Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wirus koronowy: Obowiązkowe noszenie maski poza Polską

WARSZAWA (Reuters) – Maski zewnętrzne będą obowiązkowe w całej Polsce od 10 października, powiedział w czwartek premier Mathews Moravici, ponieważ kraj stoi w obliczu odrodzenia przypadków zakażenia wirusem koronowym.

Mattus Moraviki skomentował na konferencji prasowej, że polskie szpitale stojące w obliczu ogromnego napływu pacjentów Kovit-19 zarażonych nowym wirusem SARS-CoV-2 zostaną wkrótce zamknięte.

Szef rządu powiedział, że spotkania mogą być ograniczone do 75 osób w całym kraju, a na szkoły mogą zostać nałożone ograniczenia, ale nie wykluczył ustanowienia stanu zagrożenia zdrowia.

Premier zaznaczył jednak, że całkowita kontrola ludności zostanie zniesiona w miarę możliwości, aby chronić polską gospodarkę.

Polska zgłosiła 4280 nowych zanieczyszczeń w ciągu 24 godzin w czwartek, o 40% więcej niż 3 003 poprzedniego dnia. W kraju liczącym 38 milionów ludzi zginęło 2867 osób w 111 599 przypadkach.

(Alan Charlisch, Pavel Florkievich i Agnieszka Bardesco; wydanie francuskie pod redakcją Juliette Portala, Jean-Stephen Bros.)

READ  EDF chce sprzedać Polsce od czterech do sześciu EPR