Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NA ŻYWO – Covid: handlowcy chcą ponownie otworzyć konto od 10 maja

Opublikowano 22 kwietnia 2021 r. O godzinie 7:11Data aktualizacji: 22 kwietnia 2021 09:02

Epidemia Covid zainfekowała ponad 143,5 mln ludzi i spowodowała co najmniej 3,056 mln zgonów na całym świecie od grudnia 2019 r. Stany Zjednoczone pozostają zdecydowanie najbardziej dotkniętym krajem, z 31,9 mln przypadków i 569 401 zgonów. Pod względem liczby zgonów kraj Wuja Sama ustępuje Brazylii (381 475), Meksyku (213 597), Indiom (182 553) i Wielkiej Brytanii (127 577). Jednak sytuacja w Indiach jest obecnie najbardziej niepokojąca: kraj ten stoi w obliczu poważnego kryzysu zdrowotnego i braku leczenia i tlenu.

Wydaje się, że we Francji epidemia ma tendencję spadkową i zmniejsza się zanieczyszczenie, ale nadal jest zbyt delikatna, aby szybko poluzować środki ograniczające. Jednak rząd zamierza znieść ograniczenia w podróżowaniu od 3 maja. Premier Jean Castex zorganizuje w czwartek pod koniec popołudnia konferencję prasową, aby omówić rozpoczęcie roku szkolnego i szczepienia.

Informacje do zapamiętania:

> Nie przewiduje się przedłużenia ograniczeń w podróżowaniu

Delikatny spadek zanieczyszczenia we Francji

Co czwarta osoba dorosła otrzymała co najmniej jedną dawkę szczepionki we Francji

>>> Śledź na żywo wydarzenia z tego czwartku 22 kwietnia:

> Klimat biznesowy we Francji pogarsza się

Według danych opublikowanych przez Insee, w kwietniu we Francji klimat biznesowy ponownie zaczął się pogarszać, ponieważ ostrzejsze ograniczenia wpłynęły na morale liderów biznesu w sektorze usług, a jednocześnie nadal rosły w branży.

Złożony indeks koniunktury stracił w kwietniu 2 punkty, po odbiciu o 7 punktów w marcu i utrzymując się na poziomie 95 punktów, ponownie odsuwając się od długoterminowej średniej wynoszącej 100.

> Dobry sezon na nadzieję w stoczniach

Lokalni producenci łodzi i wypożyczalnie oczekują w tym roku dobrego sezonu, napędzanego rosnącą chęcią ucieczki i naturą wyrażaną przez klientów w czasie kryzysu zdrowotnego. Cierpią tylko międzynarodowe firmy wynajmujące, które są karane ograniczeniami granicznymi.

Według wirusologa Bruno Linny nie ma jeszcze indyjskiego „podwójnego wariantu” we Francji

Wirusolog i członek Rady Naukowej Bruno Lena potwierdził w czwartek w RTL, w czwartek rano na RTL: „W tej chwili nie odkryliśmy tej alternatywy dla„ indyjskiego podwójnego mutanta ”we Francji. „Ważne jest, aby wiedzieć, czy jest to problem, czy nie […] Musisz to sprawdzić. „

„To nie jest dodatkowe zagrożenie”, powiedział w BFMTV-Lyon. „W Indiach następuje ożywienie epidemii, głównie dzięki ożywieniu w Indiach, które jest głównie spowodowane intensywnym handlem zmienną brytyjską”.

> Według epidemiolog Catherine Hill, rządowy harmonogram jest „nierozsądny”

W ten czwartek w Expressie zapytano, jaki harmonogram dekonfinalizacji wydaje się sprzyjać dyrektorowi (podniesienie limitu 10 kilometrów na podróż 3 maja, zanim niektóre miejsca, w tym trybuny, zostaną ponownie otwarte w połowie maja, …) epidemiolog Kathryn Hill uważa, że „jest za wcześnie”. „Demontujemy się, gdy jesteśmy na wysokości szczytu, co jest całkowicie nielogiczne” – zapewnia.

READ  Decasville. Sportowe honorowane wartości puli

„Niebezpieczeństwo polega na tym, że epidemia zacznie się od nowa” – dodaje Catherine Hill. „Dzieci wrócą do szkoły, a oni i ich rodzice poznają nowych ludzi. Dzięki temu wirus będzie się bardziej rozprzestrzeniał. Poza tym nie ma wystarczającej liczby osób, które kiedykolwiek zostały zaszczepione, aby wirus przestał się rozprzestrzeniać”.

> „Bańka podróżnicza” między Hongkongiem a Singapurem została ponownie przełożona

Według niektórych źródeł ogłoszenie tego środka miało nastąpić w przyszły czwartek w celu ustanowienia ponownego otwarcia granic między dwoma krajami na 19 maja. Dziennik South China Morning Post donosił, że data ta została przesunięta na 26 maja.

