Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wywiad.  Guy Armani, burmistrz Santa Maria de Lotta: „Nie chcemy już spekulacji na rynku nieruchomości”

Wywiad. Guy Armani, burmistrz Santa Maria de Lotta: „Nie chcemy już spekulacji na rynku nieruchomości”

„Deweloperzy są w drodze”, ostrzega Guy Armani, burmistrz Santa Maria de Lotta od 2008 roku. Stanowisko obejmujące wybranego obywatela, który atakuje swoją trzecią kadencję w oparciu o korektę lokalnego planu urbanistycznego, nie zamierza odchylać się od

W krajobrazie wyspy pachnącej betonem i wszelkiego rodzaju konstrukcjami decyzja nie jest banalna. Ale Jay ArmaniBurmistrz Santa Maria de Lotta Od 2008 przewraca: „Nie chcemy już promocji nieruchomości”.

Przeczytaj także. Ville di Pietrabugno: gaj oliwny ocalony od spekulacji na rynku nieruchomości

Chociaż zgodnie z ustawą Allure Act tereny miejskie są napiętym obszarem pod względem warunków mieszkaniowych, jasne jest, że wybrany nacjonalista chce sprzeciwić się życzeniom deweloperów. Wywiad z wybranym urzędnikiem uderzającym pięścią w stół na poziomie planowania miasta.

Zatwierdziłeś dodatkowe 40% kosztów drugich domów w swoim mieście. Wzrost, który można by uznać za nowy podatek, podczas gdy wielu wyspiarzy go nakłada …

Posiadając drugi dom, powinieneś być w stanie zapłacić trochę więcej niż ci, którzy mają tylko jeden. Drugi dom w naszym mieście jest również obecny w celu promocji turystyki. Nie jesteśmy przeciwni turystyce, ale chcemy ją kontrolować. Airbnbs zbiera od 7000 do 10 000 euro tygodniowo. Chodzi o zajmowanie domów. Powstajemy do marnotrawstwa i wody …

Co miasto z tego wszystkiego wyciąga, jeśli nie z niedogodności? Potrzebuję ludzi, którzy tu mieszkają, aby rozwijać gospodarkę regionalną. Będziemy nadal mocno uczestniczyć w tej dziedzinie …

Santa Maria de Lotta to jedna z „napiętych” gmin, zgodnie z Allure Act, gdzie popyt na mieszkania jest większy niż podaż. Jak to traktujemy?

Rozważamy przejrzenie naszego PLU. Znaleźliśmy się na rozdrożu i musimy zadać sobie właściwe pytania. Jaki jest sens biegania po nadmiernej i szalejącej urbanizacji? Nie chcemy już promocji nieruchomości, które mogłyby nam zaszkodzić. to koniec. Tutaj deweloperzy idą swoją drogą. Już tego nie chcemy. Chcemy w inteligentny sposób kontrolować naszą urbanizację. W mieście jest około dwudziestu przepustek rocznie. To nam pasuje. Zbudowaliśmy na przykład nasz pierwszy projekt partnerstwa miejskiego. Kiedy kontrolujemy dostęp, ziemia jest sprzedawana w partnerstwie z urzędem miasta, ponieważ jesteśmy agentami sieci. Jest również sprzedawany w przystępnych cenach.

Proces ten dotyczy pięciu działek, które zakończymy w przyszłym miesiącu. Zamieszkają tam cztery młode rodziny z miasta. Minęło dużo czasu, odkąd to się stało. Przy 250 euro za metr kwadratowy nie możesz już instalować młodości i tracić istoty tego, co chcesz robić. Oprócz przeglądu PLU dostosujemy go do Padduc. Nie chcemy już spekulacji na rynku nieruchomości. Chcemy ponownie skupić się na mieszkaniach masowych dla młodzieży i mieszkaniach indywidualnych.

Czy silna presja ze strony deweloperów w Twojej gminie napędza to zobowiązanie?

Silna presja, chcę ci powiedzieć, że nie! Mieliśmy zaprogramowane obszary przyszłej urbanizacji w naszym PLU, zwane regionami 2AU. Te przestrzenie przyjęły rozsądną oś. Zamierzano tam wybudować około sześćdziesięciu mieszkań, potem około czterdziestu… itd. Ale chcę temu odmówić.

