Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wzrost zachorowań na krztusiec, ponowny pomiar Canigo i napięcie w szpitalu… najważniejsza wiadomość w regionie

Wzrost zachorowań na krztusiec, ponowny pomiar Canigo i napięcie w szpitalu… najważniejsza wiadomość w regionie

Każdego wieczoru o 20:30 znajdziesz pięć regionalnych wiadomości dnia, których nie możesz przegapić.

Krztusiec: zmarło dwoje niemowląt

#Montpellier – Po śmierci dwójki niemowląt w Montpellier na zjadliwą postać krztuśca, profesor Eric Jezorski, ordynator oddziału pediatrii w stanach nagłych w szpitalu uniwersyteckim w Montpellier, zwrócił uwagę na znaczenie szczepień, zwłaszcza wśród kobiet w ciąży. Dodał: „Od końca 2023 roku przypadki krztuśca występują u nas dziesięć razy częściej niż zwykle. Lekarz wyjaśnia. Wiele zarażonych osób o tym nie wie, stąd znaczenie szczepień”. Definiuje to Eric Jezorski „To bardzo zaraźliwa choroba”..

Dzisiejszy numer: 50

#gard – Na przykład rocznica, którą grupa Mayalt obchodziła szczególnie w tym roku Jaskinia Trabuk. Z tej okazji do 30 czerwca 2024 r. zaplanowano kilka uroczystości. Publiczność będzie mogła spróbować identyfikacji minerałów (19 i 26 czerwca), zapalić 1200 świec (22 czerwca) i skorzystać z rozszerzonych wycieczek z przewodnikiem (23 i 30 czerwca). Lub weź udział w Festiwalu Muzyki Podziemnej (21 czerwca).

Ponownie zmierzono wzrost Canejo

#Pireneje Wschodnie – Październik 2004 – czerwiec 2024: Minęło prawie 20 lat, odkąd geodeci ustalili oficjalną wysokość świętej katalońskiej góry. 2784 metry i 66 centymetrów… W czwartek 13 czerwca około trzydziestu z nich weszło na szczyt z urządzeniami pomiarowymi. „Nie spodziewamy się większych różnic. Występuje tam aktywność geologiczna, ale ma ona bardzo niewielki wpływ na masę Pirenejów. Jeśli istnieje różnica, z pewnością zostanie ona lepiej wyjaśniona w kategoriach obliczeń, w jaki sposób ewoluowała .”„, potwierdza to Emmanuel Cretin Maitinaz, kierownik wydziałów Krajowego Związku Rzeczoznawców Geodezyjnych. Odpowiedź ostateczna 24 czerwca 2024 r.

Napięcia w szpitalu Saint-Ponce-de-Tomier

#Hérault – Burmistrz Saint-Ponce-de-Tomier, Andre Arroche, jest zaniepokojony krwawieniem wśród pracowników szpitala. Doradca z pewnością idzie dalej „Pomiędzy środowiskiem medycznym, agentami i kierownictwem instytucji panuje ekstremalne i sprzeczne napięcie, co zagraża sprawnemu funkcjonowaniu instytucji”. Ze szpitala. Zjawisko nie jest nowe, już w listopadzie 2022 roku związek Force Ouvrière rozpoczął strajk i ruch studencki, aby potępić „Masowe ubytki niezastąpionych pracowników służby zdrowia” Podkreślając napiętą sytuację. „Są już obawy wśród pracowników, dlatego skontaktowaliśmy się z regionalną agencją zdrowia, która tym razem nas wysłuchała i rozpoczęła audyt”.,Zdajemy sobie sprawę w FO. Wyniki spodziewane są w tym tygodniu, a ARS potwierdza jego wdrożenie „Bliskie wsparcie dla tej instytucji”. Jedyny w branży.

READ  Kosmos: Jak możemy oczyścić tysiące niebezpiecznych śmieci krążących wokół Ziemi?

Ponad 10 000 ludzi udaje się na letnie pastwiska

#Val Digual – W niedzielę 15 i niedzielę 16 czerwca w małym miasteczku Gard zebrało się ponad 10 000 osób, aby ponownie nawiązać kontakt z tradycją przewożenia bydła. Uroczystości związane z pojawieniem się letnich stad (owiec, krów i osłów) trwały przez cały weekend, ze specjalnym dniem dla dzieci z pobliskich szkół w piątek i wielkim dniem świętowania w sobotę wokół targu rolnego, którego częścią był także okrągły stół zorganizowany przez Izba Rolnicza. Na liście znalazły się trudności, z jakimi borykają się hodowcy w obliczu obecności wilków oraz chęć wpisania transportu na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO.