Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NATO: Polska jest gotowa na przyjęcie broni nuklearnej, Moskwa grozi „środkami odwetowymi”

NATO: Polska jest gotowa na przyjęcie broni nuklearnej, Moskwa grozi „środkami odwetowymi”

Broń nuklearna wkrótce w Europie Wschodniej? Polska jest gotowa powitać broń nuklearną w swoim regionie, jeśli NATO zdecyduje się wzmocnić swoją wschodnią flankę w obliczu rozmieszczenia przez Rosję nowej broni w sąsiednim Kaliningradzie i na Białorusi, powiedział w wywiadzie polski prezydent. Poniedziałek. Na reakcję Rosji nie trzeba było długo czekać: Kreml obiecał „zagwarantować” swoje bezpieczeństwo, jeśli sytuacja potwierdzi się kilka godzin później.

„Jeśli nasi sojusznicy zdecydują się na rozmieszczenie broni nuklearnej w ramach podziału nuklearnego w naszym regionie w celu wzmocnienia bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO, jesteśmy gotowi to zrobić” – wyjaśnił Andrej Duda. Popularny Daily Fakt. „Jesteśmy partnerami Sojuszu Północnoatlantyckiego i również w tym obszarze mamy zobowiązania” – podkreślił.

„A Little Time” to piosenka, która była omawiana

Polski prezydent dodał, że kwestia możliwości rozmieszczenia w Polsce broni nuklearnej jest „od jakiegoś czasu” przedmiotem rozmów między Polską a Stanami Zjednoczonymi. Udał się teraz do Kanady, gdzie spotkał się z byłym prezydentem Donaldem Trumpem, który udał się do Stanów Zjednoczonych, oraz z ONZ. „Już poruszałem tę kwestię kilka razy” – powiedział. W marcu Andrzej Duda spotkał się ze swoim amerykańskim odpowiednikiem Joe Bidenem.

Zdaniem polskiego przywódcy „Rosja w coraz większym stopniu militaryzuje enklawę kaliningradzkią. Jest w trakcie przekazywania swojej broni nuklearnej Białorusi” – dwóm graniczącym z Polską terytoriom. W czerwcu 2023 roku prezydent Rosji Władimir Putin zapowiedział przekazanie pierwszej broni nuklearnej na Białoruś.

W odpowiedzi Kreml oświadczył w poniedziałek, że Rosja będzie stanowić „gwarancję” bezpieczeństwa Polski, jeśli utrzyma na swoim terytorium broń nuklearną. Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow powiedział reporterom: „Wojsko z pewnością przeanalizuje sytuację i podejmie wszelkie niezbędne środki zaradcze dla naszego bezpieczeństwa.

Ze swojej strony minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow ocenił, że „Zachód znajduje się na krawędzi niebezpiecznej otchłani bezpośredniego konfliktu zbrojnego między mocarstwami nuklearnymi, który może mieć katastrofalne skutki”. Firma Doss. Nie przytaczając polskich deklaracji zapewnił, że USA i państwa NATO „marzą o narzucaniu więcej”. Strategiczna porażka Gotowi kontynuować politykę odstraszania wobec Rosji i naszego kraju Do ostatniego Ukraińca „.

READ  Gwiazdy i politycy jako pierwsi zostają zaszczepieni i wywołują poruszenie

Na szczycie w Wilnie w 2023 r. NATO potwierdziło, że „zrobi wszystko, co konieczne, aby zapewnić wiarygodność, skuteczność, bezpieczeństwo i ochronę swojej misji odstraszania nuklearnego, w tym poprzez dalszą modernizację swojego potencjału nuklearnego i aktualizację procesu planowania”.

Pod koniec marca szef polskiej dyplomacji potwierdził, że sojusz bada możliwość zestrzelenia rosyjskich rakiet bardzo blisko swojej wschodniej granicy po zgłoszeniu przez Warszawę naruszenia jego przestrzeni powietrznej. „Ale można tego dokonać jedynie za zgodą strony ukraińskiej i biorąc pod uwagę konsekwencje międzynarodowe” – zastrzegł jednak.