Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W wieku 17 lat nastolatka z Rennes korzysta z wakacji, aby pomóc uchodźcom na polskiej granicy

„Nie mogłem oglądać klipów z wiadomościami i nic nie robić” Hugo Charten wyjaśnia. Ten 17-letni licealista skorzysta z wiosennej ferii szkolnej, która rozpoczyna się w ten weekend w Bretanii, aby towarzyszyć ojcu. Obaj wyruszą w niedzielę 10 kwietnia na granicę ukraińską, do Mediki w Polsce. Ich podejście jest zgodne z podejściem Konwoje Solidarności.

Przede wszystkim pomożemy uchodźcom nosić ich torby” – Hugo

Hugo Charten i jego ojciec załadują rzeczy dla uchodźców do samochodu. „Zajmiemy się tak wieloma rzeczami, jak to możliwe, w punktach zbiórek karawan solidarności Saint Malo, a w szczególności Saint-Briac„Wyjaśnia ojciec, kierownik firmy.W jednym z jego firmowych samochodów użytkowych przejadą 25,00 km do Polski.Są na miejscu kilka dni. „Rozumiemy, że nie potrzebują już pomocy żywnościowej, ale przede wszystkim pomocnej dłoni do noszenia swoich toreb i wszystkiego, co zabrali wychodząc z noclegów.Hugo wyjaśnia.Zrobimy muły. Planowaliśmy przywieźć dwa wózki ręczne do transportu paczek”. Dodaje ojciec rodziny.

Mikrofon, dron i kamery do obserwowania sytuacji na miejscu

W ciężarówce Hugo zabiera też swoje kamery, drona i mikrofon, a licealista z klasy filmowej ma nadzieję na odebranie dyplomów. Chce poznać Ukraińców w swoim wiekuMamy tych samych bohaterów, te same internetowe nawyki. Opowiem o tym, co nas łączy, a co nas wyróżnia. Ponieważ jesteśmy w tym samym wieku, łatwiej im zaufać.„Mam nadzieję, że będę w liceum. Ale Hugo, nawet jeśli mówi dobrze po angielsku, wie, że dialog nie będzie łatwy”Niektórzy mogą płakać lub nie chcą rozmawiać”.

Mamy plan podróży, potem zobaczymy…

Ojciec i syn wyjeżdżają w niedzielę z Rennes”Mamy sprecyzowaną trasę, ale potem, jak długo tam będziemy i co robić, nie wiemy dokładnie. Zobaczymy i damy znać, kiedy wrócimy– wyjaśnia ojciec rodziny.Po powrocie Hugo i Nicolas odnajdą w Rennes swoją rodzinę, ale także młodą Ukrainkę i jej dwoje dzieci w wieku 7 lat i 2 miesięcy, których wypożyczyli na kilka dni, pracownię w St. Kraj Złego.

READ  Podatki od osób prawnych: zrozumienie konkurencji podatkowej w Europie