Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zamour lojalny wobec pawiana, Leticia w metrze, afgańskie sporty: lepiej się śmiej

Z jak entuzjazm

Według Erica Zemmour Maurice Papon nie miał być osądzony, ponieważ sekretarz generalny prowincji Gironde wykonywał tylko rozkazy i to był jego obowiązek. Z tego powodu gubernator Eure-et-Loir, który nie posłuchał niejakiego Jeana Moulina, musiał zostać usunięty z Panteonu. i przejrzeć proces jego kat, Klausa Barbie, który również wykonywał rozkazy.

Błąd squasha

Po powrocie z wakacji Sorge, mieszkanka alpejskiej wioski Maritim, odkryła, że ​​według raportu jedna trąbkowa cukinia, odmiana dyni zjedzonej przed osiągnięciem pełnej dojrzałości, osiągnęła rozmiar 1,65 m. piękny poranek. Niewątpliwie hołd dla zastępcy natury Eric Ceuti.

symbol dobrego myślenia

Socjalista Pierre Moscovici, szef Trybunału Obrachunkowego, powiedział w wywiadzie dla pogłos Jego fundacja opublikuje do grudnia dziesiątki notatek “O reformach strukturalnych, które uważamy za konieczne do podsycenia debaty publicznej”. Przed złożeniem jakichkolwiek propozycji kandydaci na prezydenta proszeni są o przesłanie ich do Pierre’a Moscoviciego, aby mógł ocenić, czy przestrzegają dobrego kodeksu postępowania, którego jest opiekunem.

Oprocentowanie

zapytany przez naukowiecJosep Borrell, Wysoki Przedstawiciel UE do Spraw Zagranicznych, powiedział: Silniejsza Europa leży w interesie NATOi Stany Zjednoczone. “ Zobaczymy, czy amerykańskie NATO leży w interesie Europy.

Rosyjska wolność

Z okazji 82. rocznicy sowieckiej inwazji na Polskę 17 września rosyjskie MSZ określiło ją jako „ Proces wyzwolenia na terytorium Polski, który z radością przyjęli mieszkańcy Zachodniej Białorusi i Zachodniej Ukrainy W tych warunkach nie dziwi fakt, że Kreml określa ostatnie wybory parlamentarne w Rosji jako „wolne i uczciwe”.

uczenie się

Eric Peul, burmistrz EELV w Grenoble, wyciąga filozoficzną lekcję ze swojej początkowej porażki od ekologów: „Nie ma porażki, są tylko chwile, kiedy się uczysz.” Włożenie dodatkowego wysiłku i wybory prezydenckie byłyby wielką lekcją dla ekologów i całej lewicy.

luksusowa pomoc

Nowy dyrektor generalny Danone, Antoine de Saint-Afrique, nie jest pozbawiony ciasteczek. Otrzymuje stałą pensję roczną w wysokości 1,4 mln euro (116 tys. euro miesięcznie) wobec 1 mln dla swojego poprzednika Emmanuela Fabre. Ponadto otrzyma część zmienną, która może wynieść 2,8 mln euro (233 000 euro miesięcznie). W najgorszym przypadku Antoine de Saint-Affrique będzie miał prawo do 8,4 miliona euro odszkodowania w przypadku przymusowego wyjazdu. według figaro To będzie jedno z jego wyzwań Zapoznaj się z zakresem działań i marek Kolekcja. Jeśli chodzi o jego osobisty portfel, wszystko jest w porządku.

READ  Barcelona obległa w Levante po szalonym meczu ucieczki od tytułu

Paryż Pekin

Tytuł został przeczytany w języku angielskim naukowiec O chińskim prezydencie: La campagne Permanente de Xi Jinping We Francji czegoś takiego nie zobaczymy.

stare pytanie

Pyta Stéphane Le Foll, burmistrz Le Mans, który chciałby być kandydatem Partii Socjalistycznej w wyborach prezydenckich: – Dokąd idzie Anne Hidalgo? “ Rozumiemy, że burmistrz Paryża odmawia dyskusji: upewniłem się, że jesteśmy w stolicy, zadając sobie pytanie nie dokąd jedziemy, ale jak możemy się tam dostać.

Mam nadzieję, że Elefantyna

Korzystając z technik manipulacji genetycznych, amerykańska firma Colossal zamierza ponownie zintegrować mamut włochaty na glebie Arktyki, gatunek, który wyginął cztery tysiące lat temu. Jeśli operacja się powiedzie, może ożywić słonie, które zniknęły z PS.

Nie nagła śmierć

Śmierć byłego prezydenta Algierii Abdelaziz Bouteflika. Był już zabalsamowany, gdy rządził Algierią, i prawie nieruchomy, gdy został obalony, tak że jego pogrzeb był tylko formalnością.

Likert

Jean-Christophe Cambadeles, uważając, że warunki socjalistycznych prawyborów nie są spełnione, rezygnuje ze swojej kandydatury na prezydenta. Ma szczególne kwalifikacje do opowiadania o sposobie nazywania kandydatów socjalistów, był pierwszym sekretarzem Partii Socjalistycznej w 2017 roku i jako taki organizator prawyborów, które wyeliminowały wszystkich wiarygodnych kandydatów na korzyść Benoita Hamona. Potem pozostaje tylko sprzedać miejsce na imprezę.

Zrób kolej

Dzięki swojej nowej towarzyszce, Leticia Hallyday, według Mecz w Paryżu Zrealizowałem marzenie: po raz pierwszy wsiąść do metra. „W wieku czterdziestu sześciu lat, ukrywając się pod kapeluszem i maską, zrealizowałem swoje nastoletnie marzenie” złapany. Następny krok: wyjmij śmieci.

