Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

UEFA potępia „haniebną ofertę”

UEFA potępia „haniebną ofertę”

Wspierany przez garstkę najbogatszych klubów Project Superleague wstrząsa światem piłki nożnej, już wstrząśniętym pandemią Covid-19. Odpowiedź nie nadeszła długo. Utwórz Superleague is „ Haniebna sugestia ” Z niektórych klubów „Kierując się chciwością”I „Pluć w twarz wszystkim fanom piłki nożnej”W poniedziałek 19 kwietnia prezydent UEFA Alexander Ceferin odpowiedział w opozycji. Otwarte zawody Kto zamierza go bronić.

„Wszyscy jesteśmy zjednoczeni w stawieniu czoła temu nonsensownemu projektowi”., Kontynuuj rozmowę na temat Superleague. Projekt ten, prowadzony przez Florentino Pereza, prezesa Realu Madryt, obejmuje stały udział piętnastu klubów założycielskich w półzamkniętych zawodach. Z tych piętnastu drużyn dwanaście jest znanych (sześć angielskich, trzy hiszpańskie i trzech włoskich).

Prezydent UEFA potwierdził, że tak będzie z zawodnikami grającymi w klubach założycielskich tej specjalnej ligi ’Zabroniony’ Międzynarodowe zawody, takie jak Mistrzostwa Świata czy Euro, a ona nie mogła „Oni nie reprezentują swojej drużyny narodowej.”. Te nowe zawody specjalne rozpoczęto w celu zastąpienia prestiżowej Ligi Mistrzów.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Projekt Soccer Premier League: Piłkarze czekają na potencjalną walkę prawną

Superleague jest traktowane zapobiegawczo „Właściwe sądy” W celu zapewnienia swojej obecności w obliczu groźby walki prawnej z władzami piłkarskimi, zgodnie z pismem skierowanym do Pana Ceferina i Gianniego Infantino, Prezesa Międzynarodowej Federacji Związków Piłkarskich (FIFA), uzyskano go w poniedziałek przez francuską agencję prasową (AFP). „Nie chcemy zastąpić Ligi Mistrzów czy Ligi Europejskiej, ale konkurujemy z nimi i żyjemy obok tych turniejów”., Rozwija nową organizację i wzywa władze do: „Aby pilnie uczestniczyć w dyskusjach” Ma na celu „Najlepsze zrozumienie konkurencji w środowisku piłkarskim”.

Amerykański bank JPMorgan ogłosił w poniedziałek, że sfinansuje projekt European Superleague. „Mogę potwierdzić, że finansujemy operację”.Rzecznik banku w Londynie powiedział AFP.

W tej chwili nie ma francuskiego ani niemieckiego klubu

Dwunastu założycieli Superligue to:

  • Sześć głównych angielskich klubów (Arsenal, Manchester United, Manchester City, Tottenham, Liverpool i Chelsea);
  • Trzy najbardziej utytułowane hiszpańskie kluby ostatnich lat (Real Madryt, Barcelona, ​​Atlético de Madrid);
  • Trzy z największych włoskich klubów (Juventus Turyn, Mediolan, Inter Mediolan).
READ  Liga Mistrzów – 1/4: Angielscy kibice jednomyślnie z radością witają atmosferę w Lille podczas meczu LOSC – Aston Villa

Trzy kolejne kluby zostaną uwzględnione w tym ograniczonym obwodzie piętnastu klubów „Kluby Fundacji”Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez nową organizację. W tej chwili żaden francuski ani niemiecki klub nie dołączył do tych założycieli.

Paris Saint-Germain odmówił pojawienia się w początkowej konfiguracji tej Premier League, podobnie jak Bayern Monachium i Borussia Dortmund, dwa niemieckie kluby w zarządzie Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA). Prezydent Dortmundu Hans-Joachim Vatsky powiedział w poniedziałek, że ten ostatni wypowiedział się przeciwko projektowi.

Pięć klubów zostanie dodanych do tych piętnastu składów każdego sezonu „Wykwalifikowany” Dzięki systemowi, który nie został jeszcze określony. „Co najmniej 2 francuskie kluby” Zagra w tej Premier League, według źródła zbliżonego do klubów założycielskich.

