Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zrobienie. Według nowego menedżera Planzi, plan konkurencyjności stawia Michelin „na silnej pozycji”

Zaszczep „ducha optymizmu”. Sasha Kettler, od marca kierownik serwisu Michelin w Plansi, ma uśmiechnięty niemiecki akcent. Nauczył się go w bardzo dobrym francuskim w Owernii, chociaż nigdy nie pracował we Francji. Po czterdziestce Niemiec wyjaśnia, że ​​doświadczył „płynnego wykonywania swoich obowiązków”. Jednak Sascha Kettler był zmuszony bardzo szybko przenieść się ze swojego stanowiska w Polsce do Blanzy po odejściu byłego menedżera Dimitri Fournet-Fayarda, który wyjechał na inne wyżyny. „Spotkaliśmy się, klip był dobry” – wspomina nowy szef, zanim zwrócił uwagę na jakość strony, którą prowadził przez kilka tygodni. Jest fanem „Blanzy ma potencjał”.

Uczyń obszar wydobycia atrakcyjnym

Nowy reżyser zawsze z uśmiechem wyjaśnia, że ​​w Blanzy jest kilka celów. Pierwsza to: „Spraw, aby Twój basen górniczy był atrakcyjny”. W tym celu, gdyby rozmnażały się rozmowy z lokalnymi wybranymi urzędnikami (po spotkaniu z lokalną prasą Sasha Kettler miał spotkanie z wiceprezesem Ottona Markiem Makhloufem), nowy dyrektor liczyłby na ostatnie spotkanie grupy. Pożądanie: konkurencyjny plan. Uruchomiony pod koniec 2020 roku, koncentruje się na dialogu wewnątrz firmy w celu poprawy produktywności firmy i wyeliminowania 2300 miejsc pracy w całej Francji.

Zebrano ponad 600 pomysłów

Jeśli nowy menedżer nie rozszerzy zniesienia pracy ( Przeczytaj gdzie indziej ), Wyjaśnia, że ​​to porozumienie było konieczne „do pracy nad przyszłością”. Usprawiedliwia się: „Jeśli jesteś pierwszą rzeczą, którą robisz, możesz sobie pogratulować. Ale oczekujesz odpowiedzialnej firmy”. Ponadto ten plan został zrealizowany w olbrzymi sposób ”- mówi. Dla niego ten plan stawia Michelin na „dość silnej pozycji”. Zwłaszcza, że ​​„każdy może przedstawić swoje pomysły na rozwój firmy”. Obok niego Gerard Bayrou, dyrektor ds. zasobów ludzkich (HRD), dodaje, że „ponad 600 , ”Tyle pomysłów zebrało około 1100 pracowników na budowie. Duża ich liczba i reprezentatywna ich zdaniem„ wspólna budowa ”realizowana w firmie.

READ  Operator Nord Stream 2 mówi, że jest gotowy do dostarczania gazu

Nowy punkt sprzedaży jest postrzegany jako „otwarty”

Sasha Kettler miał udany start ze sztabem. Według niego pierwsze spotkania przebiegły pomyślnie: „Klimat społeczny jest dobry, to też opinia związków zawodowych.

Nicholas Duch z CGT mówi, że nowy reżyser jest „tańszy i bardziej otwarty na dyskusję” niż jego poprzednik. Wrażenie potwierdzone przez Jean Alexis Dionnet z Sud. „Odkąd tam był, faktycznie wiele razy jeździł po warsztatach. To dobrze, jest bliżej pracowników niż poprzedni menedżer”.