Niekończący się dzień

Amerykanin jest rekordzistą świata w filmie, który obejrzał więcej niż raz z 202 pokazamiAvengers: Koniec gry w jego biurze. Ale Francuz Arnaud Klein poradzi sobie lepiej, obejrzy go 203 razy Camelot, Film fabularny w reżyserii Alexandra Astaire’a. W wydawnictwie płyta nadal należy do Christine Angot, która dokonała tego wyczynu, pisząc tę ​​samą książkę ponad dwadzieścia razy.

READ  D1, kobiety - OL pokonuje Bordeaux i wygrywa finał z Paris Saint-Germain

panna klaksonu

Na pierwszych stronach swojej najnowszej książki Eric Zemmour pisze: „Zgrzeszyłem, wyznaję… grzech pychy, grzech arogancji…” W ten sposób myli grzech z polowaniem. Jak wszyscy, którzy mają problem z fuzją, Eric Zemmour musi brać lekcje ortografii.

śmiejąca się atmosfera

Wielu internautów była pod wrażeniem ceny miejsc siedzących na Złotym Placu Édouarda VII, znajdującym się w 9. dzielnicy Paryża. Jednak za skromną sumę 98 euro 60 osób będzie miało okazję uczestniczyć w premierze spektaklu Maman w Teatrze Vanessy Paradis. Niewdzięczność ludzi nie ma granic.

Karl Mink

W swojej ostatniej książce Moje życie z Marksem Alan Mink, jeden z najcenniejszych doradców CAC 40, znany ze swojej eksperckiej praktyki plagiatowej, zostaje współredaktorem Manifest Partii Komunistycznej Ojciec chrzestny socjaldemokracji. Kiedy dowiedzieliśmy się, że możemy zaklasyfikować Tony’ego Blaira, François Hollanda i Anne Hidalgo do ideologicznego rodu Karola Wielkiego, Fryderyk Engels odwrócił się w swoim grobie.

Szariat to sport

Według nowego dyrektora ds. sportu i wychowania fizycznego w Afganistanie, Bashira Ahmada Rostamziego, Afgańczycy będą mogli trenować do «400 sportów» Zgodnie z oczekiwaniami „Prawa islamu”Pod warunkiem, że nosisz spodenki wystarczająco długie, aby zakryć kolana, zgodnie z przepisami szariatu. Z drugiej strony dla kobiet jest to mniej jednoznaczne. To prawda, że ​​bycie kobietą w Afganistanie to już sport.

Nieprzerwany

Christian Jacob, prezydent Republikanów, opublikował książkę. jego nazwa użytkownika: Dużo widziałem. Tak też mówią ci, którzy próbują podążać za nim w jego karierze, ale nigdy nie udaje im się go dogonić.

Anonimowy wyborca

Przyznał to Julian Bayou, sekretarz krajowy EELV ” Naprężenie “ Podczas pierwszego głosowania na prawyborach ekologów: Nigdy nie wiemy, jakie nazwisko wyjdzie z urny wyborczej, ani nie znamy wyborców. “ Kiedy nominacja kandydata była zarezerwowana dla kilku tysięcy członków Partii Zielonych, wynik wcale nie był zaskakujący. Zwycięzcą zawsze był najbardziej radykalny i najmniej znany z kandydatów.

dekolonizacja

Antropolog Philip Descola publikuje formy wizualne, Ankieta do reprezentowania świata. w Szef Huffingtonat, deklaruje: Moją ambicją jest dekolonizacja wrażliwości. “ Zastanawiamy się, czy nadal będą rzeczy do dekolonizacji.

SOS

zapytany przez naukowiec Jean-Marc Germain, mąż Anne Hidalgo, stwierdził: “Dla mnie to nie jest wygodne. Jestem już mężem burmistrza Paryża i ojcem chłopca, który przepłynął kanał.” Wciąż ma nadzieję, że nie zostanie mężem kandydata, który utonął podczas kampanii wyborczej.

podwodna miłość

Aby pocieszyć Francję za utratę dekady stulecia, Boris Johnson twierdzi, że „ Miłość Londynu do Paryża nie może zostać wymazana Innymi słowy, niezatapialny.

Netflix wkrótce zginie?

Szachowa mistrzyni Nona Gaprindachvili uważa, że ​​Netflix skłamał, kiedy opowiadała o swojej karierze w „The Game of the Lady”. Według niej twierdzenie, że tego nie zrobi „Nigdy nie spotkałem mężczyzn” W konkursie zupełnie źle, ale też „Ekstremalne uprzedzenia dotyczące płci i pogarda”. Była zawodniczka żąda od Netflixa 5 milionów dolarów, co jest dowodem na to, że nie boi się mężczyzn.

zatrzymać ewolucję

Od pisarza Guillaume Musso, ta refleksja w JDD: „Jestem przekonany, że wciąż mogę się rozwijać”. To jest przerażające.

podstawowy kształt

Aby wyłonić swojego kandydata na prezydenta, LR wahał się między zamkniętymi, otwartymi i półotwartymi prawyborami – które jednocześnie byłyby półzamknięte. Basic jest jak drzwi: kiedy nie wiesz, czy są otwarte, czy zamknięte, przyjmujesz je prosto w twarz.

Przeczytaj także: Szczepionka przeciwko kapitalizmowi, Hidalgo przedstawia się i Hamon Papers: Lepiej się śmiać!