Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Frederic Michel, doradca Macrona, pozostawia go bez powodzenia w tworzeniu „spuścizny prezydenta”

Frederic Michel, doradca Macrona, pozostawia go bez powodzenia w tworzeniu „spuścizny prezydenta”

Ludovic Marin/AFP Doradca ds. komunikacji prezydenta Francji Emmanuela Macrona, Frederic Michel, przybywa przed posiedzeniem gabinetu w ramach obchodów 60. rocznicy podpisania Traktatu Elizejskiego, aby zakończyć pojednanie między Francją a Niemcami Zachodnimi 18 lat po drugiej wojnie światowej, w Pałacu Prezydenckim w Pałacu Elizejskim w Paryżu, 22 stycznia 2023 r. Spotkanie to ma charakter wysoce symboliczny: sześćdziesiąt lat co do dnia po podpisaniu przez Charlesa de Gaulle’a i Konrada Adenauera Traktatu Elizejskiego, który „oznaczył koniec dziesięcioleci, jeśli a nie stulecia zaciekłych konfliktów.” „Rywalizacja i krwawe wojny” – napisali obaj przywódcy w artykule wstępnym opublikowanym przez niemiecki dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung” i francuski „Journal du Dimanche” (fot. Ludovic Marin/AFP).

Ludovic Marin/AFP

Doradca ds. komunikacji prezydenta Francji Emmanuela Macrona, Frederic Michel, przybywa przed posiedzeniem gabinetu w ramach obchodów 60. rocznicy podpisania Traktatu Elizejskiego, aby zakończyć pojednanie między Francją a Niemcami Zachodnimi 18 lat po drugiej wojnie światowej, w Pałacu Prezydenckim w Pałacu Elizejskim w Paryżu, 22 stycznia 2023 r. Spotkanie to ma charakter wysoce symboliczny: sześćdziesiąt lat co do dnia po podpisaniu przez Charlesa de Gaulle’a i Konrada Adenauera Traktatu Elizejskiego, który „oznaczył koniec dziesięcioleci, jeśli a nie stulecia zaciekłych konfliktów.” „Rywalizacja i krwawe wojny” – napisali obaj przywódcy w artykule wstępnym opublikowanym przez niemiecki dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung” i francuski „Journal du Dimanche” (fot. Ludovic Marin/AFP).

Polityka – Frederic Michel, od września 2022 r. specjalista ds. komunikacji Emmanuela Macrona, ogłosił w czwartek 14 grudnia, że ​​po 15 miesiącach pracy w Pałacu Elizejskim opuści swoje stanowisko, aby dołączyć do MCH Group, szwajcarskiej grupy zajmującej się marketingiem bezpośrednim i operatorem dużych firm. Wystawy sztuki współczesnej.

„Współpraca z prezydentem Macronem była prawdziwym zaszczytem”.Specjalny doradca prezydenta ds. komunikacji i strategii ogłosił to na swojej stronie w serwisie LinkedIn.

Po objęciu stanowiska kanclerza Frédéric Michel podsumował swoją rolę w następującej formule: Jestem tu, aby kontynuować dziedzictwo prezydenta. „. Jedno z angielskich wyrażeń, którymi lubi przerywać swoje zdania, nawiązując tutaj do dziedzictwa, jakim jest dziedzictwo dziesięciu lat sprawowania urzędu Emmanuela Macrona. To cel, którego nie osiągnie.

READ  Ludzkość ma nowego dziekana

trudny „, Ale ” Satysfakcjonujący »

„Praca z takim przywódcą i pomoc w promowaniu tak potrzebnych reform i międzynarodowego zarządzania kryzysowego była często trudna, zarówno w sprawach krajowych, jak i międzynarodowych, ale także niezwykle satysfakcjonująca”.oświadczyła osoba, która jako prezydent doświadczyła kryzysu społecznego i politycznego związanego z przejściem na emeryturę w wieku 64 lat, letnich zamieszek w miastach, okropności względnej większości, a nawet konfliktów na Ukrainie oraz między Izraelem a Hamasem .

Pożegnalna wiadomość w języku angielskim, ukłon w stronę jego kariery, która toczyła się głównie w świecie anglosaskim, w sferach Nowej Partii Pracy pod rządami byłego brytyjskiego premiera Tony’ego Blaira, a następnie jako lobbysta grupy News Corp australijskiego potentata medialnego Ruperta Murdocha. .

W Pałacu Elizejskim doradca ds. komunikacji, który od początku nie był blisko Emmanuela Macrona, był czasami krytykowany w obozie prezydenckim przez niektórych, którzy uważali go za oderwanego od francuskiej polityki.

Frédéric Michel (51 l.) od 1 stycznia obejmie stanowisko dyrektora ds. komunikacji i wiceprezesa Grupy MCH, międzynarodowej firmy, która organizuje m.in. główne targi Art Basel w Bazylei, gdzie ma swoją siedzibę.

Zobacz także na HuffPost: