Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Watykan podał ponad 20 000 dawek szczepionek

Jest to liczba zupełnie niezauważona, a mimo to pojawia się w jednym z raportów opublikowanych na regionalnej stronie internetowej służb zdrowia regionu Rzymu. Od stycznia, kiedy rozpoczęła się kampania szczepień, Watykan podał ponad 21 000 dawek szczepionek przeciwko Covid-19. Dane nie zostały przesłane przez najmniejsze państwo świata, ale władze regionu Lacjum umieściły je w Internecie.

→ Przeczytaj. Stolica Apostolska, dyplomacja szczepionkowa

Watykan, który twierdził w styczniu, że otrzymał od firmy Pfizer 10 000 dawek, ale nie skontaktował się ponownie w tej sprawie, przywrócił wyraźną prośbę firmy farmaceutycznej, która rozprowadza szczepionkę wymagającą dwóch wstrzyknięć osobie uznanej za odporną. „Mamy ponad 10 000 zaszczepionych osób”., Potwierdź Krzyż Źródło Watykanu.

Covid-19: Watykan podał ponad 20 000 dawek szczepionek

Komu podano te szczepienia? Według danych opublikowanych przez władze służby zdrowia, z 21 088 dawek ogłoszonych przez Watykan w południe 20 maja 12 193 wstrzyknięto mężczyznom i 8 895 kobietom. Ponad połowa beneficjentów ma powyżej 50 lat.

Szczepienie 1500 bezdomnych lub beneficjentów stowarzyszeń charytatywnych

Liczby te są jednak znacznie wyższe niż liczba mieszkańców i pracowników Watykanu, do których należą zarówno członkowie Kurii Rzymskiej, jak i osoby pracujące dla usług publicznych, takich jak Poczta Watykańska, muzea czy supermarkety.

→ Przeczytaj. COVID-19: Bezdomni staną się priorytetem szczepień

Oprócz swojego personelu, w połowie marca Watykan zaoferował wszystkim dyplomatom stacjonującym przy Stolicy Apostolskiej i osiedlonym w Rzymie możliwość udania się do pokoju Pawła VI, sala obecności papieża Franciszka została przekształcona, aby zapewnić możliwość w pyłku kwadrat. Podobnie Watykan zaszczepił 75 dziennikarzy, którzy uczestniczyli w podróży papieża do Iraku na początku marca.

Zaszczepiono również około 1500 osób bezdomnych lub beneficjentów organizacji charytatywnych, pod kierownictwem kapelana Papieża, polskiego kard. Konrada Krajevskiego.

READ  Globalny rozpuszczony rynek acetylenu 2021 Analiza podaży i popytu, sprzedaż produkcji i prognoza do 2031 | Norris Cylinder, Worthington, Gazy MNK