Związek Graczy sprzeciwił się ewentualnym środkom specjalnym

W poniedziałek ogłosiło to Stowarzyszenie Piłkarzy FIFA „Nie zgadzać się” Na specjalne środki możliwe dla graczy grających w Premier League. Katastrofalne ogłoszenie stworzenia Superleague, które odbywało się od niedzieli od nocy do poniedziałku, „Pozostawia graczom wiele zmartwień i pytań”., Wyjaśnia Fifpro w komunikacie prasowym. Zminimalizuj nową konkurencję [la coopération solidaire entre compétitions domestiques et internationales] Może to spowodować nieodwracalne szkody.Związek żałuje obecności graczy „Są wykorzystywane jako aktywa i dźwignia w tych negocjacjach”..

Fifpro również przed tym ostrzega – Będzie stanowczo przeciwstawiał się działaniom obu stron, które mogłyby naruszyć prawa graczy, jak na przykład wykluczenie ich reprezentacji..

Ogólne niezadowolenie

Projekt wywołał falę niezadowolenia zarówno wśród zwolenników, jak i na arenie politycznej. Ta superliga jest sprzeczna z europejskimi wartościami dla „różnorodność” I ’’Zawierać’Margaretis Chinas, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej, na Twitterze. Tymczasem brytyjski premier Boris Johnson uznał, że taka propozycja jest taka „Bardzo szkodliwe dla piłki nożnej”.

„Byłoby prawdziwym trzęsieniem ziemi, gdyby ta Superleague ujrzała światło dzienne”I Reklamować Poniedziałek na Franceinfo Minister sportu Roxana Maracinho wzywa Unię Europejską do tego „pozycja” W tym pliku. „To są najlepsze kluby z najlepszymi graczami, którzy przygotowali się do tego turnieju w klubach VIP, które będą polegać tylko na marketingu i sprzedaży, a nie na sporcie”.

Przeczytaj także: Ogłoszona przez niego Premier League miała przeciwko niemu dwanaście głównych klubów
READ  Śmierć Bernarda Tapie: propozycja Keity

Rozpoczęcie Superligi następuje w poniedziałek, kiedy UEFA spotkała się ze swoim komitetem wykonawczym, aby zatwierdzić przegląd Ligi Mistrzów do 2024 roku. Komitet Wykonawczy zatwierdził przegląd głównych rozgrywek, które obejmują od 32 do 36 klubów w mini turniejach, takich jak faza grupowa. Sportowy król Europy już widzi, że jego przyszłość ciemnieje, kwestionując obecny hierarchiczny system redystrybucji zasobów telewizyjnych między Ligą Mistrzów a ligami krajowymi.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Więcej pieniędzy, ale mniej przewagi sportowej: europejską piłką nożną wstrząsnął projekt Premier League

Stwórz przyszłe Super Fellows i Ligę Mistrzów

Projekt Superleague: 20 drużyn (15 stałych klubów założycielskich, 5 klubów kwalifikowanych zgodnie z ustalonym systemem) rywalizuje jako pierwsze w dwóch grupach w mini turnieju. Pierwsza trójka z każdej grupy kwalifikuje się do ćwierćfinału, a czwarta i piąta z grup gra w play-offach, aby do nich dotrzeć.

Nowy projekt Ligi Mistrzów: Od 2024 roku 36 klubów, podzielonych na cztery grupy, zmierzy się ze sobą średnio po dziesięć meczów na drużynę, bez biletu powrotnego. Zwycięzca Ligi Mistrzów i Ligi Europy z poprzedniego sezonu jest uwzględniany automatycznie. Pod koniec tych dziesięciu meczów najlepsza ósemka w tabeli awansuje do 1/8 finału. Kolejne osiem biletów jest wydawanych przez barierę w obie strony między 9-sklasyfikowanymi zespołamimi O 24mi Kwadrat. Następnie rywalizacja toczy się dalej w meczach bilateralnych.

Świat z Agence France-Presse