Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kościół Castelmoron-D’Alfred wita w tym roku rocznicę urodzin Polski

W tym roku polski kościół zwraca uwagę na Castellmore. (© Le Républicain Sud-Gironde)

Szkółki się przesiedlają Castellmoron-D’Albred (Żyronda) Tradycja jest teraz dobrze ugruntowana. Wielu może się zastanawiać, jak i dlaczego narodziło się to zjawisko Najmniejsza wioska we Francji.

20 lat temu dwóch garncarzy osiedliło się w tej wiosce i postanowiło stworzyć jarmark bożonarodzeniowy i zaoferować szopki na tydzień przed Bożym Narodzeniem.

Co roku inny kraj

Następnie stowarzyszenie „Ręce z gliny” Stworzony 12 lat temu Cripps od dawna instytucjonalizuje wystawę pod hasłem „W drodze do kołysek świata”.

Dlatego co roku inny kraj zaprasza swoją kolebkę na wystawę. W miejscowości Castellmoron-D’Albred wystawionych jest około 100 szopek. żłobki kościelne Ze zbiorów osobistych w domach kościelnych i wiejskich.

Ekspozycja została rozszerzona na okoliczne gminy Landerrouet-sur-Ségur, Caumont i Mesterrieux Żłobki znają według harmonogramów, które różnią się w zależności od gminy:

Landerrouet, 18 i 19 grudnia od 14:00 do 17:30 i tylko po wcześniejszym umówieniu od 20 grudnia do 2 stycznia. Aby umówić się na wizytę: 06.80.37.10.41 lub 05.56.71.41.04.

Caumont: Otwarte 18, 19 i 26 grudnia oraz 2 stycznia od 14:30 do 17:30.

Mesterrieux: Otwarte 18 grudnia od 14:00 do 17:30 i 19 grudnia od 10:00 do 12:00 i od 14:30 do 17:30 ze zaktualizowanymi wskazówkami na dachu.

Szacunek dla Polski

W tym roku Polska Zbiór szopek w Polsce autorstwa pana Legala od 11 grudnia do 2 stycznia 2022 r. o godz. 17.30 w niedzielę 19 grudnia zwrócił uwagę w kościele Castellmoron, zapalając znicze w całej wsi.

Uroczyste otwarcie żłobków odbędzie się 11 grudnia o godzinie 11:30 w obecności Ambasady RP. Bordeaux. Wystawa będzie wtedy otwarta dla publiczności w dni powszednie od 14:30 do 17:30 oraz w weekendy od 10 do 18:30.

READ  „Wszystko oprócz Białorusi” - Mediapart

Wybór Polski jest interesujący, ponieważ szkółki mają w tym kraju starą i silną tradycję.

W Krakowie ta kolebkowa praktyka znana jako „Jazelka” była prawdziwą firmą, która pojawiła się w XVIII wieku.mi Wiek pod przewodnictwem franciszkanów.

Rozrosła się i rozprzestrzeniła w całej Polsce, tworząc żłobki, które stały się prawdziwym zawodem rzemieślników zwanych „żłobkami”.

W 1937 r. odbył się w Krakowie pierwszy konkurs szopek z 86 szopkami meczowymi; To początek tradycji, w której konkurs szkółkarski odbywa się teraz w pierwszy czwartek grudnia.

U podstawy choinki znajduje się mała kołyska rodzinna. Ponadto największe szopki w architekturze miasta prezentowane są w spektaklach „Objazdowe Prezentowanie Świec”, podczas których grupy autorów piosenek rywalizują o swoje miejsce w konkursie żłobków.

Różne tradycje

Tradycję szopek mają dwa pozostałe polskie miasta, Warszawa, gdzie szopki wykonane są z malowanego drewna, będące wyrazem polskiej niewinnej sztuki, oraz leżące u podnóża Tartaru jacoben, gdzie szopki są wzorowane na domach. Spadziste dachy. Jaskrawo pomalowane drewniane figurki w tradycyjnych strojach i górskie zwierzęta przekształcające tradycyjne zwierzęta w szopki.

Jest to więc bardzo atrakcyjna i oryginalna wycieczka, która zostanie Wam podarowana podczas ostatnich obchodów roku, najlepszym pomysłem na rodzinny spacer.

Informacja, „Les mains d’argile”: 06.83.44.22.88 lub e-mail: [email protected]

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wiedz, że możesz śledzić Le Républicain Sud-Gironde w kosmosie Moje wiadomości . Za pomocą jednego kliknięcia, po rejestracji, możesz zobaczyć wszystkie aktualności z Twoich ulubionych miast i marek.