Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bobst: Uproszczona kontrola jakości

Cyfrowa Stół Kontroli (DIT) firmy BOBST, dzięki której klient może sprawdzić, czy każda paczka opuszczająca linię druku spełnia jego oczekiwania, jest teraz cenną pomocą dla maszyn drukujących i wykończeniowych. Anna Skrzyniarz mówi: „Odkryłam cyfrowy stół inspekcyjny podczas dnia otwartego w BOBST i od razu pomyślałam, że bez względu na to, jaką maszynę BOBST kupimy, moi pracownicy powinni mieć ten stół, ponieważ nie wyobrażam sobie lepszego narzędzia do kontroli jakości”. prowadzi firmę od 1995 roku z mężem Adamem Schnearzem.

Cyfrowy stół kontrolny to nowa i innowacyjna technologia opracowana przez firmę BOBST, która poprawia wydajność i praktycznie eliminuje błędy produkcyjne podczas drukowania. Zawiera funkcję projekcji cyfrowej, która umożliwia walidację próbnych odbitek próbnych wydrukowanego i wycinanego papieru, a także zapewnia wizualną reprezentację w czasie rzeczywistym w celu dopasowania produktów do odbitek próbnych. Monitory o wysokiej rozdzielczości wyświetlają grafikę w skali 1:1 na wydrukowanym arkuszu, ułatwiając operatorowi stwierdzenie, czy grafika jest w 100% identyczna z oryginałem. Jak wskazuje również ten zakład pakowania, rozwiązanie to zapewnia niezrównaną dokładność i wydajność w audytowaniu i kontroli jakości produkcji opakowań.

Operatorzy stołów do badań cyfrowych doceniają jego dużą łatwość obsługi. Wyświetlane na stole pliki graficzne można uzupełnić o dodatkowe dane, aby zwrócić uwagę na krytyczne aspekty, które wymagają dokładnej analizy – wyjaśnia Szymon Lacki, Specjalista ds. Gotowości Produktywności w ADAMS. Kolejną zaletą stołu jest możliwość pomiaru zniekształceń kartonu. W teorii deska jest tak samo płaska jak stół, na którym stoi, ale w praktyce może się wypaczać pod wpływem wilgoci lub warunków przechowywania w magazynie. Automatycznie sprawdzamy jakość papierów i jeśli przyjęte normy nie są spełnione, posiadamy dowody wymagane do poparcia roszczenia wobec dostawcy surowca. ”

Cyfrowa tablica inspekcyjna z blachy falistej w standardowym rozmiarze obsługuje panele o wymiarach do 2100 x 1300 mm z jakością i prostotą, cechami, które można znaleźć w całej gamie produktów i usług firmy BOBST. Przed zakupem stołu inspekcyjnego proces kontroli jakości w firmie ADAMS trwał dłużej: jeśli operator chciał porównać wydrukowany arkusz z oryginalnym rysunkiem, musiał znaleźć nakładkę. Nakładka to siatka wymiarowa lub wzór wydrukowany na folii. Nadruk umieszczany jest pod nakładką, a grafika wyświetlana jest na ekranie komputera. Oryginalny projekt jest następnie wizualnie porównywany z wydrukowanym wzorem, patrząc na monitor i porównując go z papierem.

READ  Indian Wells: Bretania na ósmym spotkaniu, Swatik i Badusa idą do ćwiartki

„Kiedy jest wiele drobnych różnic, jest to długie i żmudne zadanie, które może być źródłem błędów i skarg” – kontynuuje Szymon Lacki. „Dzięki cyfrowemu stole inspekcyjnemu proces jest dwa do trzech razy szybszy, ponieważ operator widzi oryginał i nadruk, a wszelkie rozbieżności są natychmiast wykrywane”.

Już od pierwszych tygodni korzystania z cyfrowego stołu do badań firma ADAMS dostrzegła wiele zalet tego rozwiązania. Na przykład zmniejsza się kosztowna reklamacja klientów, poprawia się wydajność i niezawodność pracy oraz organizuje się operacje operatora; A dzięki zautomatyzowanemu raportowaniu i cyfrowemu monitorowaniu zwiększyło się zaufanie klientów. „W liczbach bezwzględnych oznacza to o 37% mniej zgłoszeń błędów i 75% mniej reklamacji klientów” – potwierdza Szymon Lacki.

Adam Skrzyniarz, właściciel firmy ADAMS, podsumowuje: „Zdobywanie i utrzymywanie zaufania klientów jest tak ważne, że każda inwestycja może coś zmienić na bardzo konkurencyjnym rynku poligraficznym, dlatego cyfrowy stół czekowy stał się dla nas niezbędnym narzędziem”. „Nie tylko daje nam większą kontrolę – i pomaga nam zapewnić stałą jakość produktów – ale, co ważniejsze, pokazuje naszym klientom, że mamy pełną kontrolę nad naszą produkcją. Ten stół spełnia wszystkie potrzeby rynku i myślę, że każda firma poligraficzna powinna mieć” – podsumowuje.

Bobst Mix SA, Szwajcaria