Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak kontrolować strach przed zakłóceniami?  Ekspert udziela rad po tragedii Singapore Airlines

Jak kontrolować strach przed zakłóceniami? Ekspert udziela rad po tragedii Singapore Airlines

Bloomberg/Bloomberg za pośrednictwem Getty Images Jak radzić sobie ze stresem i niepokojem, jakie może powodować to zaburzenie?

Bloomberg/Bloomberg za pośrednictwem Getty Images

Jak radzić sobie ze stresem i niepokojem, które może powodować to zaburzenie?

Lotnictwo – obrazy są wszędzie, świadectwa następują po sobie. We wtorek 21 maja pasażerowie lotu z Londynu do Singapuru przeżyli piekło, gdy gwałtowne turbulencje wstrząsnęły samolotem w powietrzu, w wyniku czego 73-letni mężczyzna zginął i doznał licznych obrażeń. Niezwykle rzadkie wydarzenie, które u niektórych może wzmocnić fobię lotniczą, a u innych wywołać nowy strach.

Jak zatem radzić sobie z zakłóceniami, gdy one wystąpią? Przede wszystkim, jak możemy poradzić sobie ze stresem i niepokojem, jaki mogą powodować? Aby odpowiedzieć na te pytania, HuffPost Skontaktuj się z Xavierem Tytelmanem, współzałożycielem Centrum Leczenia Strachu przed Lataniem.

Dla tego byłego pilota wojskowego pierwszą rzeczą, o której powinien pamiętać, jest to „Zagrożenie dla samolotu podczas turbulencji nie istnieje”.. „Nie ma zagrożenia dla urządzenia, Dodaje. Jest bardzo mocny, nie spadnie, a piloci nie stracą nad nim kontroli. Nie będzie upadku »Według niego.

Trzymaj pasy bezpieczeństwa zapięte

Jednak lot Londyn–Singapur pokazał, że podczas gwałtownych turbulencji istnieje ryzyko dla pasażerów. Z relacji świadków wynika, że ​​większość rannych to osoby, które w czasie wstrząsów stały i nie miały czasu usiąść i zapiąć pasów:

Według Xaviera Tytelmana: „Dopóki jesteś unieruchomiony, nie ma ryzyka odniesienia obrażeń. Ogólnie rzecz biorąc, siedząc, najlepiej jest mieć zapięty pas bezpieczeństwa, ponieważ nie ma powodu go odpinać. » Ekspert chce także spojrzeć z odpowiedniej perspektywy na częstotliwość takich wstrząsów: „Rocznie jest pięć lotów na trzydzieści milionów, podczas których dochodzi do tak poważnych turbulencji. Nie należy skupiać swojego zachowania na możliwości doświadczenia tego”.

Niezależnie od tego, czy boisz się niebezpieczeństwa, czy nie, doświadczanie turbulencji podczas lotu nigdy nie jest przyjemnym doświadczeniem. Oto wskazówki, jak zmniejszyć dyskomfort: Wybierz miejsce na poziomie skrzydła, a nie z tyłu samolotu, gdzie wibracje są odczuwalne nieco bardziej i gdzie hałas silników jest głośniejszy i może powodować stres.

READ  Transmisja na żywo – Migranci na Lampedusie: W imieniu Borniego: „Nadszedł czas na solidarność z Włochami”

Informuj się, oddychaj, wizualizuj

Ale najważniejsze dla współzałożyciela Centrum Leczenia Strachu przed Lataniem było właśnie to „Usuń dramat”. Tym, którzy doświadczyli czegoś wywołującego niepokój lub w ogóle boją się latać, zaleca połączenie trzech podejść w celu zmniejszenia stresu, a nawet położenia kresu fobii.

Krok pierwszy: pamiętaj o faktach. Turbulencja nie spowoduje wypadku, samolot jest na tyle mocny, aby ją wytrzymać. Musimy zatem upewnić się, że te racjonalne reakcje mają pierwszeństwo przed naszymi negatywnymi myślami. „To nasz emocjonalny umysł nie lubi latać. wyjaśnia Xavier Titelman. Nasz racjonalny umysł zna statystyki i wie, że samolot jest niezawodny. Trzeba więc uspokoić emocje mózgu i dzieje się to na przykład poprzez techniki oddechowe. Musimy także zmusić korę mózgową do zachowania funkcjonalności, stosując techniki poznawcze.takie jak pisanie w notatniku przed podróżą i w jej trakcie.

Trzeci krok, który może uzupełnić te metody: weź udział w symulatorze lotu, aby uspokoić swoje lęki poprzez wizualizację. „W ten sam sposób, w jaki horror może na ciebie wpłynąć negatywnie, symulator lotu może na ciebie wpłynąć pozytywnie”.– szacuje ekspert.

Ta ostatnia pozostawia nam ostatnią radę: nie stosuj technik unikania, takich jak udawanie podczas lotu, że nie jesteś w samolocie lub wyobrażanie sobie siebie gdzie indziej, aby się uspokoić. „Zaprzeczanie sytuacji na dłuższą metę wzmacnia fobię”.– podsumowuje.

Zobacz także na HuffPost :