Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Thriller 365 Dni stanie się trylogią

Thriller 365 Dni stanie się trylogią

Massimo, członek sycylijskiej mafii, ma obsesję na punkcie młodej Laury od chwili, gdy zobaczył ją po raz pierwszy. Podczas strzelaniny zginął ojciec tego ostatniego, a Massimo został ranny. Mając obsesję na punkcie Laury, wyrusza na jej poszukiwania, znajduje ją pięć lat później i porywa podczas spaceru po świętowaniu jej dwudziestych dziewiątych urodzin. Porywa ją i daje jej 365 dni na zakochanie się w nim.

Przeczytaj także

Enola Holmes z Millie Bobby Brown w roli głównej będzie miała kontynuację na Netfliksie!

Ten scenariusz zdenerwował więcej niż jedną osobę. Polski film sensacyjny Świat 365 (co oznacza 365 dni, przyp. red.) trafił do międzynarodowego katalogu Netfliksa w czerwcu 2020 roku, kilka miesięcy po jego kinowej premierze w Polsce. Noszony przez Annę Marię Siekłową i Michele Morrone, jest oparty na pierwszym tomie trylogii autorki Blanki Lipińskiej z 2018 roku.

Pomimo natychmiastowego sukcesu i miejsca w pierwszej trójce serwisu Netflix w kilkudziesięciu krajach po premierze, a nawet na pierwszym miejscu przez dziesięć dni w Stanach Zjednoczonych, film fabularny zebrał bardzo negatywne recenzje. To jednak nie wszystko, gdyż wiele stowarzyszeń i osobistości zarzuca 365 Deni, że nadawała gwałtowi i porwaniu sensacyjny charakter, poprzez nadawanie mu podniecenia seksualnego. Do… Przeczytaj więcej na temat Télé 7 Jours

Przeczytaj także

READ  „Wojna się skończyła, Letizio”: te tragiczne słowa wciąż dźwięczą w pamięci żonę Johnny'ego Hallydaya