Indian Wells: Bretania na ósmym spotkaniu, Swatik i Badusa idą do ćwiartki

Matteo Berrettini i Andrei Rublev, dwaj najwyżej sklasyfikowani gracze w swojej części tabeli, logicznie doszli do 1/8 finału w Indian Wells, gdzie dwie faworytki, Ija Świątek (czwarta na świecie) i Paula Padusa (siódma), obrońca tytułu, awansował w kwartale .

Włoch (6. miejsce na świecie) pokonał Lloyda Harrisa 6-4, 7-5, często opierając się na jego mocnym serwisie (12 asów, 88% punktów zdobytych w pierwszym serwisie), aby zrobić różnicę. Ale to nie przeszkodziło mu w poddaniu się raz w grupie drugiej, a potem zespół z RPA wyszedł 4-1.

25-letni Roman powiedział, że miał burzliwy moment: „Byłem trochę zdenerwowany, nie podobało mi się to i po prostu mnie to złościło. Czasami po prostu czuję się dobrze”.

Nie chcąc rozpoczynać trzeciego seta, tak jak przystępując do walki z Danem Holgerem Rune, finalista Wimbledonu z 2021 r. zdołał odzyskać przewagę, wygrywając sześć z kolejnych siedmiu meczów godzinę i 34 później.

Czy widzi siebie jako potencjalnego finalistę? – Miło słyszeć, ale ci, którzy grają najlepiej w tenisa. Zresztą dobrze jest po raz pierwszy być tutaj ósmym – powiedział półfinalista ostatniego Australian Open, który zmierzy się z Serbem Miomirem. Kecmanović (61).

– Padusa nabiera tempa –

Poczucie, że Andriej Rublow (7.) powinien się dzielić, bo nie zdał też trzeciej rundy, przed swoim zwycięstwem 6:3, 6:4 nad Amerykanką Frances Tiafoe (30). Jedenaste z rzędu, bo 24-letni Rosjanin w bardzo dobrym podaniu wciąż ma na koncie dwa tytuły zdobyte w Marsylii i Dubaju.

Pewnie, że jest silny i bardzo spokojny, jednak powinien być ostrożny w kolejnej rundzie Polaka Huberta Hurkacza (11), dwukrotnego ćwierćfinalisty w Indian Wells i zwycięzcy Miami Masters 1000 w 2021 roku.

John Isner (23), finalista z 2012 roku, miał przewagę 7-5, 6-3 od Argentyńczyka Diego Schwartzmana (14), który na boisku przewyższył go o 38 cm. I zmierzy się z Bułgarem Grigorem Dimitrovem (35. miejsce).

READ  Wznowienie tranzytu ukraińskiej pszenicy przez Polskę

Wśród kobiet silne wrażenie ponownie zrobiła Paula Padusa, która dotarła do ćwierćfinału kosztem Leili Fernandez (6-4, 6-4).

Hiszpan wciąż nie przegrywa seta i widać, że nabiera rozpędu. Kanadyjka (21), której odporność znamy od czasu ostatniego US Open, docierając do finału poprzez wybicie się z wybijających pozycji, często jest przyćmiona siłą przeciwnika.

„Czuję się tu dobrze. Gdybyśmy mogli organizować tu turniej co tydzień, głosowałbym na to!” 24-letnia Padusa zadeklarowała niespodziewaną wygraną na kalifornijskiej pustyni w październiku, kiedy turniej został przełożony z powodu COVID-19.

– Przerażająca Ekonomia –

Wcześniej Iga Świątek miała większe problemy z pokonaniem Niemki Angelique Kerber (16) 4-6, 6-2, 6-3.

Podobnie jak w swoich pierwszych dwóch rundach potrzebowała trzech setów, aby pokonać swojego przeciwnika, który zaczął lepiej w upale (32°C).

Drugi set był ucztą przerw i bez przerw (w sumie sześć przegranych serwów), zwycięzca Roland Garros z 2020 roku w końcu zdobył przewagę, będąc bardziej agresywnym. A kiedy właśnie przegrała serwis, przegrywając 3-2 w ostatnim secie, Świątek zdołała się zmobilizować, by wygrać cztery ostatnie mecze i wygrać 2:10.

20-letni Polak, który w zeszłym roku zatrzymał się na ósmym miejscu, zmierzy się z Amerykanką Madison Keys (29.).

Rumunka Simona Halep (26), zwyciężczyni zawodów z 2015 roku, bez problemu pokonała swoją rodaczkę Soranę Kirstię 6-1, 6-4.

Były numer jeden na świecie, Roland Garros (2018) i Wimbledon (2019), zmierzą się z chorwacką Petrą Martic (79.).

Wreszcie Greczynka Maria Skari (szósta) zdołała się uratować i zakwalifikowała się po porzuceniu Australijki Darii Savile. Kazachowie sprzeciwiliby się Elenie Rybakinie (20).