Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Watykan podał ponad 20 000 dawek szczepionek

Jest to liczba zupełnie niezauważona, a mimo to pojawia się w jednym z raportów opublikowanych na regionalnej stronie internetowej służb zdrowia regionu Rzymu. Od stycznia, kiedy rozpoczęła się kampania szczepień, Watykan podał ponad 21 000 dawek szczepionek przeciwko Covid-19. Dane nie zostały przesłane przez najmniejsze państwo świata, ale władze regionu Lacjum umieściły je w Internecie.

→ Przeczytaj. Stolica Apostolska, dyplomacja szczepionkowa

Watykan, który twierdził w styczniu, że otrzymał od firmy Pfizer 10 000 dawek, ale nie skontaktował się ponownie w tej sprawie, przywrócił wyraźną prośbę firmy farmaceutycznej, która rozprowadza szczepionkę wymagającą dwóch wstrzyknięć osobie uznanej za odporną. „Mamy ponad 10 000 zaszczepionych osób”., Potwierdź Krzyż Źródło Watykanu.

Covid-19: Watykan podał ponad 20 000 dawek szczepionek

Komu podano te szczepienia? Według danych opublikowanych przez władze służby zdrowia, z 21 088 dawek ogłoszonych przez Watykan w południe 20 maja 12 193 wstrzyknięto mężczyznom i 8 895 kobietom. Ponad połowa beneficjentów ma powyżej 50 lat.

Szczepienie 1500 bezdomnych lub beneficjentów stowarzyszeń charytatywnych

Liczby te są jednak znacznie wyższe niż liczba mieszkańców i pracowników Watykanu, do których należą zarówno członkowie Kurii Rzymskiej, jak i osoby pracujące dla usług publicznych, takich jak Poczta Watykańska, muzea czy supermarkety.

→ Przeczytaj. COVID-19: Bezdomni staną się priorytetem szczepień

Oprócz swojego personelu, w połowie marca Watykan zaoferował wszystkim dyplomatom stacjonującym przy Stolicy Apostolskiej i osiedlonym w Rzymie możliwość udania się do pokoju Pawła VI, sala obecności papieża Franciszka została przekształcona, aby zapewnić możliwość w pyłku kwadrat. Podobnie Watykan zaszczepił 75 dziennikarzy, którzy uczestniczyli w podróży papieża do Iraku na początku marca.

Zaszczepiono również około 1500 osób bezdomnych lub beneficjentów organizacji charytatywnych, pod kierownictwem kapelana Papieża, polskiego kard. Konrada Krajevskiego.

READ  Startupy grają w materace wyprodukowane we Francji, marketing i sprzedaż