Bańka między Hongkongiem a Singapurem została pierwotnie zaplanowana na listopad 2020 r. Została przełożona z powodu wybuchu gorączki w byłej kolonii brytyjskiej. Według najnowszych danych chińskiej Narodowej Komisji Zdrowia od początku epidemii w Hongkongu odnotowano 11 704 przypadków i 209 zgonów.

Zanieczyszczenie nieznacznie wzrasta w Belgii

Według Instytutu Zdrowia Publicznego Sciensano od 12 do 18 kwietnia wykryto średnio 3479 nowych infekcji dziennie (+ 1%). Od początku epidemii w Belgii zdiagnozowano 960 169 przypadków koronawirusa.

W tym samym okresie średnio 38,6 osób umierało dziennie z powodu wirusa (-6,9%). Belgia donosi o 23 867 zgonach od początku epidemii.

Nowe przypadki osiągają najwyższy poziom od początku stycznia w Korei Południowej

Koreańska Agencja ds. Kontroli i Zapobiegania Chorobom (KDCA) zidentyfikowała 735 nowych przypadków Covid-19, w tym 715 lokalnych infekcji, co zwiększa łączną liczbę zakażeń do 11 6661. Jest to najwyższa dzienna liczba od 7 stycznia, kiedy kraj zgłosił 869 przypadków.

KDCA zgłosił tylko dwa zgony więcej w ciągu ostatnich 24 godzin. Od początku epidemii Korea Południowa potępiła 1808 zgonów związanych z wirusami.

> Pierwszy przypadek podczas sztafety olimpijskiej na igrzyskach olimpijskich w Tokio

Organizatorzy Igrzysk Olimpijskich w Tokio ogłosili w czwartek pierwszą infekcję koronawirusem podczas sztafety olimpijskiej w Japonii. Powiedzieli, że mężczyzna po trzydziestce, który uczestniczył w sztafecie na wyspie Sikoku (zachód), dał mu wynik pozytywny, bez określenia swojej roli ani tożsamości.

Jest to pierwszy zgłoszony przypadek dotyczący sztafety olimpijskiej, do której w niektórych obszarach zakazano publicznego dostępu z obawy przed rozprzestrzenianiem się wirusa. Tym samym historyczne miasto Kioto jest ostatnim, które wyraziło skrajne wahanie, ponieważ lokalne media podały, że władze miejskie zażądają, aby sztafeta nie była prowadzona na publicznej autostradzie.

READ  Dzisiejszy wykres - USDCHF (23.09.2022)

Niemcy: ponad 29 000 nowych przypadków w ciągu 24 godzin

Według danych opublikowanych w czwartek przez Instytut Chorób Zakaźnych Roberta Kocha (RKI), Niemcy odnotowały 259 zgonów w ciągu ostatnich 24 godzin, czyli więcej niż 331 poprzedniego dnia. Daje to całkowitą liczbę zgonów do 80 893 od początku epidemii.

W międzyczasie w kraju odnotowano 29 518 nowych potwierdzonych przypadków (24 884 dzień wcześniej). Niemcy mają obecnie 32 177 710 potwierdzonych przypadków.

> W Indiach nowy rekord świata w zakresie nowych zanieczyszczeń

Według danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia Indie zgłosiły 314 835 nowych infekcji w ciągu ostatnich 24 godzin, co jest najwyższą dzienną liczbą na świecie. Łączna liczba zarażonych osób w kraju osiągnęła 15,93 mln.

W międzyczasie zgłoszono dodatkowe 2104 zgony związane z koronawirusem, w sumie 184657.

> Firmy apelują o „obowiązkowe ponowne otwarcie nie później niż 10 maja”

W kolumnie opublikowanej w ten czwartek w „Le Parisien” główne stowarzyszenia handlowe i około 150 właścicieli, franczyzobiorców i firm zajmujących się sieciami detalicznymi podpisały „apel o ponowne otwarcie wszystkich sklepów nie później niż 10 maja”. Twierdzą, że maj to „kapitał według działalności” 150 000 sklepów zamkniętych od 3 kwietnia.

„Bierzemy […] Nasza rola we wspólnych wysiłkach na rzecz walki z Covidem, ale ta sytuacja zamknięcia nie może już dłużej trwać. To stawia nasze firmy w poważnym niebezpieczeństwie i martwi naszych 800 000 pracowników ”- powiedzieli sygnatariusze i dodali:„ Po średniej utracie ponad 20% naszych obrotów w 2020 r., Nadal tracimy ponad 30% działalności od początku. roku i każdego tygodnia Zamknięcie zubaża i osłabia nasze sieci ”.

> Mimo szczepień w amerykańskim domu spokojnej starości rozprzestrzenia się alternatywa

Przypadki Covid-19 eksplodowały w marcu w domu opieki w USA, którego mieszkańcy zostali zaszczepieni w ponad 90%, wynika z badania przeprowadzonego przez główną amerykańską Agencję Zdrowia Publicznego opublikowanego w środę. Zanieczyszczenie nastąpiło po wprowadzeniu wariantu przez jednego z niezaszczepionych pracowników.

