Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wraz z kryzysem migracyjnym Polska wyszła z dyplomatycznej izolacji

Warszawa w ostatnich miesiącach jest coraz bardziej izolowana na arenie międzynarodowej, ale kryzys migracyjny na granicy z Białorusią pozwala jej ponownie umieścić się w centrum gry dyplomatycznej. Polski rząd pokazuje, że jest na czele samoobrony „Wolny świat”, Wzywa do jedności swoich partnerów.

Obrazy polsko-białoruskiej granicy, które w pierwszej połowie listopada trafiły na pierwsze strony gazet na całym świecie, wydają się być przeszłością. Granica Bruzgi-Kuznica oddzielająca oba kraje jest teraz opustoszała, podobnie jak prowizoryczny obóz w pobliżu, w którym, jak twierdzą polscy urzędnicy, w zeszłym tygodniu przebywało nawet 3500 osób.

„Natężenie na granicy zmalało, ale kryzys nie jest już za nami”, Ostrzega jednak Dziennik Gazeta Prawna. Warto zauważyć, że straż graniczna, jak cytuje centroprawicowa gazeta, podejmuje próby nielegalnego przekroczenia granicy. „Trzy razy mniej niż kilka tygodni temu”, Zintensyfikowały się.

Niektóre grupy imigrantów, czasem nawet do setki, mogą się faktycznie zaprezentować „Niegrzeczny” A funkcjonariusze są stale mobilizowani, wskazując codziennie.

Apel do „świata wolności”

Warszawa ciężko pracuje, aby przekazać to przesłanie swoim europejskim sojusznikom. W niedzielę 21 listopada polski rząd opublikował wideo z defensywnym przeglądem w mediach społecznościowych:

Premier Mateusz Morawiecki przemawia po angielsku we wtorek, 16 listopada, między dwoma obrazami brutalnych starć między imigrantami a polskimi siłami bezpieczeństwa na przejściu granicznym Bruzgi-Kuznica, ostrzegając o tym, co dzieje się na Wschodzie. granica UE „To nie jest kryzys migracyjny […] Ale kryzys polityczny […] Dążąc do destabilizacji Europy ”, Konserwatywne raporty dzienne Republika.

Szef rządu obiecał, że Polska będzie kontrolować wszystko „To zło, które zagraża… [le continent

[…]

Perenzer Dominici