Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sieci hotelowe stawiają więcej w Polsce

Według Horwath HTL do 2023 r. Warszawa spodziewa się otwarcia około 20 hoteli (fot. Luc Citrinot).

Polska jest ogólnie kochana przez inwestorów, a zwłaszcza sieci hotelowe. Kraj o najlepszych wynikach gospodarczych w Unii Europejskiej. W 2019 r. PKB wzrósł o 4,7%, w porównaniu do 1,6% na innych Terytoriach Unii. W ubiegłym roku PKB z pewnością spadł w wyniku epidemii. Jednak grupa 27 spadła „tylko” o 2,7% wobec 6,1% w Europie. Ekonomiści OECD szacują wzrost kraju na 3,7% w 2021 r., przy UE + 4,9%.

Motorem wzrostu gospodarczego jest konsumpcja młodych i dobrze wykształconych ludzi oraz aktywność dużych miast – Warszawy, Łodzi, Krakowa, Wrocławia, Bośnia i Kdańska. Rząd i UE popierają ogromny plan inwestycyjny na rzecz modernizacji infrastruktury. W budowie jest 1500 km nowych dróg ekspresowych, w planach jest 2000 km. W miarę postępu modernizacji sieci kolejowej powstają nowe lotniska, zwłaszcza autostrady.

Ta działalność gospodarcza spowodowała wzrost konsumpcji podróży zarówno w kraju, jak i za granicą w ciągu ostatniej dekady.

Polska jest zatem atrakcyjnym miejscem dla inwestorów na rynku nieruchomości, wynika z raportu firmy doradczej Horwath HTL. Znajduje to odzwierciedlenie we wzroście oferty hotelowej w kraju. Z raportu Horwath HTL wynika, że ​​w latach 2016-2019 liczba hoteli wzrosła o prawie 7%, a łączna liczba pokoi wzrosła o 12%.

Rząd nie powinien z czasem niszczyć możliwości rozwoju

Kovit z pewnością nieco złamał tę dynamikę w zeszłym roku. Liczba noclegów w polskich hotelach zmniejszyła się w 2020 roku o połowę, z 44,8 mln do 23 mln. Po raz pierwszy ograniczono również ofertę hotelową. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w 2020 r. hoteli było o 137 mniej niż rok wcześniej, o blisko 5400 pokojów.

Rok 2021 Wciąż bez przekonania. Polska branża hotelarska zdołała ponownie otworzyć swoje podwoje tylko przy 50% i 75% pojemności.. Według konsultanta STR wskaźnik agresji w pierwszych miesiącach 2021 roku wyniósł niespełna 20%…

Wydaje się jednak, że to tylko przypadek, a do 2022 roku branża hotelarska znów spodziewa się lepszych możliwości rozwoju.

READ  Sillé-le-Guillaume. Uczniowie liceum Paula Scarrona w Polsce: Podróż pełna przygód

Źródło dla: Horvath HTL stwierdza, że ​​hotelarstwo sieciowe nadal rośnie w ciągu ostatniego roku, pomimo spadku całkowitych aktywów. Hotele Kanały międzynarodowe Tak wyszło z Ze 198 sztuk w 2018 r. do 200 sztuk w 2019 r. ostatecznie osiągnął 225 w zeszłym roku.

Według Horwath HTL polski rynek od ponad dekady jest pożądanym kierunkiem dla międzynarodowych grup hotelowych. Pięć największych międzynarodowych sieci hotelowych (liczba pokoi hotelowych) to Accor / Orbis, Hilton Worldwide, Louvre Hotel Group, Best Western i Marriott..

Średniowieczna panorama Gdańska to jedno z najatrakcyjniejszych miast w Polsce (fot. Luc Citrinot)

Powstanie kanałów międzynarodowych

W ciągu ostatnich pięciu lat w Polsce pojawiły się nowe marki, przejęcia lub właściciele. Tak rozkwitł Motel One, Ibis Styles (Accor), Indigo Hotel (IHG), AC by Marriott, Moxy, Four Points by Sheraton (Mariott International), Renaissance (Mariott International), Metropolo by Golden Tulip (LHG), Leonardo Hotel i NYX (Leonardo) ) Hotele) lub Encore Crown Plaza (IHG).

W następnych kilku latach, Nowe marki, takie jak Vib, Sadie (Best Western), Occidental (Barceló Group), Residence Inn, Autograph Collection, Tribute (Mariott International), Radisson RED i Mövenpick (Accor) Niedługo wejdą na rynek.

Według Horwath HTL, w głównych miastach Polski, w tym w Warszawie, pojawią się nowe nieruchomości.

Według aktualnych szacunków do 2023 roku Oczekuje się otwarcia ponad 26 nowych hoteli WarszawaTworzy dodatkową dystrybucję 5473 pokoi hotelowych. Stanowi to wzrost o 33% w stosunku do obecnego rozkładu pokoi.

Kolejny cel preferowany przez sieci: stał się Strefą „Trzech Miast” (Trójmiasto) Gdańsk, Gdynia i Sopot Przez Morze Bałtyckie. W ciągu najbliższych trzech lat Oczekuje się otwarcia 16 nowych hoteli, tworząc nową dystrybucję dla 2336 pokoi hotelowych, Wzrost o 32% w stosunku do liczby obecnych jednostek hotelowych.

Wreszcie, tworzeniem miejsc odpoczynku zainteresowane są również międzynarodowe sieci. W 2020 roku otwarto Radisson Blu w Szklarskiej Porębie i ogłoszono kolejny Radisson dla Ostródy (Mazury). Ponadto planowane są dwa hotele Mövenpick. Pierwszy w Górach Jakobińskich w 2022 roku. Drugi rok 2023 w Kołobrzegu na południowym wybrzeżu Bałtyku.

READ  W Polsce armia francuska przeszkoliła już 1600 ukraińskich żołnierzy