Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Komisja Europejska daje zielone światło pigułce „Estelle” na zapobieganie ciąży

Komisja Europejska przyjęła wniosek o rejestrację nowego złożonego doustnego środka antykoncepcyjnego (COC) ”EstelleZ Mithry, firma zajmująca się zdrowiem kobiet z Liège ogłosiła w czwartek.

Opracowany przez Mithrę, kandydat na produkt składa się z 15 mg esterolu (E4), unikalnego oryginalnego estrogenu i 3 mg drospirenonu. Ludzki płód wytwarza E4 i przenika do krwi matki w stosunkowo dużych ilościach w czasie ciąży, wyjaśnia społeczność walońska.

Pierwszy dla tego nowego estrogenu

Pigułka antykoncepcyjna nowej generacji Mithra będzie sprzedawana w Europie przez firmę Richter pod marką Drovelis oraz Ceres Pharma w Belgii i Luksemburgu pod marką Lydisilka. „Komercyjna premiera Estelle w Europie będzie następować stopniowo w drugiej połowie roku, najpierw w Niemczech, Austrii i Polsce. Po wprowadzeniu na rynek Estelle będzie pierwszym nowym COC opartym na estrogenie na rynku europejskim od ponad pół wieku.Mithra twierdzi, że szacuje, że całkowity europejski rynek środków antykoncepcyjnych wynosi około 2,4 miliarda euro rocznie.


►►► Przeczytaj także: Nowy zarząd w Mithra, z François Fornierim i bez Jean Stéphenne


Europejskie zielone światło oznacza również, że Gedeon Richter zapłaci Mitrze 15 milionów euro.

To trzecie zatwierdzenie Estelle po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie na początku tego roku.

READ  Market Pay przejmuje polską firmę fintech Novelpay