Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowa ustawa anty-LGBT+ przewiduje karę do piętnastu lat więzienia

Nowa ustawa anty-LGBT+ przewiduje karę do piętnastu lat więzienia

W sobotę 27 kwietnia iracki parlament przyjął ustawę kryminalizującą stosunki homoseksualne i transpłciowość karą do piętnastu lat więzienia, mimo że pierwsza wersja przewidywała początkowo karę śmierci.

W odpowiedzi organizacja pozarządowa Amnesty International skrytykowała AFP „Naruszenie podstawowych praw człowieka”Biorąc pod uwagę, że poprawki zostały przyjęte w sobotę „Narażanie Irakijczyków, którzy są codziennie prześladowani”.W konserwatywnym kraju, w którym mniejszości seksualne żyją w ukryciu.

Jak wynika z komunikatu prasowego wydanego przez służby prasowe Parlamentu, poprawki te stanowią nowelizację ustawy antyprostytucyjnej z 1988 r. i zostały przyjęte podczas sesji, w której wzięło udział 170 z 329 posłów. Z tekstu, do którego miała dostęp Agence France-Presse, nowe przepisy przewidują kary od dziesięciu do piętnastu lat więzienia za stosunki homoseksualne i rozwiązłe praktyki z udziałem żon.

Promowanie homoseksualizmu jest zabronione

Zabrania tego także prawo „Każda organizacja promująca homoseksualizm w Iraku”zagrożonej karą siedmiu lat więzienia.

To jest zabronione „Zmień płeć biologiczną w oparciu o indywidualne pragnienia lub skłonności” Przewiduje karę więzienia od jednego do trzech lat dla każdej osoby lub lekarza uczestniczącego w tej konwersji. Podobna kara grozi każdemu mężczyźnie, którego zachowanie uznane zostanie za zniewieściałe.

Przeczytaj także | Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów W Turcji trwa agresywna kampania przeciwko LGBT

Społeczeństwo irackie odrzuca homoseksualizm, a częstym celem jest niewielka społeczność LGBT+„Porwania, gwałty, tortury i zabójstwa” Cieszą się grupy zbrojne „Ucieczka przed karą”Human Rights Watch (HRW) odnotowała w raporcie z 2022 r. „Irak od lat skutecznie i skutecznie skodyfikował legalnie dyskryminację i przemoc, zachowując całkowitą bezkarność wobec członków społeczeństwa”.Razao Salehi, badacz Amnesty International, powiedział AFP.

Irak wykorzystał kodeks karny z 1969 r. do skazania osób LGBT, powołując się na artykuł, który to przewiduje „Dożywocie lub kilka lat pozbawienia wolności” Za sodomię.

READ  Covid-19: Przebieg epidemii w Afryce jest „niezwykle niepokojący”

Głosowanie zostało przełożone przed wizytą w Waszyngtonie

Przedstawiciel Raed Al-Maliki przyznaje w pierwotnych poprawkach, że głosowanie zaplanowane na połowę kwietnia zostało przełożone, aby uniknąć… „wpływać” Wizyta premiera Sudanu Mohameda Shea w Waszyngtonie.

Istnieje odrzucenie tego prawa przez Amerykanów i EuropejczykówPrzyznał. Dla nas jest to jednak sprawa wewnętrzna i odrzucamy jakąkolwiek ingerencję. „Dziś wiemy, że społeczeństwo irackie odrzuca [l’homosexualité], Ale mamy do czynienia z celową promocją kultur, których nie rozpoznajemyon myśli. Przyszłość jest tym, co nas niepokoi, a prawo jest rodzajem prewencji chroniącej społeczeństwo. »

Przeczytaj także | Rosja dodaje „międzynarodowy ruch gejowski” do listy „terrorystów i ekstremistów”

Departament Stanu USA jest „Jesteś głęboko zaniepokojony” W sobotę rzecznik Matthew Miller odpowiedział, że tekst ustawy zagraża najbardziej bezbronnym osobom w społeczeństwie irackim i „Podważa wysiłki rządu w zakresie reform gospodarczych i politycznych”..

Świat z Agence France-Presse

Wykorzystaj tę zawartość ponownie