Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Według badań opublikowanych przez „British Medical Journal”, wirus jest często przenoszony przed pojawieniem się pierwszych objawów.

Według badań opublikowanych przez „British Medical Journal”, wirus jest często przenoszony przed pojawieniem się pierwszych objawów.

Brytyjskie badanie donosi, że przedobjawowa transmisja ospy małpiej, która w znacznym stopniu powoduje wysypkę, wydaje się „znacząca”.

Artykuł autorstwa

opublikowany

Modernizacja

czas czytania : 1 minuta.

Badanie opublikowane w środę 2 listopada wskazuje, że wirus małpiej ospy jest często przenoszony przed pojawieniem się pierwszych objawów w Brytyjskie czasopismo medyczne (BMJ). Odkrycia te nadal wymagają udoskonalenia, ale mogą odegrać kluczową rolę w zarządzaniu epidemią w przyszłości.

Prace te przeprowadzono w Wielkiej Brytanii, która jest jednym z pierwszych krajów, w których rozprzestrzeniła się obecna epidemia. Jeśli wydaje się, że ta choroba, która zainfekowała prawie 80 000 pacjentów i spowodowała około trzydziestu zgonów na świecie, zmniejszyła się dzisiaj, władze ds. zdrowia zachowują czujność. W związku z tym Światowa Organizacja Zdrowia postanowiła we wtorek utrzymać najwyższy poziom gotowości zdrowotnej, zwłaszcza z powodu nowych infekcji w niektórych krajach.

Autorzy badania, kierowani przez epidemiologa Thomasa Warda, podjęli próbę analizy ryzyko przeniesienia infekcji „cichy”, czyli w okresie inkubacji, zanim u pacjenta pojawią się pierwsze objawy. Więc to sprawdzili Dane od około 3000 pacjentów w Wielkiej Brytanii, głównie mężczyzn, którzy mieli związki homoseksualne.

Ta recenzja pozwoliła zorientować się w dwóch rodzajach opóźnień i porównać je. Pierwszy to okres inkubacji, podczas którego pacjent nosi wirusa bez jego wiedzy. Drugi to czas, jaki upływa od pojawienia się objawów u konkretnego pacjenta, do momentu ich pojawienia się u osoby, która przekazała mu chorobę. Naukowcy doszli do wniosku, że to drugie opóźnienie jest zwykle krótsze niż pierwsze, co wskazuje na przenoszenie choroby przed pojawieniem się pierwszych objawów.

Brytyjscy naukowcy szacują, że ta przedobjawowa transmisja odpowiada za ponad połowę przypadków i może wystąpić do czterech dni przed pojawieniem się objawów.

READ  Okultystyczne zapalenie wątroby u dzieci: sytuacja pogarsza się, gdy w Stanach Zjednoczonych umiera jeszcze 5 dzieci

Jednak te odkrycia wciąż muszą zostać potwierdzone przez inne badania, mówią inni badacze w komentarzu, który również opublikowałem BMJ. Obecnie, nawet przy tej pracy, transmisja przedobjawowa „niezbity”ostrzegają.