Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co najmniej 19 zabitych i 17 zaginionych wśród pielgrzymów

Co najmniej 19 zabitych i 17 zaginionych wśród pielgrzymów

Coroczne rytuały hadżdż, jeden z pięciu filarów islamu, rozpoczęły się w piątek w Mekce w zachodniej Arabii Saudyjskiej i wzięło w nich udział ponad 1,8 miliona wiernych, w większości z zagranicy.

W tym roku odbywa się w środku lata, w jednym z najgorętszych regionów świata, gdzie w sobotę temperatura sięgała 46 stopni.

Lokalni producenci samochodów nie informują o liczbie monitorów hipertermii z pozwoleniami, ale cena, ponad 10 000 dostępnych egzemplarzy, zostanie zarejestrowana, ale nie otrzymają 10% kuponów gotówkowych. Bardziej niebezpieczne.

Poszukiwania osób zaginionych

W niedzielę w oświadczeniu opublikowanym przez oficjalną agencję prasową Petra Ministerstwo Spraw Zagranicznych Jordanii poinformowało, że „14 jordańskich pielgrzymów zginęło, a 17 innych zaginęło podczas odprawiania rytuałów hadżdż”.

Dodał: „Ministerstwo współpracuje z odpowiednimi władzami Arabii Saudyjskiej w sprawie procedur grzebania pielgrzymów i transportu ciał tych, których rodziny chcą przewieźć ciała do Królestwa”, wyjaśniając, że poszukiwania ciał są kontynuowane. Zaginęło 17 pielgrzymów

Ze swojej strony szef irańskiego Czerwonego Półksiężyca Berhossein Koulivand zauważył, że „życie straciło pięciu irańskich gości”. […] Do Mekki i Medyny w tym roku podczas pielgrzymki.

Szczegóły okoliczności śmierci tych pielgrzymów nie zostały od razu podane.

READ  W Stuttgarcie rozpoczyna się pierwszy proces spisku „Obywatele Rzeszy”.