Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska potępia nowy „system” Białorusi

Opublikowany:

Chociaż imigranci obozowali u bram Europy zgromadzeni w hangarze, napięcia nie ustępowały. W najbliższą sobotę, 20 listopada, polska sąsiadka Białoruś zmieniła taktykę z diasporą, zachęcając ją do przekraczania jej granicy w małych grupach iw różnych punktach. Warszawa nadal odmawia wszelkich kontaktów z białoruskim reżimem i oczekuje, że kryzys będzie trwał miesiącami.

Można liczyć na początek pokoju w tym tygodniu. Setki migrantów obozujących na polskiej granicy zostało deportowanych do Iraku. Kolejne dwa tysiące przeniesiono do hangaru. Do tego czasu musiałem spać w błocie, błocie i zimnie.

Po przybyciu na miejsce Mahim Orasmuhammadova, szef białoruskiej Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji, z zadowoleniem przyjął ten ruch. ? Jest to środek humanitarny, który należy podjąć w obecnej sytuacji, zwłaszcza biorąc pod uwagę trudne warunki pogodowe., Powiedział. Dziś jednak przypominamy, że tym ludziom należy zapewnić godziwe warunki życia. Wzywamy wszystkie kraje do przestrzegania prawa międzynarodowego i praw migrantów i uchodźców oraz do natychmiastowej współpracy w celu rozwiązania tej sytuacji. ?

Od tygodni rodziny są świadkami braku wody i żywności. Odkąd kryzys zaczął się u bram Europy, zginęło 11 imigrantów.

Czytaj więcej: Białoruś twierdzi, że ewakuowała obozy imigrantów wzdłuż polskiej granicy

Silne napięcia dyplomatyczne

Na szczeblu dyplomatycznym napięcia między Mińskiem a Warszawą są duże. Polska nadal odmawia negocjacji z białoruskim reżimem, który nadal oskarża ją o wysyłanie imigrantów do swoich granic i jest teraz w małych grupach.

? Musimy być przygotowani na to, że ten problem będzie trwał wiele miesięcyMinister obrony narodowej Mariusz Błaszcz powiedział komercyjnej stacji radiowej RMF FM. Teraz nieco inny system przyjęli białoruscy imigranci i służby. W wielu miejscach małe grupy próbują przekroczyć granicę. ?

Według polskich strażników granicznych w piątek 19 listopada udaremniono 195 nielegalnych prób przekroczenia granicy. ” Największa grupa liczyła około 200 obcokrajowców, pozostałe kilkadziesiąt. Nieznajomi byli agresywni, rzucali kamieniami i pojemnikami z gazem łzawiącym Polscy pogranicznicy poinformowali w sobotę na Twitterze. Według ministra ataki zostały przeprowadzone” Niewątpliwie przez służby białoruskie .

Ze swojej strony Białoruska Państwowa Komisja Graniczna obiecała „ Próby brutalnej i brutalnej repatriacji uchodźców z sąsiednich państw członkowskich UE są kontynuowane „W Warszawie protestowały setki ludzi”. Ratuj ludzi na granicy! „I krzycząc to” Nikt nie jest nielegalny „W Hajnówce, mieście na granicy z Białorusią, członkowie grupy „Matki na granicy” zebrali się na rzecz praw deportowanych.

READ  W Polsce nowe zagrożenia dla wolności prasy

Zapytać się: Ważna wypowiedź na temat granicy polsko-białoruskiej, gdzie imigranci są zakładnikami konfliktu dyplomatycznego