Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Diamonde, z Polski do Evelet

Lacine Diamonde swój pierwszy mecz rozegrała w Namur P1 przeciwko Nismes. Poznaj nowego potężnego obrońcę Evelet.

Lassen, jaka jest Twoja podróż jako gracza?

Grałem przez rok w Amplif (P1 Liège), a następnie przez trzy lata przeniosłem się do Boumal (P2 Liège). Potem dołączyłem do Faimes, również klubu P1 Liège, klubu, w którym przebywałem tylko przez sześć miesięcy, ponieważ odszedłem do 3. Dywizji Narodowej w Polsce, w Cosmos Nowotanieck, gdzie byliśmy mistrzami.

Ale jak dostałeś się do Evelet Club?

Początkowo miałem umowę z moim klubem w Polsce i miałem tam wrócić 15 lipca, ale dokładnie przemyślałem i priorytetowo potraktowałem rodzinę, tu, w Belgii. Skontaktowałem się z panem Lardotem za pośrednictwem agenta gracza i spotkaliśmy się. Ponieważ szukał obrońcy i spodobał mi się projekt, zdecydowałem się na Evelett.

Jak oceniasz nowy poziom swojego zespołu?

Byłem mile zaskoczony, poziom jest wysoki, w grupie jest duży potencjał, jakość jest, ale obecnie bardzo brakuje nam wykończenia, nadal często dokonujemy złych wyborów, ale wszystko będzie dobrze, zespół jest gotowy nowy i nabierze sił.

Jak oceniasz poziom mistrzostw?

Nie znam w ogóle tej serii, wiem tylko tyle, że Biesme też ma świetną ekipę. Co do reszty, będzie to dla mnie wielkie odkrycie.

Podczas meczu z Nesmisem przez cały mecz wydawałeś się bardzo spokojny, mimo że byłeś w klubie tylko przez krótki czas. Jak wyjaśnisz tę szybką integrację?

Zawsze taki byłem, gdziekolwiek gram, leży to w mojej naturze, zawsze daję z siebie wszystko dla klubu, w którym gram.

READ  Merkato | Mercato-Barcelona: Czy Mendes uratował Laportę z powodu nowej umowy z Griezmannem?