Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

OL pokonała Levante w pierwszym meczu Ligi Mistrzów Kobiet i dokonała wyboru

Wymagając nowego formatu Ligi Mistrzów Kobiet, OL musi przejść przez mecze play-off, aby zweryfikować swoją obecność w fazie grupowej w tym sezonie. Siedmiokrotni mistrzowie Europy nie zabłysnęli podczas pierwszego meczu, w środę w środę w Levante Park w Walencji, ale odnieśli cenny sukces (2:1). Będą musieli uważać, aby nie zostać zaskoczonym podczas rewanżu w środę w OL Training Center (18.00).

Przed spotkaniem Sonia Bombastor chciała Wyślij silną wiadomość Jeśli chodzi o rywalizację, to nie możemy powiedzieć, że środowy występ jest jeden. Leones zaliczył stratę techniczną w pierwszej połowie przed trzecim z ostatniego sezonu La Liga, a nawet dwukrotnie odsłonili się z Albą Redondo (2, 22). Poza strzałem z góry Carpentera (21) i głową Macario z rzutu wolnego (32), OL miał problemy z byciem niebezpiecznym pomimo świetnego posiadania piłki w pierwszej tercji.

Krzyżówka zmienia wszystko

Odparty przez bardzo silną drużynę Levante, zorganizowany wokół Francji międzynarodowy pomocnik Sandy Toletti, Lyon 3-5-2 zwiększył presję po przerwie. Macario (51, 55), Moroni (52) i Magri (58) próbowali szczęścia, ale bezskutecznie, a Levante nadal groził. Delphine Cascarino, która osłabła, nie zeszła z ławki, a jej szybkość była znacząco zaburzona. Rozwiązanie w końcu przyszło z alternatyw stworzonych przez firmę Bombastor. Swoim wejściem w 62. minucie Melvin Mallard, który był już genialny w zeszłym sezonie na europejskiej scenie, otworzył wynik (80). 21-letni reprezentant Francji skapitalizował piękny debiut węgierskiej nadziei, która zanikała, Pearl Moroni. Była wtedy kluczową podawczynią tego samego Moroniego, w bardzo szybkim przejściu (miejsce 84.).