Zero punktów wśród Francuzów

Do końca czwartkowej drugiej rundy w Nowym Jorku na US Open pozostało tylko trzech Francuzów, a Adrien Mannarino, Arthur Rydernik i Caroline Garcia odpadli na tym etapie w środę.

W najbliższy czwartek Gael Monfils (21.), Corentin Mutet (88.) i Fiona Ferro będą próbować awansować do trzeciej rundy z rzędu z Amerykaninem Stevem Johnsonem (87.), Włochem Matteo Berrettinim (8.) i Polką Egą Świątek (8.). Dość powiedzieć, że te dwa ostatnie nie opuszczą faworytów… Monfils, który bardzo lubi grać na Flushing Meadows, gdzie dotarł do półfinału (2016) i ćwierćfinału (2010, 2014, 2019) oraz gdzie publiczność ma swoje plecy. , to zdecydowanie najlepszy preparat, który pojawi się w drugim tygodniu.

W środę wprowadzone trzy kolory były za daleko. Bez skazy Adrian Mannarino poddał się Stefanosowi Tsitsipasowi. Trzeci gracz na świecie i jeden z pretendentów do US Open wygrał 6-3, 6-4, 6-7 (5/7), 6-0, nie bez skorzystania z szatni na ośmiominutową przerwę , co również przyniosło mu buczenie z publiczności. Dwa dni wcześniej zmieniał się siedem razy przeciwko Szkotowi Andy’emu Murrayowi, który ostro go skrytykował, oskarżając go o chęć złamania rytmu.

Francuz skomentował: „Przerwa w toalecie to pójście do toalety, robienie interesów, jeśli chodzi o złamanie rytmu, to jest to niesportowe zachowanie, nawet jeśli niekoniecznie tak jest dziś wieczorem”. Następnie. Prawda jest taka, że ​​nie mógł nic zrobić na dłuższą metę przeciwko doskonałej pierwszej piłce Greka (27 asów), ani w wymianach.

Rinderknech nie odszedł

Arthur Rinderknech (80), który po raz pierwszy wystąpił na Flushing Meadows, nie odszedł daleko od zwycięstwa nad młodym hiszpańskim blokiem Carlosem Alcarazem (55), którego wielu obserwatorów przedstawiało już jako „przyszły Rafael Nadal” w wieku zaledwie 18 lat . Trafił 7-6 (8/6), 4-6, 6-1, 6-4 i mógł żałować dwóch piłek z pierwszego seta, których nie zdołał wymienić, a potem pozwolić przeciwnikowi dokończyć mecz. Wygrywając drugą rundę, mógł doprowadzić dwa do zera. Dobrze było wyrównać, bo zmęczenie uderzeniem pozwoliło Alcarazowi na szybkie wygranie trzeciego seta, jednocześnie prowadząc akcję i podsumowując ją w czterech setach.

READ  Mercato – Paris Saint-Germain: Zszokowany Real Madryt chce uniknąć nowej katastrofy dla Mbappe

Caroline Garcia (62) została bezceremonialnie wyrzucona 6-1, 6-4 przez kazachską Elenę Rybakinę (20). 27-letnia Leones nie mogła zrobić nic przeciwko sile swojego młodego przeciwnika, który ustawił 11 asów i 11 asów, przypieczętowując transakcję w nieco ponad godzinę. „Jestem trochę zaskoczona, że ​​przegrałem. Dałam dobry mecz, dobrze posłałam, jest agresywna. Dużo cierpiałam” – podsumowała.