Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zmiana klimatu: sześć nieoczekiwanych sposobów na ratowanie planety

skomentuj zdjęcie,

Od podstępnych poszukiwań czynników chłodniczych po psychologów gęsi, żaden pomysł nie może zostać odrzucony w walce ze zmianami klimatu

Próba odwrócenia zmian klimatycznych jest prawdopodobnie największym wyzwaniem, przed jakim kiedykolwiek stanęła ludzkość. Na szczęście na świecie jest kilka niesamowitych umysłów pracujących nad tym problemem ze wszystkich stron. Oto sześć najlepszych (i najdziwniejszych) rozwiązań z serii „39 sposobów na uratowanie planety” BBC.

1. Edukacja dziewcząt

kredyt zdjęciowy, kwiat amelii

skomentuj zdjęcie,

Na całym świecie 5,5 miliona dziewcząt więcej niż chłopców w wieku szkolnym nie uczęszcza do szkoły (źródło: UNICEF, marzec 2020).

Poprawa edukacji na całym świecie wydaje się oczywista. Jednak w szczególności poprawa edukacji dziewcząt przynosi nie tylko korzyści społeczne i gospodarcze, ale także pomaga przeciwdziałać zmianom klimatycznym.

Nie można przegapić w BBC Africa:

Jednym z powodów jest to, że dziewczynki zaczynają rodzić dzieci później, kiedy spędzają więcej czasu w szkole. Gdyby wszystkie dziewczęta ukończyły szkołę średnią, do 2050 r. na świecie byłoby około 840 milionów mniej ludzi, niż się obecnie przewiduje.