Znakomity serwis Stefana Boyera na Mistrzostwach Polski nr 1

Czy perspektywa igrzysk olimpijskich w Paryżu doda im skrzydeł? Jednak od początku stycznia Francuz miał ogień na ramionach. Po niesamowitym występie Quentina Jouffroya, który dziesięć dni temu zdobył 9 asów w SpikeLigue, w niedzielnym serwisie wyróżnił się także inny Niebieski: Stephen Boyer.

Wyjątkowy zawodnik przełamujący, potrafiący sprawić nie lada ból przy przyjęciu wchodząc w strefę, zawodnik Reunionese zaimponował 7 asami z rzędu przeciwko Suwałkom w polskiej Plus Lidze. W połowie trzeciego seta, gdy obie drużyny remisowały po jednym secie, mistrz olimpijski objął prowadzenie 15-13 i oddał je… 22-13.

Łącznie Francuz zdobył 18 punktów

Siłą, szybkością i finezją jego ostatni rzut był podobny do tego głupiego: Boyer uderzył w odbiorniki Suwałk, choć zmienił się, ustawiając się z tyłu z punktem, aby spróbować bronić laserów Francuza. Kto w końcówce zrobił niemal idealną kopię: 7 z 14 asów zaserwowanych dało w sumie 18 punktów i zwycięstwo (3-1), które ugruntowało Russo w czołowym kwartecie Mistrzostw Polski za Benjaminem Donutym i Jeanem Patrym. Javierzy Trevora Klevenota i Warszawa Kevina Tilly’ego.

Stephen Boyer w swoich pracach na Euro 2019. (F. Mons/ L'Équipe)