otrzymał nagrodę za Film Roku
 • Jonjeli, Iman Es, Alonzo, Abu Dibing i Lusa otrzymują pochodnię za utwór muzyczny inspirowany Afryką lub Afryką
 • Dave i Teacola otrzymali znicz za najlepsze przedstawienie roku
 • Kalash otrzymuje karaibską pochodnię lub piosenkę inspirowaną Karaibami
 • Werenoi otrzymało nagrodę Flame w kategorii Rapowy Album Roku
 • Pan Nouf i Gusman otrzymują pochodnię R'n'B
 • Zamdan otrzymuje pochodnię zaangażowania społecznego
 • Aya Nakamura otrzymała nagrody „Artystki Roku”, nagrody „International Access Torch” i nagrody „New Pop Torch”.
 • Gazoo otrzymuje pochodnię dla artysty-mężczyzny
 • Hamza otrzymuje nagrodę Spotify Flame Award of the Year
 • SDM zdobywa pochodnię w kategorii Song of the Year
 • Pochodnia wystawowa dla Producenta Roku: Nouëva Productions
 • Tytuł latarki roku: Wszystkie punkty
 • Pochodnia roku niezależnej wytwórni: Fovon Palace
 • Płomień etapu objawienia roku: sprzeczka
 • Płomień roku z okładki: Romain Garcin Kawior Bitumiczny Vol.01 Od kolacji do Limsa d'Aulnay

Świat z Agence France-Presse

Wykorzystaj tę zawartość ponownie