Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wirus krymsko-kongijskiej gorączki krwotocznej wykryty na Korsyce: regionalna agencja zdrowia apeluje o ostrożność

Wirus krymsko-kongijskiej gorączki krwotocznej wykryty na Korsyce: regionalna agencja zdrowia apeluje o ostrożność

Po pierwszym wykryciu wirusa 6 października na kleszczach zebranych na fermach hodowlanych w południowej Francji, odkryto go na Korsyce. Gorączka krwotoczna krymsko-kongijska (FHCC) się pojawiło. Patogen, którego uczucie jest mu bliskieEbolaZostał odkryty na wyspie przez zespoły badaczy z Uniwersytetu Korsyki.

Regionalna Agencja Zdrowia w komunikacie prasowym pragnie podać pewne szczegóły i przypomnieć mieszkańcom o środkach ostrożności, jakie należy podjąć, aby zmniejszyć ryzyko zarażenia chorobami odkleszczowymi. „Obecność wirusa zidentyfikowanego w 4 regionach, w tym na Korsyce, doprowadziła do określenia wirusa…Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia (Anes) oraz Najwyższą Radę Zdrowia Publicznego (HCSP), która wyraziła swoją opinię. Komunikaty profilaktyczne są finalizowane na poziomie krajowym i kierowane do ogółu społeczeństwa i grup ryzyka (ryzyko zawodowe).” Zawiera zarys ARS zawierający szczegółowe informacje na temat ogólnych dobrych praktyk w zakresie ochrony przed kleszczami, wektorami wielu chorób, w tym boreliozy.

Praktyki, których należy przestrzegać, aby chronić się przed kleszczami

Podczas spacerów po lesie, w buszu lub gdy spędzasz czas w domu

ogród :

• Noś zamknięte buty i lekką, lekką odzież (np

Lepiej zaznacza się punktowo na powierzchni tkaniny)

• Unikaj chodzenia wśród wysokiej trawy, krzewów i niskich gałęzi

Preferuj określone ścieżki

• Sprawdź się po powrocie ze spacerów i pracy w ogrodzie

• W przypadku ukąszenia natychmiast usuń istniejącego kleszcza za pomocą przyrządu do usuwania kleszczy lub cienkiej pęsety (pod żadnym pozorem nie używaj eteru ani żadnego innego środka) i zdezynfekuj ranę

• Przez kilka dni monitoruj miejsce ukąszenia i skonsultuj się z lekarzem, jeśli poczujesz objawy (gorączka, zmęczenie, zaczerwienienie).

• Można stosować środki odstraszające owady, najlepiej te posiadające zezwolenie

Wprowadź go na rynek i przestrzegaj warunków jego użytkowania.

Regionalna Agencja Zdrowia dodaje, że informacje zostaną przekazane pracownikom służby zdrowia wraz z rozpoczęciem na początku maja sezonu nadzoru nad wirusami przenoszonymi drogą płciową (wirusy przenoszone przez ukąszenia owadów).

READ  Pięć mało znanych objawów guzów mózgu, które należy traktować poważnie