Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak Meryl Streep nauczyła się języka polskiego dzięki „Wyborowi Zofii”

Jak Meryl Streep nauczyła się języka polskiego dzięki „Wyborowi Zofii”

Meryl Streep Uznawana za jedną z najwybitniejszych aktorek Hollywood. Należy do tych aktorek, które potrafią ukryć się za swoją osobowością. Wielokrotnie chwalono ją za niezwykłą dokładność aktorską. Bogactwo jej dorobku I intensywność emocjonalna w jego pismach. Podobnie jak wtedy, gdy grała główną rolę w filmieWybór ZofiiPremiera w kinach w 1982 r.

Dramat jest adaptacją powieści autora pod tym samym tytułem Williama StyronaOpowiada historię młodego nowojorskiego pisarza, który zaprzyjaźnia się z młodą, nowo osiedloną parą. Bardzo dziwna para składa się z Sophie, młodej kobiety, która przeżyła śmierć Obozy koncentracyjne Nazistka i jej kochanek, młody amerykański Żyd mający obsesję na punkcie historii Holokaustu. Kiedy cała trójka spędza razem lato, obaj mężczyźni szybko zdają sobie sprawę, że Sophie coś przed nimi ukrywa. Straszne sekrety.

Meryl Streep, która miała wówczas około 30 lat, chciała zagrać Sophie, chcąc, aby jej interpretacja była jak najbardziej realistyczna. Aby to zrobić, ona Nauczyłem się mówić po niemiecku i po polsku Aby móc wyrazić siebie z polskim akcentem uchodźczym. Polskiego podobno nauczyła się od asystentki pracującej nad filmem, która akurat w tym języku mówiła.

Co więcej, kręcenie ostatniej sceny filmu – jej słynnej sceny castingowej – było szczególnie stresujące dla aktorki, która chciała jedynie reżyserować.Jeden strzał. Jako matka uważałam to za niezwykle bolesne i wyczerpujące emocjonalnie. Kilka lat później serial został ponownie wyemitowany na planie Oprah Winfrey w obecności aktorki. Z trudem ukrywała dyskomfort, podkreślając, że nigdy wcześniej nie widziała go na ekranie.

Nie przeszkodziło to Meryl Streep w otrzymaniu nagrody Nagroda Akademii dla najlepszej aktorki, co jest jego drugim po „Kramer kontra Kramer”. Film był także nominowany do Oscara za najlepszy scenariusz, najlepsze kostiumy, najlepsze zdjęcia i najlepszą muzykę oryginalną.

READ  Dlaczego postać Catherine awansowała w serialu? Produkt odpowiada