Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czego możemy się spodziewać jutro po Banku Rezerw Nowej Zelandii?

Czego możemy się spodziewać jutro po Banku Rezerw Nowej Zelandii?

Bank Rezerw Australii ogłosił dziś rano decyzję w sprawie polityki pieniężnej i nie przyniósł żadnych niespodzianek – stopy procentowe pozostały bez zmian, a brak jastrzębiego przekazu w komunikacie wpłynął na spadki na rynku walutowym. Bank Rezerw Nowej Zelandii ogłosi swoją decyzję jutro o 3 nad ranem. Rzućmy okiem na perspektywy rynkowe i status waluty nowozelandzkiej (NZDUSD).

Utrzymuj politykęSokoły„?

Ostatnie dane z gospodarki Nowej Zelandii były generalnie lepsze od oczekiwań. Co więcej, inflacja utrzymuje się powyżej celu Banku Rezerw Nowej Zelandii. Perspektywy wzrostu obarczone są jednak pewnymi ryzykami, takimi jak osłabienie rynku nieruchomości wynikające z szybkich podwyżek stóp procentowych, a także niepewność wokół chińskiej gospodarki, która jest istotnym czynnikiem dla pozostałych gospodarek regionu.

Czynniki pozaekonomiczne przemawiają jednak za niepodnoszeniem stóp procentowych na jutrzejszym posiedzeniu. Po pierwsze, posiedzeniu temu nie będzie towarzyszyć publikacja nowego zestawu prognoz gospodarczych, a po spotkaniu nie odbędzie się konferencja prasowa gubernatora RBNZ Orra. Po drugie, decyzja zostanie podjęta zaledwie dziesięć dni przed wyborami powszechnymi w Nowej Zelandii. Jest bardzo prawdopodobne, że RBNZ będzie wolała poczekać do wyborów z korektą swojej polityki. Biorąc jednak pod uwagę obecną sytuację gospodarczą, można wskazać na możliwy wzrost w dalszej części roku. Prawdopodobna wydaje się jednak kontynuacja polityki twardej linii.

Jakie są oczekiwania rynku?

Podobnie jak dzisiejsza decyzja Banku Rezerw Australii, ani rynki finansowe, ani ekonomiści ankietowani przez Bloomberg nie oczekują, że Bank Rezerw Nowej Zelandii zmieni poziom stóp procentowych.

Spośród 22 ekonomistów ankietowanych przez Bloomberg nikt nie spodziewał się innej decyzji niż utrzymanie tej decyzji. Jeśli chodzi o stopy rynkowe, swap jednodniowy ma tylko 7% szans, że jutro doprowadzi do podwyżki stóp procentowych. Rynki widzą jednak ponad 60% szans, że RBNZ podniesie stopy procentowe na posiedzeniu w listopadzie 2023 r. i podniesie stopy procentowe o 25 punktów bazowych do posiedzenia w lutym 2024 r.

READ  W Polsce rząd chce otworzyć nową kopalnię węgla – Wyzwolenie

Rynki finansowe nie spodziewają się jutro podwyżek, ale prawdopodobieństwo podwyżki szacują na listopadowym posiedzeniu na ponad 60%. Źródło: Bloomberg Finance LP Bloomberg Finance LP

Spójrz na parę NZDUSD

Patrząc na wykres NZDUSD na interwale D1, widzimy, że ostatnio para próbowała przebić się powyżej obszaru oporu wyznaczonego przez 50% zniesienie ruchu wzrostowego zapoczątkowanego w październiku 2022 roku, ale zakończyła się niepowodzeniem. Silne wycofanie w tym tygodniu zepchnęło parę w dół do strefy wsparcia wyznaczonej przez poziomy zniesienia na poziomie 61,8%, które stanowią dolną granicę ostatniego zakresu handlu.

Ponieważ rynek oczekuje utrzymania stóp procentowych, Bank Rezerw Nowej Zelandii może mieć trudności ze spełnieniem tych oczekiwań, chyba że na listopadowym posiedzeniu da wyraźny sygnał, że rozważana jest podwyżka stóp procentowych. Oczywiście, jutrzejsza niespodziewana podwyżka stóp procentowych będzie pozytywna dla dolara nowozelandzkiego i prawdopodobnie spowoduje wzrost kursu NZD/USD. Jednakże w przypadku braku nagłego ruchu w górę lub silnego sygnału takiego ruchu na kolejnym posiedzeniu bykom z NZD będzie trudno udowodnić swoje racje i dlatego uważamy, że ryzyko dla NZD jest przesunięte w stronę minusem przed jutrzejszą decyzją.

Po przebiciu się poniżej dolnej granicy zakresu handlu w obszarze 0,5900 może nastąpić dalszy spadek z typowym zakresem przełamania w dół wskazującym, że para może spaść dalej przy zniesieniu 78,6% w obszarze 0,5725.

Źródło: XStation 5

„Niniejszy materiał stanowi komunikację marketingową w rozumieniu art. 24 ust. 3 Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE z dnia 15 maja 2014 r. w sprawie rynków instrumentów finansowych oraz zmieniającej dyrektywę 2002/92/WE i dyrektywę 2011/61/UE (MiFID II). Komunikaty marketingowe nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub proponującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady oraz dyrektywy 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE Komisji oraz rozporządzenie delegowane Komisji (UE) 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniające Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w sprawie standardów i technik regulacyjnych odnoszących się do rozwiązań technicznych służących obiektywnemu przedstawianiu rekomendacji inwestycyjnych lub innych zalecanych informacji lub informacji inwestycyjnych propozycji strategii oraz ujawniania prywatnych interesów lub przesłanek konfliktu interesów lub udzielania innych porad, w tym w zakresie doradztwa inwestycyjnego, w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. (tj. Journal des Lois 2019, sekcja 875 ze zm.). Wszelkie informacje, analizy i szkolenia mają charakter wyłącznie informacyjny i nie należy ich interpretować jako porady, rekomendacji, zachęty do inwestowania lub zaproszenia do zakupu lub sprzedaży produktów finansowych. XTB nie może zostać pociągnięte do odpowiedzialności za wykorzystanie i wynikające z tego konsekwencje, ponieważ ostateczny inwestor pozostaje jedynym decydentem w zakresie transakcji dokonywanych na jego rachunku handlowym XTB. Jakiekolwiek wykorzystanie tych informacji i w związku z tym wszelkie decyzje podjęte w związku z potencjalnym zakupem lub sprzedażą kontraktów CFD leżą wyłącznie w gestii inwestora końcowego. Powielanie lub rozpowszechnianie całości lub części tych informacji do celów komercyjnych lub prywatnych jest surowo zabronione. Wyniki uzyskane w przeszłości niekoniecznie wskazują na wyniki w przyszłości, a każdy, kto działa w oparciu o takie informacje, robi to na własne ryzyko. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i niosą ze sobą wysokie ryzyko szybkiej utraty kapitału z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i że jesteś w stanie ponieść potencjalne ryzyko utraty pieniędzy. W przypadku rachunku ograniczonego ryzyka ryzyko straty ogranicza się do zainwestowanego kapitału.

READ  Dlaczego Polska nie znalazła jeszcze swojego miejsca w Europie?