Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Znaleziono trzech zaginionych wspinaczy!

Podczas gdy kilkunastu wspinaczy, którzy dotarli na szczyt Annapurny w ostatni weekend, zajęło więcej czasu niż oczekiwano, trzech z nich zginęło. Rozpoczęły się poszukiwania i helikopter pozwolił na ich zlokalizowanie. Czas więc odpocząć w Annapurnie.

Oprócz pierwszych 20 wspinaczy, którzy dotarli na szczyt, około 60 wspinaczy z powodzeniem wspięło się na Annapurnę. Częstotliwość prowadzi do wypadków na górze uznawanej za niebezpieczną. To wystarczający powód, aby Mark Battard, jeden z najbardziej doświadczonych Himalajów na tej górze, porzucił swoje marzenie na szczycie. Nie wszystko było takie rozsądne.

Ulga: Trzej Rosjanie zaginieni w Annapurnie podczas ewakuacji

Kilka godzin temu dowiedzieliśmy się, że nie mamy żadnych wiadomości od 3 rosyjskich wspinaczy: Siergieja, Dmitrija i Aleksandra. Po przybyciu do bazy i zrozumieniu sytuacji Paul Waldemar Kowalski ponownie wyrusza na szczyt w poszukiwaniu zaginionych członków wyprawy. Helikopter wystartował wcześnie rano, aby pomóc w poszukiwaniach. Dobra wiadomość, kilka minut temu dowiedzieliśmy się, że znaleziono trzech wspinaczy. Niewiele informacji o ich stanie zdrowia, ale są przenoszeni do szpitala w Katmandu. Helikopter ponownie zmobilizował się podczas tego lotu, ale tym razem do pomocy wspinaczom.

Jedno jest pewne, podczas gdy niektórzy wspinacze już z dumą wrzucali zdjęcia z uroczystej kolacji z okazji ich szczytu, inni wciąż byli na górze, walcząc o przetrwanie.

Annapurna ilustracja © dr

READ  Zmarł Mario Zagallo, legenda brazylijskiej piłki nożnej, pierwszy mistrz świata jako zawodnik i trener