Dzięki przemyśleniu i doświadczeniu doszliśmy do tego stanowiska. Czy po uzyskaniu pozwolenia na budowę sieci są identyczne? Czy wyłonią się z niego ramy środowiskowe, poprawione? Dziś chcemy powiedzieć wystarczy. Stawiamy na dobro obecnych mieszkańców.

Przestępcza ręka często stoi za nieoczekiwanymi korzyściami gospodarczymi związanymi z nieruchomościami na wyspie. Czy musiałeś to kliknąć? Jaka jest Twoja lokalizacja?

Moja pozycja jest nieustępliwa. Dyskutowaliśmy również na ten temat podczas ostatniej rady gminy. Podjęliśmy kroki w celu ustanowienia codziennych kar dla ludzi, którzy naruszają zasady urbanistyczne. Wdrożymy to natychmiast.

Jest to 500 € na żądanie, jeśli nie przedłożyłeś ważnego pozwolenia lub popełniłeś błąd w procedurach planowania miasta. Tutaj rzeczy się załatwiają i nie zawaham się w tym temacie.

Opozycja miejska, która w ostatnich wyborach zdobyła trzy mandaty (30,71%), potępia brak przejrzystości w zarządzaniu aktami gminy. jaka jest Twoja odpowiedź

W zasadzie, kiedy prowadzę kampanię, staram się podkreślić, co zrobię dla gminy. Kiedy Twoja kampania sprowadza się do zdyskredytowania innych, nie masz wiele do powiedzenia. Niczego nie ukrywamy. Komunikujemy się z największą liczbą. Otrzymałem pierwszego wiceprzewodniczącego opozycyjnej komisji środowiskowej. Minął już rok … od jakiegokolwiek aktu. Nadal czekam, aż prześle mi swoje sugestie.

Z naszej strony zrehabilitujemy kładkę dla pieszych między Petranerą a naszą gminą. Chodzi o połączenie szlaków turystycznych naszej gminy z przyległymi szlakami gminnymi. Będziemy również przebudowywać stary młyn Cavallignuccia, aby stał się wspólnym ogrodem. Oświetlenie ogólne zmieni się w LED. Jesteśmy również w pełni wyposażeni do sortowania od drzwi do drzwi. Wszystko to wiąże się z utworzeniem mobilnego zakładu recyklingu z firmą Syvadec. Projekt ekopole został porzucony w karierze Pietre Cavata.

Wódz, Straż Pożarna i Ratownictwo, Wiceprezes Stowarzyszenia Kongregacyjnego Bastii i Civadic, doradca regionalny… Twoje liczne „kapelusze” są również wyróżnione.

Przeplatanie się wyborów i różne sukcesy, jakie osiągnęliśmy, doprowadziły do ​​powstania odpowiedzialności w rozproszony i nieco pilny sposób. Myślę, że w pewnym momencie musisz zmienić kierunek swojej działalności.

Bycie burmistrzem jest nadal fundamentem, na którym jestem oddany. Po wyborach regionalnych będę mógł wybrać inne opcje. Podejmę zdecydowane decyzje, aby wszystko zrównoważyć.

Oprócz burmistrza prawdopodobnie istnieje inny termin. Ale będzie to kabina (społeczność aglomeracyjna Bastii) lub okolica.

Akta opactwa Saint Hyacinthe, które Vimeo a Corsica podejrzewał wówczas, że prowadził działalność handlową za opłatą „Stowarzyszenia Misji Katolickiej we Francji Concorde Le Ames”, pozostają w toku. Jaka jest Twoja lokalizacja?

Nie obrażam się tym plikiem. Znajdujemy się w sytuacji, gdy klasztor, który znajduje się na terenie gminy, ale także w skali regionalnej, został sprzedany polskiej misji. Jesteśmy świadkami wszystkiego, czego nie chcielibyśmy widzieć w naszym mieście. Ostatnia z sióstr nas opuściła. Nadal czekamy na postęp, ponieważ klasztor stał się w zasadzie narzędziem turystycznym.

Zapraszam członków polskiej misji, aby przyjechali i spotkali się z nami, aby porozmawiać i pozwolić mieszkańcom Santa Maria de Lotta cieszyć się tym miejscem.