Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Policja unieszkodliwiła mężczyznę uzbrojonego w kilof w pobliżu strefy kibica

Policja unieszkodliwiła mężczyznę uzbrojonego w kilof w pobliżu strefy kibica

W tę niedzielę około 12:30 niemiecka policja zastrzeliła na ulicy w Hamburgu mężczyznę uzbrojonego w kilofy i koktajle Mołotowa. Mężczyzna groził kibicom i funkcjonariuszom policji zgromadzonym w strefie kibica na kilka godzin przed rozpoczęciem meczu Polska-Holandia (15:00), Euro 2024, pierwszy mecz Grupy D (Francja).

>> Polska-Holandia na żywo

Według niemieckich mediach, policja kilka razy postrzeliła mężczyznę, gdy ten upadał, a później udało się go zneutralizować. Ciężko rannego mężczyznę przewieziono karetką do szpitala. Policja odgrodziła teren.

Według Spawanie matrycowe Cytuje źródło policyjne, które twierdzi, że mężczyzna opuszczał bar, a następnie w zastraszający sposób wymachiwał kilofem przed funkcjonariuszami policji. Miał także przy sobie koktajl Mołotowa. Niemiecka policja poinformowała wielu kibiców, że sytuacja wróciła do normy i zaprosiła ich do udania się w stronę stadionu. Około 40 000 Holendrów zebrało się w ten niedzielny poranek na marszu „Oranje” w Hamburgu przed meczem Holandii z Polską w eliminacjach do Euro.

Oryginalny artykuł opublikowany w RMC Sport

READ  Polska 2023: Lorraine du BJ służy Europie