Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wiadomość zapewniająca do niego o stanie zdrowia nogi Welsa przed przyjęciem do szpitala

Leg Welsa, zdobywca Pokojowej Nagrody Nobla, zamieścił na Facebooku zagmatwany film o swoim zdrowiu, mówiąc, że zostanie przyjęty do szpitala, nie wiedząc, „co (co) będzie dalej”.

Leg Welsa, symbol walki z polskim reżimem komunistycznym w latach 80., wypuścił w niedzielę 14 marca niepokojącą wiadomość wideo o swoim zdrowiu.

„Idę do szpitala. Tylko czas pokaże, co będzie dalej ”- powiedział 77-letni laureat Pokojowej Nagrody Nobla i były prezydent Polski w wideo zamieszczonym na Facebooku.

„Tak więc, ponieważ nie wiem, kiedy jeszcze się zobaczymy lub nie wiem, czy jeszcze się spotkamy, chciałbym powiedzieć, że zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, aby lepiej służyć narodowi” – dodał w swoim medycznym raport.

Pokojowa nagroda Nobla w 1983 r

„Do następnego razu, jeśli los pozwoli mi zostać na tej ziemi trochę dłużej.” Inaczej módlcie się za mnie – podsumował były charyzmatyczny przywódca jednościowego ruchu związkowego, który w 1989 roku pokojowo zakończył komunizm w Polsce.

Jego sekretarz, Marek Coxmar, powiedział, że Walsa idzie do szpitala, aby wymienić baterię w swoim rozruszniku serca. „Ale są problemy (…). Okazuje się, że część drutu w sercu może być zerwana – wyjaśnił. Wskazał, że interwencja odbędzie się w poniedziałek 15 marca, po omówieniu możliwości podjęcia akcji ratunkowej w niedzielny wieczór.

Leg Welsa, który pracował jako elektryk budowniczy statków w bałtyckim mieście portowym Gdańsku, oszołomił Sojusz Komunistyczny i świat, prowadząc strajk 17000 stoczni w 1980 roku.

Reżim komunistyczny niechętnie uznawał jedność za pierwszy i jedyny niezależny związek w obozie sowieckim z milionami członków w całej Polsce. Walia otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla w 1983 roku Pierwszy demokratycznie wybrany Prezydent RP Okres powojenny, 1990.