Następnie wirus rozprzestrzenił się na tę placówkę w Kentucky. Zaraził 44 osoby, w tym 24 rezydentów i 20 personelu pielęgniarskiego, w tym odpowiednio 18 i 4 osoby, które otrzymały dwie dawki szczepionki Pfizer, według tego badania z Centers for Disease Prevention and Control (CDC).

Macron analizuje zarządzanie „Long Covid”

W czwartek głowa państwa spotka się z opiekunami i pacjentami w szpitalu Foch w Sorens na zachodnich przedmieściach Paryża. Podróż poświęcona opiece nad pacjentami z uporczywymi objawami Covid-19.

Szpital Foch nie został wybrany przypadkowo: instytucja ta ustanowiła skoordynowaną opiekę wśród kilku usług (chorób płuc, medycyny fizykalnej, rehabilitacji, otolaryngologii) w celu diagnozowania i leczenia COVID w perspektywie długoterminowej. Emocja z przyczynami, które wciąż nie są dobrze zrozumiane.

READ  Analiza regionalna globalnego rynku klawiatur mechanicznych, czynniki stymulujące wzrost i konkurencyjni dostawcy | Logitech, Steelseries, Razr

> Liczba ofiar śmiertelnych w Argentynie przekroczyła 60 000

Argentyna przeżywa najgorszy moment epidemii od 3 marca ubiegłego roku. „To najbardziej niebezpieczny moment” – powiedziała minister zdrowia Carla Vizotti. W środę liczba rannych osiągnęła 2 769 552, a liczba zgonów wzrosła do 60 083.

Minister wezwał do traktowania zdrowia jako priorytetu w stosunku do polityki w czasie, gdy gmina Buenos Aires odmawia wdrożenia dekretów rządowych, które przewidują zamknięcie szkół na okres dwóch tygodni w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa, w okresie powierzchnia. Świetne Buenos Aires.

> Pfizer potwierdza, że ​​szczepionki skonfiskowane w Meksyku i Polsce są fałszywe

Amerykańska firma farmaceutyczna potwierdziła, że ​​według amerykańskich mediów podejrzane dawki jej szczepionki, które zostały skonfiskowane w Meksyku i Polsce i sprzedane w cenie do 1000 dolarów za sztukę, były fałszywe. Firma Pfizer przetestowała fiolki i stwierdziła, że ​​nie zawierają one szczepionki opracowanej przy pomocy BioNTech.

„Jesteśmy świadomi, że w obecnym klimacie, który sprzyja łatwości i wygodzie handlu elektronicznego oraz anonimowości, jaką zapewnia Internet, nastąpi wzrost oszustw, podrabiania i innych nielegalnych działań związanych ze szczepionkami i leczeniem Covid-A Rzecznik firmy Pfizer powiedział na kanale ABC News nr 19 ”.

> Zjednoczone Emiraty Arabskie są gotowe stawić czoła tym, którzy są odporni na szczepienia

Zjednoczone Emiraty Arabskie ogłosiły, że podały 10 milionów dawek szczepionki antywirusowej, co odpowiada jednej dawce na osobę, po tym, jak zagroziły ograniczeniem przemieszczania się osób, które nie zostaną zaszczepione.

„Rozważane są drastyczne środki mające na celu ograniczenie przemieszczania się niezaszczepionych osób […] Takich jak zapobieganie im wchodzenia do niektórych miejsc i uniemożliwianie dostępu do niektórych usług ”- ostrzegł krajowy organ ds. Zarządzania kryzysowego i katastrof.

Stoiska zostaną ponownie otwarte 3 maja w Grecji

Premier Kyriakos Mitsotakis zapowiedział, że bary i restauracje zostaną otwarte w Grecji 3 maja, ale podróżowanie między regionami pozostanie zabronione podczas Świąt Wielkanocnych, które prawosławni obchodzą 2 maja.

W telewizyjnym wystąpieniu na temat harmonogramu stopniowego znoszenia ograniczeń i ożywienia działalności gospodarczej i społecznej premier zapowiedział, że sezon turystyczny rozpocznie się 15 maja.

Szkoły: rząd celuje w 1 milion testów śliny

Źródło w zarządzie powiedziało po informacjach z BFMTV i France Inter, że rząd uważa, że ​​cel 1 miliona testów śliny Covid-19 w szkołach jest „osiągalny”.

„Do tego zmierzamy”, według tego źródła, ale liczba ta jest „horyzontem średnioterminowym, a nie krótkoterminowym. Stopniowa intensyfikacja, ale cel osiągalny”. Z tego samego źródła protokół zdrowotny pozostanie identyczny z początkiem przerwy wiosennej, z zamknięciem klasy pierwszego przypadku Covid.