Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Joshua Usek po cichu zdjął go przed swoimi fanami

Anglii wagi ciężkiej stracił korony WBA, WBO i IBF na rzecz Ukraińca, który został zainstalowany w wadze półciężkiej w 2018 roku.

Mistrz świata wagi ciężkiej IBF, Anthony Joshua, został w sobotę pokonany jednogłośnie przez sędziów (117-112, 116-112, 115-113) przez Ukraińca Ołeksandra Usyka w swoim londyńskim domu. Dorastając w 2019 roku jako mistrz wagi półciężkiej jako zjednoczony mistrz świata, Usyk mówił o swoim stylu i super energii przeciwko Joshui, który nie mógł znaleźć swojego rytmu w tej walce.

«Walka przebiegła tak, jak się spodziewałem. Czasami mnie popychał, ale nigdy za mocno» Usyek potwierdził po meczu na mikrofonie Sky Sports. “Zwolnienie go nie było moim celem. Na początku mocno uderzałem, próbując go zdjąć, ale mój trener powiedział mi, żebym przestał i po prostu wykonywał swoją pracę.“, on dodał.

„AJ” i wszyscy inni w boksie widzą perspektywę 100% brytyjskiego zjednoczenia walki z mistrzem WBC Tysonem Furym, który 9 października zmierzy się z Deontayem Wilderem w Las Vegas. Joshua ma klauzulę o drugiej walce z Usekiem, aby spróbować odzyskać pasy, tak jak zrobił to w grudniu 2019 r., po pierwszej porażce w karierze zawodowej, przeciwko Andy Ruiz Jr w czerwcu 2019 r. Brytyjczyk ma teraz 24 zwycięstwa i 2 porażki , natomiast Usyk jest niepokonany w 19 walkach.

„Kot” jest tak ważny dla Joshua

Przed zaplanowaniem drugiego meczu lub innego wyzwania, Joshua będzie musiał wchłonąć to nieodebrane spotkanie. Match Room, propagator bokserek, zrobił to duże i nie ograniczył fajerwerków i innych fajerwerków wokół wejścia Joshuy. Tak zrelaksowany, że kołysał się i śpiewał hymn zamówiony przez jednego z jego głównych sponsorów, wiwatując ponad 60 000 widzów na Tottenham Hotspur ruchami ramion, aby zrobić więcej hałasu.

Przed nim ukraiński bohater wygwizdał w kostiumie przypominającym kostium astronauty z odblaskową maską. Wokół toru było mnóstwo sportowców i osobistości, takich jak czterokrotny mistrz olimpijski w lekkiej atletyce Mo Farah, reprezentant Anglii Declan Rice czy aktorzy tacy jak Idris Elba. W obliczu przeciwnika rozwijającego swoją „fałszywą nogę” – lewą rękę i prawą pięść z przodu – o 7 cm mniejszą io zasięgu 10 cm, bohater początkowo był nieco ostrożny.

READ  Koszykówka | Upadek imperium amerykańskiego

Przez pierwsze dwie rundy najczęściej szukał odpowiedniej odległości ciosami z lewej strony. Ale w trzecim Usyk był pierwszym, który próbował wesprzeć swoje ciosy, wykorzystując jego ogromną prędkość ruchu i ramiona, które przyniosły mu przydomek „”czatJoshua uderzył go w twarz lewym sierpowym 15 sekund od dzwonka.

ostatnie naciśnięcie

Dopiero w piątej rundzie Brytyjczyk powrócił do swojej walki i stał się bardziej energiczny, starając się zmieniać uderzenia, a także pracując nad ciałem. Ukrainiec, który był dopiero w trzeciej walce w wadze ciężkiej, po zdominowaniu kategorii półciężkiej, zaczął coraz bardziej odczuwać prawo do Joshui, przegrywając w piątej i szóstej rundzie. Zbuntował się w siódmym meczu, odpychając swoje wsparcie Joshua po szerokim lewym haku 40 sekund po przerwie.

W dziesiątej rundzie obaj bokserzy byli poranieni, a prawe oko Joshui zamknęło się krwią spływającą z rany nad tym samym okiem przeciwnika. Wyglądało na to, że wciąż może pochylać się w obie strony, ale nowszy, bardziej energiczny i celniejszy Usek w ostatnich dwóch rundach przyspieszył i wygrał ogromną ilość, zaskakując stadion Tottenham Hotspur. Zwykle dla Ukraińca, który specjalizuje się w pokonywaniu swoich przeciwników w kraju, czy to w Niemczech, Polsce, Rosji, Stanach Zjednoczonych czy Londynie, jak w jego niedawnym zwycięstwie jednogłośną decyzją przeciwko Derekowi Chisorze.