Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Liga Mistrzów UEFA Kobiet: ekscytujący powrót PSG-OL

Liga Mistrzów UEFA Kobiet: ekscytujący powrót PSG-OL

Z góry się ślinimy. Po oszałamiającym pierwszym meczu (3-2) Paris Saint-Germain Women i Olympique Lyonnais, dwaj „najlepsi wrogowie”, zmierzą się ze sobą w niedzielę (16:00) w rewanżu półfinałowym Ligi Mistrzów w Paryżu, pojedynek zapowiadający emocjonujące emocje na bilecie na mecz finałowy w Bilbao. W ubiegłą sobotę na stadionie Groupama przed prawie 40 000 widzów liderzy D1 o jednego gola prześcignęli swojego paryskiego wicemistrza przed drugą rundą na stadionie Parc des Princes, w obecności prawie 25 000 widzów.

Po dziesięciu minutach przed końcem meczu przegrywali 2:0, podopieczni Soni Bombasteur odwrócili losy spotkania, strzelając trzy wspaniałe gole w sześć minut (Diani 80, Dumornay 84, Mejri 86). „Pod względem emocjonalnym mecze te stanowią dobrą reklamę kobiecej piłki nożnejTrener Lyonu powiedział w piątek w wywiadzie dla Agence France-Presse, dodając, że kibice „Wyraźnie przyczynił się do wywarcia na nas nacisku i odwrócenia sytuacji

Greg Mbok Niepotwierdzone

Francuska publiczność musi także z pewnością zdać sobie sprawę, że jesteśmy w półfinale francusko-francuskim i że w finale Ligi Mistrzów będziemy mieli francuski klub.„, Trener, który będzie musiał obejść się bez gwiazdorskich napastników Eugenie Le Sommer i Ady Hegerberg, również odmówił ze względu na kontuzję. Odpadł po „Poczułem się niekomfortowoW Lyonie francuski obrońca Greg Mbouk nie mógł uczestniczyć w niedzielnym meczu.

Amal Mejri strzelił trzeciego gola, który pozwolił Lyonowi, który przegrywał 2:0, pokonać u siebie Paris Saint-Germain w pierwszym meczu półfinału Ligi Mistrzów – 20 kwietnia 2024 r.

Źródło: Getty Images

Ze swojej strony trenerka Paris Saint-Germain Jocelin Breacher, która nadal walczy o mistrzostwo – Puchar Francji – potrójną koronę w Lidze Mistrzów, podobnie jak jego chłopięcy odpowiednik Luis Enrique, będzie mogła polegać na wszystkich swoich starszych zawodnikach, aby nadrobić zaległości na własnym boisku . W ubiegłą sobotę w Lyonie jego zespół załamał się psychicznie i fizycznie pod koniec meczu, kilka minut po wyeliminowaniu królowej strzelców Marie-Antoinette Katoto.

READ  Polska ma dwóch strażników świątynnych

Zwłaszcza przywódcy

Po meczu Al-Fanni zwrócił uwagę na brak kontroli i spokoju pozostałych przywódców: „Mary jest kierownikiem zespołu i projektu w terenie i poza nim. Nie mówi najwięcej, ale wywiera ogromny wpływoświadczyła Jocelyn Preshore, dodając, że „Inni doświadczeni gracze„Wciąż na boisku byli: kapitan Grace Giroro, Sakina Kerchaoui, Elisa de Almeida i holenderski pomocnik Jackie Groenen.

zdjęcie

Marie Antoinette Katoto (z prawej) pozwala, aby jej gniew eksplodował po tym, jak otworzyła wynik przeciwko Lyonowi w półfinale Ligi Mistrzów Kobiet UEFA – 20 kwietnia 2024 r.

Źródło: Getty Images

To trudne, bo wiesz, że musisz coś zmienić, ale nie jest łatwo wiedzieć, co robić teraz, na boisku. Zawsze są słabe momenty, gdy grasz przeciwko tak dużej drużynie, jak Lyon– powiedział Jackie Gronin do mikrofonu France Bleu.Myślę, że to my, doświadczeni gracze, musimy poprowadzić drużynęnalegała.

Paryżanom będzie potrzebne doświadczenie i spokój, bo oprócz konieczności niedzielnego zwycięstwa będą musieli zaprzeczyć statystykom: w półfinale C1 Lyon nigdy nie przegrał z PSG w latach 2016, 2020 i 2022. W ostatnich sześciu deblach Ligi Mistrzów Lyon ponownie wygrał: cztery w kwalifikacjach do dwóch. W tym sezonie wyniki również są pozytywne dla Lyonu: dwa zwycięstwa (2:0 w Pucharze Mistrzów, 1:0 w D1) i remis (1:1 w D1), przed ewentualnym finałowym meczem barażowym ligi Turniej.